legíny

Bederky, mokasíny, legíny, haleny, šaty, kabáty, čapky,.... Výroba, návody, rady, střihy, vzory, materiály
Odpovědět
Tomáš
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: sob čer 19, 2010 6:51 pm

Příspěvek od Tomáš »

Aha,supr,dik,to jsem chtěl vědet.
Dva hlasy
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 246
Registrován: pon úno 12, 2007 5:50 pm

Příspěvek od Dva hlasy »

Awe píše: třeba aby pomohl :?: :!:
Jistěže. Jen jsem chtěl upozornit na ten, na můj vkus příliš direktivní, podtón.

Jakože: Tak jsem chlapi tady, nevím jak vypadají lesošské legíny tak mi sem nahrňte nějaké podklady. Aby to nebylo příliš okaté přidá se ještě obligátní fráze prosím a děkuji.
Spíš bych očekával: Jsem začátečník, nikde jsem se nedopátral jak mají vypadat legíny, může mi někdo poradit, kde bych našel nějaké podklady?
Ale mám už svůj věk, tak jsem asi krapet morous. Jen třeba chodím i na fóra, kde by s takovým dotazem rovnou skončil.
hanes
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte bře 18, 2008 5:31 pm

Příspěvek od hanes »

Občas sice nesouhlasím s Dvou hlasovým přímočarým a někdy i docela drsným způsobem sdělení,ale v tomto případě....
Myslím,že kdyby sis na chvíli sedl ke kompu a zadal třa do Googlu legíny lesních indiánů nebo irokézské legíny v obrázcích,hned ti jich pár vyjede...trvalo mě to asi 8 vteřin...což zabralo podstatně méně času,než tahle reakce na tvůj dotaz....
Takže Tomáši:
Zkus se nejdříve trošku namáhat sám něco sehnat a pak se obracej s konkrétními dotazy na konkrétní věc,až po té,co si sám něco naštuduješ....nevím,kolik ti je,ale naprostá většina z nás začínala s tímhle hobby v době,kdy nikdo nevěděl,co vůbec internet je...
Takže študovat,shánět,googlovat a pak se ptát.....
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

V podstatě souhlasím s tím, co napsal Hanes a Dva Hlasy, takže to tady chvíli ještě nechám a pak to promažu.

Aby si to Tomáš mohl přečíst a do budoucna se polepšit.
Tomáš
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: sob čer 19, 2010 6:51 pm

Příspěvek od Tomáš »

to je zajímavé,protože já jsem žadné legginy z roku 1700-1820 nenaašel.Kdybych chtěl dělat prérijní,tak by to nebyl problém,ale lesácky jsem fakt žádny nenašel,teda kromě těch z hadru,což se mě jaksi nelíbí.Takže jsem to uspěchal,protože jsem byl nedočkavej,a z těch svých kůží sem udělal prostě nějaky legginy,ktery samozřejmě s replikou nemají nic společnýho.Myslím,že aji knih o lesních indiánech je malo,navíc v angličtině. :evil: :( Dik,a polepším se :lol:ale prosím jsem napsal a pak jsem taky poděkoval. :roll:
hanes
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte bře 18, 2008 5:31 pm

Příspěvek od hanes »

...až tedy narazíš na nějakou fotku legín z plání z období 1700 - 1820,tak mi ji prosím přepošli...dost by mě to zajímalo....
Díky.
Honza
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř kvě 27, 2009 11:29 am

legíny

Příspěvek od Honza »

Ahoj lidičky, mam prozbu.. Ušil jsem si nohavice s továrně spracované jelenice. Jelenici jsem nenamáčel a nevitách ! Je nutné kůži vytáhnout, než se zní ušijí nohavice ? Použiji místo výšivky s korálkovanými pási a to motyvi rostlin, květů, ptáků a motýlů ? Prostě zda se mi ty motyvi nezdeformují při rostažení kůže na kolenou ? Díík...
Děkuji Vám....
Námomóhtóhta
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: čtv dub 10, 2008 11:04 am

Re: legíny

Příspěvek od Námomóhtóhta »

Honza píše:Ahoj lidičky, mam prosbu: Ušil jsem si nohavice z továrně zpracované jelenice. Jelenici jsem nenamáčel a nevyhl! Je nutné kůži vytáhnout, než se zní ušijí nohavice?
Pokud jsi šil nohavice ze solnické kůže, tak je velice vhodné jí předem vytáhnout. Až se ti někdy namočí a to si piš, že namočí, tak se může různě vytahat. Pokud jsi použil jako materiál něco jiného, tak těžko říct.

Ostatnímu textu jsem bohužel neporozuměl.
Kosovo je Srbsko!
Uživatelský avatar
Spící Medvěd
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 42
Registrován: pát bře 23, 2007 7:37 am
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Spící Medvěd »

Legíny z průmyslové jelenice se 100% vytáhnou a nejen když se namočí.
Když jsem onehdá vytahoval solnici, povolila o 1/3.
nahkoxhaáhketa
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: pon dub 28, 2008 6:14 am
Bydliště: RK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nahkoxhaáhketa »

jak je vytahujete?
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 287
Registrován: čtv úno 15, 2007 9:48 pm
Bydliště: Zrnětín

Příspěvek od Sapazi »

Každou kůžu ze solnice je třeba namočit, nechat pořádně dlouho ve vodě a pak ždímat, roztahat co to dá a usušit. Budeš koukat o kolik se kůže zvětší.
Nevytahaná kůža se takto zvětší taky až to zmokne na noze- a mokasíny vypadají jak pecen chleba a leginy jak hasičská hadica.
Námomóhtóhta
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: čtv dub 10, 2008 11:04 am

Příspěvek od Námomóhtóhta »

Já jsem jí vždycky namočil, nemuselo to být na dlouho, solnice pije hodně rychle a pak jsem jí vytahal a přitloukl na desku, nebo vrata od stodoly (podle velikosti usně) a nechal uschnout. Při přitloukání jsem jí každým hřebíkem vždy ještě o něco vytáhl. Po uschnutí je pak nutné jí trochu požuchlat aby změkla.
Kosovo je Srbsko!
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 287
Registrován: čtv úno 15, 2007 9:48 pm
Bydliště: Zrnětín

Příspěvek od Sapazi »

Pokud se chystáčš na vytahanou kůži vyšívat, tak nežuchlej
Uživatelský avatar
Spící Medvěd
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 42
Registrován: pát bře 23, 2007 7:37 am
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Spící Medvěd »

Když už jsme u té Solnice, nenívůbec marné ji máčet v silném čajovém vývaru.
Siky
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 100
Registrován: stř úno 07, 2007 11:08 am
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Siky »

Anebo při vysychání nechat na sluníčku, to kůži zbaví typického žlutého nádechu (podobně funguje bělení prádla). Lze pak trochu lépe kůži zaudit (jinak Solnice se dle mých zkušenností zauzuje docela špatně).
Odpovědět