Thaté win

Pochlubte se, co máte nového, nechte si poradit, nebo třeba jenom inspirujte ostatní. Hlavně se nestyďte.
Odpovědět
thate win
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: pát lis 06, 2015 6:23 pm
Bydliště: Malá Čausa

Thaté win

Příspěvek od thate win »

Moje prvé jednodielne" lesácke" mokasíny pre "súkmeňovca ". Materiál : mozgovka, ostne, hlinka, bavlnená niť (nemám takú dlhú a dobrú šlachu). Nie je to presná replika - vzor je môj, samozrejme inšpirovaný dobovými obrázkami...

Aj keď to bola dosť hrubá a vypraná mozgovka, tak sa stejnak pri vyšívaní roztiahla a preto tá mokaska pekne nekopíruje tvar nohy, ale ten pre koho to je, má nohu o 2 čísla vačšiu, tak to hádam ušlape do správneho tvaru...

Uvítam Vaše pripomienky :)
Přílohy
mokasiny 1.jpg
mokasiny 1.jpg (174.5 KiB) Zobrazeno 5537 x
mokasiny 2.jpg
mokasiny 2.jpg (149.2 KiB) Zobrazeno 5537 x
Michal
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: úte úno 06, 2007 8:00 pm

Příspěvek od Michal »

Mne sa páčia a súdiť ja nebudem lebo si na to netrúfam. Kto je ten šťastný sukmeňovec
Na cestě sa chovej tak, jako bys se plížil za zveří, nepřítele musíš spatřit první
thate win
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: pát lis 06, 2015 6:23 pm
Bydliště: Malá Čausa

Příspěvek od thate win »

tie mokasíny sú pre Luboša "mohawka "(od piešťan). No do starej doby zrovna nie sú :-), ale to ani nebolo mojím zámerom...budem mu robiť ešte jedny, koža bude čierna + urzon - pokúsim sa o dobovejšie farby aj vzor :-)
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Já lesním věcem nerozumím, ale mně se ty mokasíny líbí. Víceméně jsou to první quillované lesní mokasíny, co jsem u nás viděl. Dobrá práce.
Michal
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: úte úno 06, 2007 8:00 pm

Příspěvek od Michal »

thate win píše:tie mokasíny sú pre Luboša "mohawka "(od piešťan). No do starej doby zrovna nie sú :-), ale to ani nebolo mojím zámerom...budem mu robiť ešte jedny, koža bude čierna + urzon - pokúsim sa o dobovejšie farby aj vzor :-)
Ježiš pecka Mohawk s tým som sa už roky nevidel takze on take pekne bude mat tak tomu závidím :-)
Na cestě sa chovej tak, jako bys se plížil za zveří, nepřítele musíš spatřit první
Uživatelský avatar
Píta Ominí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 373
Registrován: pon úno 05, 2007 8:44 pm
Bydliště: Přílepy (u Holešova)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Píta Ominí »

Jsou krásné, mě se líbí, ale také nejsem odborník na věci lesních indiánů. Příště zkus černonožské mokasíny :-)
LBH - Sedící Býk : Custer 1:0
thate win
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: pát lis 06, 2015 6:23 pm
Bydliště: Malá Čausa

Tabakové vrecúško

Příspěvek od thate win »

Kým sa dostanem k tým ďalším lesáckym mokasínam, tak ma napadlo, že sem zavesím vrecúško na tabak a malú fajočku. materiál : mozgovka, ostne,bavlnená niť. (tie hnedé sú farbené z vlašských orechov, červená je marena farbiarska, a oranž neviem - ale asi potravinárska farba). Strapce (třásne) sú z mojej starej legíny a vzor je z mojej hlavy. Uvítam vaše komenty.
Přílohy
vrecúško.jpg
vrecúško.jpg (141.86 KiB) Zobrazeno 5451 x
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

To máš podle nějakých předloh, nebo vlastní fantazie?
thate win
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: pát lis 06, 2015 6:23 pm
Bydliště: Malá Čausa

vrecúško

Příspěvek od thate win »

Nie je to podla predlohy. Väčšinou ma vyšívka napadne a už ju len farebne doladím a použijem, tak aby mala svoj význam. ale v prípade,že niečo chcem spraviť rýchlo - tak samozrejme hľadám inšpiráciu v dobových fotkách - ale nakoniec ten vzor (kríž, kopec, štvorec), použijem tak, aby to presne nekopírovalo originál. Nikdy som výrobky nekopírovala - mám na to svoje dôvody. Takže čakám sprchu o nedobovosti :)
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Já už dobovost řeším jenom s těmi, kteří o to sami mají zájem. Pokud lidi vymýšlí vlastní fantazie a vyhovuje jim to, proč ne, nicméně nemám co bych jim k tomu řekl.
thate win
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: pát lis 06, 2015 6:23 pm
Bydliště: Malá Čausa

mokasíny 2

Příspěvek od thate win »

Tak tú sú ďalšie mokasíny z "mojej dielne". Po rôznych špekuláciách a rozhovoroch s Danom Polákom som to nakoniec nechala takto jednoducho , v hesle " menej je niekedy viac "

Materiál : mozgovka farbená dubovou kôrou + zelenou skalicou , ostne ofarbené marenou,bavlnená niť.
Přílohy
mokasiny 2.jpg
mokasiny 2.jpg (137.06 KiB) Zobrazeno 5313 x
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Hezké, jak barvíš tu kůži? Máš nějaký osvědčený postup? Někde jsem četl, že se dají použít i ořechové slupky.
thate win
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: pát lis 06, 2015 6:23 pm
Bydliště: Malá Čausa

farbenie kože

Příspěvek od thate win »

Ahoj, žiaden overený postup nemám - keď som sa pýtala Dana, poradil tú dubovú kôru + zelená skalica (riadne dobové, že ? :wink: ). Určite funguje aj ten orech, jelša, ...ale teraz v zime som uvarila tú kôru, dala do toho skalicu a nechala tam namočenú kožu asi dva dni. Keď to vyschlo, tak to vypadalo ako šedá zváračská zástera (otras) tak som to ešte namastila, nech to trochu stmavne a pomohlo. Ale inak na kožu ak vôbec, tak používam klasiku : hlinky + tuk.

Btw, aby boli takéto mokasíny dobové, bývalo okolo tej vyšívky ešte také quillové tenké lemovanie .
thate win
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: pát lis 06, 2015 6:23 pm
Bydliště: Malá Čausa

plášť

Příspěvek od thate win »

Od jedného svojho "žiaka" som dostala dosť veľkú jelenicu , tak som si z nej spravila plášť.
materiál : mozgovka, farba + glej,ostne farbené s orechom a marenou, pony beads, šlacha.
Přílohy
plášť.jpg
plášť.jpg (210.32 KiB) Zobrazeno 4918 x
Odpovědět