Náměty k vylepšení diskuse

Než napíšete první příspěvek, přečtěte si pozorně PRAVIDLA DISKUSE. Dále novinky, dotazy, technické záležitosti.
Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 11, 2007 7:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse

Příspěvek od Awe »

Ogen píše:A je to tady zase je 7,39 a ukazuje to u předcházející moji zprávy 6,36. Takže posunutý čas o 1hoďku.
Když sis nastavoval profil, stačilo zadat, že jsi v pásmu GMT +1hodina (Praha, Amsterdam, ....) a nenechávat tam Casablancu, Dublin, Londýn,... Chápu, že by jsi možná raději byl tam :D , ale jestli jsi tady, tak asi fakt bude lepší skočit na nastavení (tlačítko "Profil" nahoře) a tam si najít pole "Časové pásmo" a změnit si ho. Předpokládám, že tady bude jádro pudla...
Ogen
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: úte úno 06, 2007 9:56 pm

Hoďka

Příspěvek od Ogen »

Awe, Ď! 8), a ještě jak sem dám meil, aby se dal na něj kliknout a ...a obrázek z domu ode mne nafocenej?
Chci se zeptat EAGLE-EYE, proč mi-začínající uživatelé máme jen jedno-u koule-y, a Ty máš překoulováno?
Nebyly by tam nějaké bonusy do budoucna pro aktivního bezjednýkoule?
Ogen
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Re: Hoďka

Příspěvek od Eagle-Eye »

Ogen píše:Chci se zeptat EAGLE-EYE, proč mi-začínající uživatelé máme jen jedno-u koule-y, a Ty máš překoulováno?
Nebyly by tam nějaké bonusy do budoucna pro aktivního bezjednýkoule?
Je to podle počtu příspěvků. Takže buď trpělivý a třeba se dočkáš dalších koulí. Já mám fullhaus, protože jsem administrátor a mám neomezenou pravomoc. Denně a stále znovu mám možnost zažívat pocit jakéhosi poloboha, který může téměř vše (tedy aspoň na diskusním boardu). :wink: Je to fakt príma :lol:
Métá?xestse Ohnéssese
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 151
Registrován: stř úno 14, 2007 12:43 pm
Bydliště: Pečky, Kolín

Příspěvek od Métá?xestse Ohnéssese »

měl bych jednu připomínku (někde jsem tu četl, že konstruktivní kritika je tu povolena :D )
mohli by být popisky v češtině (jako na LH?)
konkrétně quote, postreply...

A možná neodpovídej tak rychle a často :D protože při načtení stránek to vypadá, že si tu kecáš sám se sebou :wink:
všude je Eagle Eye...

chceš zůstat jediným moderátorem navždy, nebo k tomu pustíš i někoho dalšího? :oops:
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Métá?xestse Ohnéssese píše:měl bych jednu připomínku (někde jsem tu četl, že konstruktivní kritika je tu povolena :D )
mohli by být popisky v češtině (jako na LH?)
konkrétně quote, postreply...
No proč ne. Bohužel nejsou tato tlačítka k tomuto barevnému stylu dodělaná, takže to bude muset někdo udělat. Asi bych to zvládnul, ale v nabitém úkolovníku to nemá nejvyšší ani vysokou prioritu. To znamená, že se k tomu dostanu za dlouho. Pokud to zvládneš a chceš se toho chopit, rád pošlu příslušné gifíky a můžeš je poslat zpět v češtině.

Métá?xestse Ohnéssese píše:A možná neodpovídej tak rychle a často :D protože při načtení stránek to vypadá, že si tu kecáš sám se sebou :wink:
všude je Eagle Eye...
No nevím, co je špatného na častých a rychlých odpovědích, pokud jsou věcné. Odpovídám tak, jak mi velí přirozenost, čas, možnosti, vědomosti, nevím, proč to někoho rozčiluje...
Métá?xestse Ohnéssese píše:chceš zůstat jediným moderátorem navždy, nebo k tomu pustíš i někoho dalšího? :oops:
To nevím, zatím jsem nad tím nepřemýšlel. Ale nemám nic proti dalším moderátorům, jenom nevím, k čemu by to zatím bylo, resp. co konkrétně by měli moderovat. Pokud si tu založíte třeba šajenské fórum, tak proč by tam nějaký šajen nebyl moderátor, že... ale zatím tu takového podobného nic není...
m?
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 08, 2007 9:42 am

Příspěvek od m? »

:evil:
Naposledy upravil(a) m? dne pát čer 01, 2007 10:12 am, celkem upraveno 1 x.
Métá?xestse Ohnéssese
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 151
Registrován: stř úno 14, 2007 12:43 pm
Bydliště: Pečky, Kolín

Příspěvek od Métá?xestse Ohnéssese »

EAGLE-EYE píše:
Métá?xestse Ohnéssese píše:A možná neodpovídej tak rychle a často :D protože při načtení stránek to vypadá, že si tu kecáš sám se sebou :wink:
všude je Eagle Eye...
No nevím, co je špatného na častých a rychlých odpovědích, pokud jsou věcné. Odpovídám tak, jak mi velí přirozenost, čas, možnosti, vědomosti, nevím, proč to někoho rozčiluje...
Jen upřesním, že mně to nezorčiluje, to jen aby bylo jasno :wink:
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Mo?kohtávenótaxe píše:Bylo by možné skrýt podřízené diskuse? Přepřipravil jsis jich tu docela dost a mne to věčné a dlouhé rolování docela obtěžuje? Umíš to?
Co myslíš přesně těmi podřízenými kategoriemi? Tady jsou konkrétně tyto úrovně: kategorie/fórum/téma přičemž téma zakladá běžný uživatel, kategorie a fóra spravuje admin. Jestli máš na mysli zobrazovat jenom kategorie a fóra rozbalovat až po kliknutí tak to asi nejde.
Maximálně bych mohl udělat to, že kategorie kam zatím nikdo nepíše bych dal dolů a ostatní náhoru.
Jinak myslím, že na rolování není nic strašného, na většině stránek musíš rolovat, páč se málokdy obsah vejde na jednu stránku. Řešením je slušné rozlišení na monitoru, min. 1024/768, lépe ale více, ideálně 1600/1200. Tam pak uvidíš opravdu vše najednou. Taky doporučuji myš s rolovacím kolečkem, nemusí se pak tahat lištičky.
m?
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 08, 2007 9:42 am

Příspěvek od m? »

:evil:
Naposledy upravil(a) m? dne pát čer 01, 2007 10:12 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Mo?kohtávenótaxe: tady přímo fíčura "nové" není, nebo o ní nevím. Je to ale open source fórum, to znamená, že k němu existuje spousta "externích" funkcí nebo modulů, které umí různé věci a je možné je dodatečně doinstalovat. Nemám bohužel tolik času, abych tohle teď studoval. Ideálně kdyby se toho časem chytl někdo jiný, kdo má toho času více, než mám sám.
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Mo?kohtávenótaxe: Tak jsem zjistil, že zobrazovat pouze nepřečtené věci to tu umí. Po přihlášení je to vpravo nahoře. Jmenuje se to "Zobrazit nové příspěvky od poslední návštěvy"
m?
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 08, 2007 9:42 am

Příspěvek od m? »

:evil:
Naposledy upravil(a) m? dne pát čer 01, 2007 10:12 am, celkem upraveno 1 x.
Métá?xestse Ohnéssese
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 151
Registrován: stř úno 14, 2007 12:43 pm
Bydliště: Pečky, Kolín

Příspěvek od Métá?xestse Ohnéssese »

Mo?kohtávenótaxe píše:Bylo by možné skrýt podřízené diskuse? Přepřipravil jsis jich tu docela dost a mne to věčné a dlouhé rolování docela obtěžuje? Umíš to?
Taky souhlasím.
Skrýt by to mělo jít. Např. pod odkazem kmeny se ti rozrolují vlastní témata.
Obdobně bych doporučoval skrýt, nebo smazat nevyužitá témata. Tím by se to tu dost zpřehlednilo.
Další věc je, že prolinkované odkazy v textu jsou zvýrazněné modře, a na tomhle pozadí to není moc k rozeznání od ostatního textu.

A na konec. Tohle má být konstruktivní kritika, jak to tu zlepšit.
Jinak Ti patří velký dík, za konečně zprovozněnou, relativně přehlednou diskusi k tématu. Ta dřívější a ta na IC stránkách (sorry Awe) byla na dohledávání jednotlivých diskutovaných témat nevhodná.
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 11, 2007 7:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Awe »

Métá?xestse Ohnéssese píše:Ta dřívější a ta na IC stránkách (sorry Awe) byla na dohledávání jednotlivých diskutovaných témat nevhodná.
mě se neomlouvej, já jí nedělal a s tím co jsi napsal souhlasím :wink:
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Métá?xestse Ohnéssese píše: Skrýt by to mělo jít. Např. pod odkazem kmeny se ti rozrolují vlastní témata.
Aha, tak to jsem si dříve nejvšimnul, že když se klikne na kategorii, tak se ostatní skryje. To je zajímavé.
Métá?xestse Ohnéssese píše: Obdobně bych doporučoval skrýt, nebo smazat nevyužitá témata. Tím by se to tu dost zpřehlednilo.
Asi ano, ještě to zvážím.
Métá?xestse Ohnéssese píše:Další věc je, že prolinkované odkazy v textu jsou zvýrazněné modře, a na tomhle pozadí to není moc k rozeznání od ostatního textu.
To máš pravdu. Změnit se to dá, přímo v php kódu. Jenom velmi nerad bych se do toho pouštel sám, protože po mém "vysoce odborném" zásahu do php kódu na předchozí diskusi se tato odebrala do věčných lovišť. Takže jestli se ozve nějaký schopný php kodér... proč ne.
Métá?xestse Ohnéssese píše:Tohle má být konstruktivní kritika, jak to tu zlepšit.
Jinak Ti patří velký dík, za konečně zprovozněnou, relativně přehlednou diskusi k tématu. Ta dřívější a ta na IC stránkách (sorry Awe) byla na dohledávání jednotlivých diskutovaných témat nevhodná.
Důležíté asi hlavně je, aby si lidé našli to, co je zajímá, resp. si vzájemně pomohli, poradili. Osobně už jsem se dověděl pár dost zajímavých věcí a doufám, že ostatní třeba taky.
Odpovědět