Začátečníci

Indianhobby, jeho minulost, budoucnost, přínos.
craven
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 27
Registrován: úte srp 28, 2007 4:36 pm
Bydliště: Jeseník/Brno

Začátečníci

Příspěvek od craven »

Nemá někdo na prodej či pujčení katalog s indiánskýma věcma viděl jsem nějaké na stránkách http://www.buffalo-days.cz/cz/katalogy.php ale zdá se mi to docela drahé ta cena pro začátečníka hm?
Dva hlasy
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 246
Registrován: pon úno 12, 2007 5:50 pm

Příspěvek od Dva hlasy »

Člověče, Cravene nespěchej. Zdá se mi, že to příliš hrotíš, když vlastně ani nemáš šajn jaké jsou možnosti a co to všechno obnáší. Klídek, všechno má svůj čas.
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Cravene, Dva hlasy má pravdu. Prvně si přečti ti knížky a samizdaty, co ti kluci doporučili. Na katalogy máš čas.
craven
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 27
Registrován: úte srp 28, 2007 4:36 pm
Bydliště: Jeseník/Brno

Příspěvek od craven »

:lol: ok ok
Michal
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: úte úno 06, 2007 8:00 pm

Příspěvek od Michal »

Ja myslím, že čo sa týka oblečenia a výstroje ti na začiatok stačí 1 až 2 páry nezdobených mokasínov, 1 látkové legginy / trebars 100 % flauš /, bederka, 1 až 2 látkové košele, nezdobené púzdro na nôž, 1 ovčia kožušina, 2 vlnené deky, celta, no a nôž obyčajný kuchynský nôž z uhlíkovej ocele po starej mame. Drevená miska, lyžica a smaltový pohárik. Tož môj názor k začiatkom a potom postupne uvidíš. Určite to nejde všetko na raz potreješ vedomosti, čas, peniaze a postupne získanie zručnosti pri šití a iných x maličkostí. Tož môj názor
Na cestě sa chovej tak, jako bys se plížil za zveří, nepřítele musíš spatřit první
Métá?xestse Ohnéssese
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 151
Registrován: stř úno 14, 2007 12:43 pm
Bydliště: Pečky, Kolín

Příspěvek od Métá?xestse Ohnéssese »

Michal píše:Ja myslím, že čo sa týka oblečenia a výstroje ti na začiatok stačí 1 až 2 páry nezdobených mokasínov, 1 látkové legginy / trebars 100 % flauš /, bederka, 1 až 2 látkové košele, nezdobené púzdro na nôž, 1 ovčia kožušina, 2 vlnené deky, celta, no a nôž obyčajný kuchynský nôž z uhlíkovej ocele po starej mame. Drevená miska, lyžica a smaltový pohárik. Tož môj názor k začiatkom a potom postupne uvidíš. Určite to nejde všetko na raz potreješ vedomosti, čas, peniaze a postupne získanie zručnosti pri šití a iných x maličkostí. Tož môj názor
Proč mám pocit, že na úplný začátek stačí ta bederka a odvaha někomu se vetřít do týpí? :lol:
Myslím, že to co napsal Michal je ideál... pokud zvládneš polovinu věcí, tak zvládneš i táboření celkem v pohodě...
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
craven
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 27
Registrován: úte srp 28, 2007 4:36 pm
Bydliště: Jeseník/Brno

Příspěvek od craven »

jo no to už jsem přišel že to chce čas ted jsem si koupil knihu " Severoamaeričtí indiáni" docela fajná je tam hafol obrázku a já myslím že mi na začátek pomůže se v tom všem zorientovat.. dík kluci za rady
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 287
Registrován: čtv úno 15, 2007 9:48 pm
Bydliště: Zrnětín

Příspěvek od Sapazi »

Plně souhlasím že pro začátek stačí bederka a vetřít se někomu do týpí. Myslím že spousta lidí tak začínalo.
Michale, ti jsi vážně měl vyrobenou plnou výbavu, když ses jel poprvé podívat co jsou ty indiáni zač? To by musel Craven začít makat už ted, aby měl na jaře v čem vyjet- a co když venku zjistí že ho to nebere?
Cravene, raději vyjeď někam jen s bederkou anebo v civilu na např kurz řemesel nebo Powwow Praha nebo v neděli když končí táboření , nasát atmosféru a zjistit více.
Michal
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: úte úno 06, 2007 8:00 pm

Příspěvek od Michal »

Sapazi píše:Plně souhlasím že pro začátek stačí bederka a vetřít se někomu do týpí. Myslím že spousta lidí tak začínalo.
Michale, ti jsi vážně měl vyrobenou plnou výbavu, když ses jel poprvé podívat co jsou ty indiáni zač? To by musel Craven začít makat už ted, aby měl na jaře v čem vyjet- a co když venku zjistí že ho to nebere?
Cravene, raději vyjeď někam jen s bederkou anebo v civilu na např kurz řemesel nebo Powwow Praha nebo v neděli když končí táboření , nasát atmosféru a zjistit více.
No ja keď som prvý krát išiel stanovať tak som mal 1 flaušové legginy, bederku, košeľu som dostal k narodeninám, misku, lyžicu a pohár. Mokasíny som mal darované, púzdro na nôž som dostal k narodeninám. Deky som mal obyčajné také bežne používané v domácnosti. No a kožušinu som mal požičanú od hostiteľa. Moje prvé indiánske táborenie prebehlo počas týždňa plného dažďa, takže podľa mojich skúseností preto odporúčam dvojité vybavenie. Ešte podotýkam, že všetky veci boli vyrobené bez akehokoľvek zdobenia akurát len darované mokasíny boli zdobené.
Na cestě sa chovej tak, jako bys se plížil za zveří, nepřítele musíš spatřit první
Michal
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: úte úno 06, 2007 8:00 pm

Příspěvek od Michal »

Myslím si že pre uplného začiatočníka je super kniha TABORÍME V TÝPI. Tam je dokonca popísaná aj základná výstroj.
Na cestě sa chovej tak, jako bys se plížil za zveří, nepřítele musíš spatřit první
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 287
Registrován: čtv úno 15, 2007 9:48 pm
Bydliště: Zrnětín

Příspěvek od Sapazi »

Souhlasím. V Táboříme V Týpí najdeš víc než v tlachání na webu. Pojeď tábořit, tam najdeš nejvíc.Pěkně to vystihli organizátoři Setkání lesních indiánů na pozvánce. Cituji :

Ti co u nás nikdy nebyli a chtěli-by:

Pojeďte. Dejte dohromady něco na sebe a zkuste se ukázat. Hlavu vám nikdo trhat nebude. Stylovost věcí u někoho kdo začíná, je vždycky relativní, tak to neřešte. Ozvěte se, pokud nevíte kudy a kam.....
Yankee
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 5
Registrován: sob črc 30, 2011 7:21 pm
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem

Příspěvek od Yankee »

Eagle-Eye píše:Cravene, Dva hlasy má pravdu. Prvně si přečti ti knížky a samizdaty, co ti kluci doporučili. Na katalogy máš čas.
Šli by prosím nějaké snáze dostupné knihy a samizdaty uvést. Předem děkuji ("Táboříme v týpí": Jiří Macek a kol. již beru jako uvedené :) ).
Uživatelský avatar
II
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: sob úno 17, 2007 9:33 am
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od II »

záleží co za knihy hledáš
pokud obecně snáze dostupné knihy, tak stačí to tu trochu projít
http://www.indiani.cz/diskuse/viewtopic.php?t=258
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Dost knížek, samizdatů a překladů je v knihovně indiancorralu (indiancorral.cz), ale je třeba být členem, aby si tam člověk mohl půjčovat.

Mraky textů je k dispozici v elektronické podobě zdarma, ale je to všechno anglicky.
Yankee
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 5
Registrován: sob črc 30, 2011 7:21 pm
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem

Příspěvek od Yankee »

II píše:záleží co za knihy hledáš
pokud obecně snáze dostupné knihy, tak stačí to tu trochu projít
http://www.indiani.cz/diskuse/viewtopic.php?t=258
Děkuji, tento příspěvek jsem již dříve četl a asi 4 knihy z toho seznamu v knihovně sehnal. Já jen, aby to nevypadalo, že jsem líný.
Na otázku: "co za knihy hledáš?", bych mohl odpovědět, že nějakou literaturu týkající se života prérijních indiánů v osmnáctém a devatenáctém století. To je asi tak všechno co bych jako člověk, který přispěl do fóra s nadpisem "Začátečníci" byl schopen uvést.
Zajímá mě jak život, tak oblečení a předměty denní potřeby, jejich tvorba atd. Právě z počátku této diskuse jsem pochopil, že zde byla začátečníkovi doporučena nějaká literatura - její seznam chybí, tak jsem zkusil jestli by ho někdo nedoplnil, i když chápu, že už je to dlouhá doba.
Pro Eagle-Eye: Díky, asi se stanu členem Indiancorralu. Jen jsem myslel, že bych přišel připravenější :)
PS: Angličtina bohužel není moje silná stránka.
Odpovědět