srnčí kopýtka, mušle

Bederky, mokasíny, legíny, haleny, šaty, kabáty, čapky,.... Výroba, návody, rady, střihy, vzory, materiály
Odpovědět
anunkhasan
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 9
Registrován: pon úno 05, 2007 8:12 pm

srnčí kopýtka, mušle

Příspěvek od anunkhasan »

Poraďte mi prosím někdo postup, jak ze srnčího kopýtka vyrobit "kornoutek", který se pak používá jako ozdoba na indiánské oblečení.
Taky si nevím moc rady s tím, jak udělat do mušle dírku, aniž by mi polovička mušlí při tom popraskala. Jistě s tím máte někdo zkušenosti. Děkuji za každou radu.
Koláček
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 15
Registrován: úte bře 27, 2007 2:26 pm
Bydliště: Školní, Lány 27061
Kontaktovat uživatele:

Mušličky

Příspěvek od Koláček »

No já jsem to vymakala tak, že jsme někde sehnali takovou podložku pod hrnec (no v praxy asi na nic) a byly už provrtaný a nakonec vyšla jedna na 1kč tak docela dobrý, no a jednou jsem koupila náhrdelník z kaurí a vyšlo to taky celkem levně. No a jestli chceš dělat dirky tak zkus modelářskou vrtačku (brusku) já s tím dělám dírky do vajíček. Jinak krásný den!!! :P
Koláček
Frenk
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 28, 2007 6:12 pm
Bydliště: Highland

Re: srnčí kopýtka, mušle

Příspěvek od Frenk »

anunkhasan píše:Poraďte mi prosím někdo postup, jak ze srnčího kopýtka vyrobit "kornoutek", který se pak používá jako ozdoba na indiánské oblečení.
Taky si nevím moc rady s tím, jak udělat do mušle dírku, aniž by mi polovička mušlí při tom popraskala. Jistě s tím máte někdo zkušenosti. Děkuji za každou radu.
Vrtej opatrne a případně chladit.Nesmí se to přehřát.Fakt opatrně.
Uživatelský avatar
tom
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 348
Registrován: stř úno 14, 2007 10:42 am
Bydliště: Hůrka-Jeseník nad Odrou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tom »

pokud se nepletu tak je to prolém pnutí materiálu ,když mušle nebo škeble při vrtání praskne.Pnutí se zmenšuje ve vodě,Tak bych to skusil provrtat ve vodě.Kdysi dělali takové pokusy se sklem a fungovalo to.
na každů sviňu sa někde vaří voda
wičaša hayčaša
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pát úno 23, 2007 12:42 pm

Re: srnčí kopýtka, mušle

Příspěvek od wičaša hayčaša »

anunkhasan píše:Poraďte mi prosím někdo postup, jak ze srnčího kopýtka vyrobit "kornoutek", který se pak používá jako ozdoba na indiánské oblečení.
Taky si nevím moc rady s tím, jak udělat do mušle dírku, aniž by mi polovička mušlí při tom popraskala. Jistě s tím máte někdo zkušenosti. Děkuji za každou radu.
Srnčí kopítka nejprve pár minut povař a pak nech schládnout ve vodě.Po té kopítka opatrně obřízni kolem kustky a pak tahej ven.
anunkhasan
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 9
Registrován: pon úno 05, 2007 8:12 pm

Re: srnčí kopýtka, mušle

Příspěvek od anunkhasan »

wičaša hayčaša píše:
anunkhasan píše:Poraďte mi prosím někdo postup, jak ze srnčího kopýtka vyrobit "kornoutek", který se pak používá jako ozdoba na indiánské oblečení.
Taky si nevím moc rady s tím, jak udělat do mušle dírku, aniž by mi polovička mušlí při tom popraskala. Jistě s tím máte někdo zkušenosti. Děkuji za každou radu.
Srnčí kopítka nejprve pár minut povař a pak nech schládnout ve vodě.Po té kopítka opatrně obřízni kolem kustky a pak tahej ven.
Díky moc za radu. Přeji pěkný den
Uživatelský avatar
Hawran
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 35
Registrován: čtv bře 27, 2008 10:34 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

kopytka

Příspěvek od Hawran »

ahoj
mohli by ste mi poradit, kolko je to tých pár minút pri varení kopýtok? Mám jelenie, odrezane od kosti tesne nad kopytkom, a ako ho treba potom vyrezať? vzaduje kožovitá časť, tú treba asi tiež odrezať, nie?

ďakujem za každu radu
Uživatelský avatar
tom
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 348
Registrován: stř úno 14, 2007 10:42 am
Bydliště: Hůrka-Jeseník nad Odrou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tom »

to jsi udělal právě blbost,měl jsi dát vařit celou nožku a to by stačilo tak pět minut ve vřelé vodě teď se ti to bude blbě vyndavat,ta kost z kopýtka,ale skus to povařit tak dvacet minut a skus to jemně zmáčknout ve svěráku,snad tá kůstka vyskočí
na každů sviňu sa někde vaří voda
Uživatelský avatar
OyunkeThanka
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: úte úno 06, 2007 7:40 am

Re: kopytka

Příspěvek od OyunkeThanka »

Hawran píše:ahoj
mohli by ste mi poradit, kolko je to tých pár minút pri varení kopýtok? Mám jelenie, odrezane od kosti tesne nad kopytkom, a ako ho treba potom vyrezať? vzaduje kožovitá časť, tú treba asi tiež odrezať, nie?

ďakujem za každu radu
Kopýtka povař, vezmi malý, úzký nožík a ještě za horka zevnitř kůstku dokola obřízni co nejhlouběji a vyloupni. Ber jednotlivé kousky co nejvíc horké. Jak chládnou jde to hůř.
OyunkeThanka
Uživatelský avatar
vlk
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 305
Registrován: stř bře 28, 2007 11:41 am
Bydliště: Slovensko/Prešov

Příspěvek od vlk »

mam za sebou teraz asi 100 ratic a paratic (sparky a pasparky :wink: ) prevazne zo srncov a najlepsie sa mi osvedcil tenky plechovy pasik, siroky cca 8mm, dlhy asi 10cm, s rohmi obrusenymi do gulata. pride mi lepsi ako uzky noz, nehrozi totiz, ze poskodis rohovinu.
"kopytka" postupne skladujem v mraznicke, odtial ich proste zmrazene hodim do hrnca s vodou, necham varit az sa uvari koza (cca. hodinu, kludne aj viac, ked zabudnem, ze nieco v pivnici varim, len pozor, aby nevyvrela voda...), tu kozu potom oskraben plechom aby sa uvolnil okraj "kopytka" (ide to ale aj bez toho plechu). pokial kopytko neorezes, ale oskrabes, budes mat prirodzenejsi okraj kopytka, mne osobne sa to paci viac ako orezany okraj, ale to je vec vkusu. rozhodne ho mozes orezat/obrusit neskor, pokial sa rozhodnes inak...
pod ten okraj zasuniem ten plech. obidem to cele zvnutra, aby som oddelil rohovinu od kosticky (treba davat pozor, aby sa neposkodila spodna kozovita strana "kopytka", pokial ju chces nechat na rohovine), kosticku pomerne jednoducho vylupnem a popripade "kopytko" docistim zvnutra tym plechom.
ako pisal Oyunke, cim menej vychladne kopytko, tym lepsie, osvedcilo sa mi vybrat ho z horucej vody, osusit handrou a potom sa s nim da manipulovat aj ked je este horuce (popripade ho v tej handre drzim).
je ľahké byť odvážny z diaľky...
Uživatelský avatar
Hawran
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 35
Registrován: čtv bře 27, 2008 10:34 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hawran »

vdaka vsetkym za odpovede :)

kopytka este mrznu v mraznicke, ale coskoro to skusim...
Uživatelský avatar
Hawran
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 35
Registrován: čtv bře 27, 2008 10:34 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hawran »

tak uz to je....
varil som ich asi pol hodiny a vyslo to vonku raz dva (malym srubovakom :oops: )
este raz dik za pomoc
Odpovědět