Strelné zbrane na pušný prach

Výroba luků, šípů, indiánská lukostřelba, kopí, nože, šavle, palice, palné zbraně, ...
Odpovědět
prorážečkostí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pát pro 11, 2009 11:51 am
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr perkusní pušky

Příspěvek od prorážečkostí »

OyunkeThanka píše:Četane a nechceš si udělat radost a jít třeba do perkusní varianty:

http://zbrane-dave.rubicus.com/products ... s-cavalry/

Je to víc peněz než za tebou zmiňované modely a taky to není předovka, ale vypadá moc hezky. :D
taky jsem se na ni dival, je pekna, ale ta cena je uz pro me vysoka, to uy bych spis pridal a koupil yellowboye.

Bracha me nakazil, byt jsem porad na luky, ale takovou jednu perkusku bych si pro radost chtel poridit.
diky
prorážečkostí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pát pro 11, 2009 11:51 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prorážečkostí »

no a pritel z italie me zase premlouva na tuhle
http://www.davide-pedersoli.com/?item=A ... 60&lang=en
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Já mám už dlouho spadeno na opakovačku, ale stále váhám mezi Henry a Yellowboyem.

Henryovka má pro mě neopakovatelné kouzlo, ale Yellowboy je zase praktičtější.

Obojí vyrábí jak Uberti, tak i nová česká firma GreatGun. Ceny mají stejné, ale GreatGun nabízí doživotní záruku, nemáte s nima někdo zkušenosti?
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Taky se mi líbí North West Trade Gun.

Kolik lží a smyšlenek vymysleli revizionisté o této fenomenální pušce.

Že za ni museli indiáni nakupit hromadu bobřích kůží do výše pušky, že byly vyráběny schválně nekvalitní aby indiánům nefungovaly a podobně.
prorážečkostí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pát pro 11, 2009 11:51 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prorážečkostí »

Eagle-Eye píše:Já mám už dlouho spadeno na opakovačku, ale stále váhám mezi Henry a Yellowboyem.

Henryovka má pro mě neopakovatelné kouzlo, ale Yellowboy je zase praktičtější.

Obojí vyrábí jak Uberti, tak i nová česká firma GreatGun. Ceny mají stejné, ale GreatGun nabízí doživotní záruku, nemáte s nima někdo zkušenosti?
ja jsem strilel s yellowboyem a hodne. musim rict ze je to super puska, lehka, perfektne sedi, nekope vic ne 16 brokovnice, ale me se libi v cernym provedeni. kdybych byl sberatel a mel na to zeleny kuze, tak si koupim yellova a i perkusku.
Uživatelský avatar
OyunkeThanka
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: úte úno 06, 2007 7:40 am

Re: výběr perkusní pušky

Příspěvek od OyunkeThanka »

prorážečkostí píše: taky jsem se na ni dival, je pekna, ale ta cena je uz pro me vysoka, to uy bych spis pridal a koupil yellowboye.
To je fakt. Ty jako myslivec bys nemusel řešit zbroják.
Ohledně předovek cos popisoval jsem střílel z Deerhuntera. Má ho Tokala z Hayčá. A myslím, že je docela spokojený.

Jinak všem co se zajímají o zbraně doporučuji stránky
http://contemporarymakers.blogspot.com/

Přispívá na ně spousta výrobců pušek, nožů a doplňků. Je tam spousta nádherných věcí. Určitě si to prolistujte hodně zpátky
OyunkeThanka
maťo
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: sob říj 24, 2009 4:38 pm
Bydliště: ďaleký východ

Příspěvek od maťo »

Ak môžem, dávam do pozornosti pár poznatkov z vlastnej skúsenosti:

Ak Sharpsku perkusnú, tak lepšie od IAB, je lacnejšia a aj tak na nich treba upravovať záver (najmä ak chcete používať mosadzné nábojnice)...ak na náboje, tak potom 45-70Govt.

Tryonka je pekná a aj kvalitná puška...ale na táborenie by som ju nebral, skôr to je terčovnica...

Čo sa týka Yellowboya, neviem, či to poriešite cez zbroják pre poľovníkov... neviem, ako sa posledne menil zákon v ČR (a vlastne ani u nás), ale jeden čas bežala v médiách a aj v odborných časopisoch diskusia o blbinách, ktoré dali zákonodarci do zákona o poľovníctve čo sa týka výkonu zbrane (teda náboja) a tuším tam bolo niečo o úsťovej energii E100=1500J minimálne... a to nedá ani Henry, ani Yellowboy...ale mohlo sa to zmeniť...ak sa ide na rpliku a treba zbroják, tak to tuším ide najľahšie cez šport...

Nedávno som videl na aukre originál remingtonu rolling block, keďže ide o originál historickej zbrane (skupina D), stačí občiansky preukaz, len muníciu treba potom robiť doma :)))) a bola za cenu okolo 5000 Kč...

Ja som mal Mountain Rifle .45 od Dikaru a bol som spokojný (možno preto, že som kúpil kit a poskladal) a teraz si počíham na Hawkena .50, len mi na ňom vadí ten nemecký napináčik...to je takpovediac sebevražda...
prorážečkostí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pát pro 11, 2009 11:51 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prorážečkostí »

na vsechny pusky co jsou na patrony musi byt zbrojni pas v CR, tedy i na yellowboye.
Skupina C- je lovecka a na ni se yellowboy nevztahuje, ale da se rozsirit skupina, je to jen o penezich...
maťo
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: sob říj 24, 2009 4:38 pm
Bydliště: ďaleký východ

Příspěvek od maťo »

Zákon NR SR č. 190/2003 v znení neskorších predpisov:

§2, písm. c) odst. 14: historická zbraň - palná zbraň určená len na čierny prach, vybavená pre každú hlaveň alebo nábojovú komoru perkusným zámkom a komínkom na perkusnú zápalku alebo starším systémom zapaľovania alebo ručná palná zbraň skonštruovaná na použitie jednotného náboja, vyrobená alebo jej model vyvinutý najneskôr do 31. decembra 1890,

§ 7 Zbraň kategórie D
Zbraňou kategórie D je a) palná zbraň určená na streľbu nábojmi typu flobert s energiou strely na ústí hlavne do 7, 5 J, b) plynová zbraň, pri ktorej kinetická energia strely na ústí hlavne dosahuje najviac 15 J, c) expanzná zbraň, d) mechanická zbraň, ktorej napínacia sila je väčšia ako 150 N, e) historická zbraň, f) iná zbraň neuvedená v kategóriách A až C.

§ 14
Zbraň kategórie D alebo strelivo do tejto zbrane môže nadobudnúť do vlastníctva právnická osoba alebo fyzická osoba staršia ako 18 rokov, ktorá je v plnom rozsahu spôsobilá na právne úkony. Držiteľ skupiny A a C zbrojnej licencie vedie evidenciu o predaji zbraní kategórie D v záznamovej knihe, ktorej spôsob vedenia a náležitosti ustanoví všeobecne záväzný právny predpis, ktorý vydá ministerstvo.

Tu je to myslím jasné...ak kúpiš historický originál napr. Yellowboy-a (mod. 1866) tak nepotrebuješ zbroják...
v ČR zákon 119/2002...§7...§15.
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Remington Rolling Block originál za 5 tisíc? To se mi nezdá. Leda by to bylo v dolarech. Tolilk nestojí ani replika. Viděl jsem prodávat na aukru originál Winchester 73, dokonce několik, ale cena byla kolem 40 tisíc, což odpovídá běžné tržní ceně.

Je zajímavé, že nejdražší zbraň z oblasti Amerického západu je Henryovka, s tržní cenou okolo 30 tisíc dolarů, což odpovídá asi 600 tisíc Kč.

Originál Sharpska se dá pořídit za 3-5 tisíc dolarů.
Uživatelský avatar
Kopnuty_konem
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: čtv bře 15, 2007 1:45 pm
Bydliště: Beskydy

Příspěvek od Kopnuty_konem »

EE : Je to poskládaný kit z Track of the Wolf. Jde o repliku tzv. Plains Rifle. Dělal jsem ji tak, aby vypadala co nejvíce jako originál.


Pekna...Takze s nakupem kitu je to bez problemu? Nekde jsem cetl, ze amici maji spis problem s posilanim zbrani na "divoky vychod".
prorážečkostí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pát pro 11, 2009 11:51 am
Kontaktovat uživatele:

skupiny

Příspěvek od prorážečkostí »

Skupina A: Pro sběratelské účely

* od 21 let
* držitel je oprávněn nabývat do vlastnictví a držet pro sběratelské účely zbraň kategorie A na kterou mu byla udělena výjimka, zbraň kategorie B, na kterou mu bylo uděleno povolení nebo zbraň kategorie C
* nabývat do vlastnictví a držet pro sběratelské účely střelivo do zbraní kategorie B nebo C. Nejvíce však 3 kusy téhož druhu, ráže značky a výrobního provedení anebo jedno nejmenší spotřebitelské balení

Skupina B: Pro sportovní účely

* od 18 let (lze vydat osobě starší 15 let v případě, že je členem sportovní organizace zabývající se střelbou)
* držitel je oprávněn podle účelu užívání nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit sportovní nebo loveckou zbraň kategorie B, na kterou mu bylo uděleno povolení nebo sportovní nebo loveckou zbraň kategorie C. Tuto zbraň může nosit pouze na střelnici
* přebíjet pro svou potřebu
* nabývat do vlastnictví střelivo do zbraní kategorie B nebo C

Skupina C: Pro lovecké účely

* od 18 let (lze vydat osobě starší 16 let v případě, že je žákem SŠ nebo SOU, kde je v osnovách zahrnuta výuka myslivosti)
* držitel je oprávněn podle účelu užívání nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit sportovní nebo loveckou zbraň kategorie B na kterou mu bylo uděleno povolení nebo sportovní nebo loveckou zbraň kategorie C. Tuto zbraň může nosit pouze na střelnici nebo v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu - §48 zákon č.141/1961 Sb. o myslivosti
* přebíjet pro svou potřebu
* nabývat do vlastnictví střelivo do zbraní kategorie B nebo C

Skupina D: Pro výkon zaměstnání nebo povolání

* od 21 let
* držitel je oprávněn při výkonu zaměstnání nosit nebo držet zbraň kategorie A, B nebo C, na kterou má zaměstnavatel vydán průkaz zbraně
* nosit nejvýše 2 zbraně, krátkou nesmí nosit viditelně

Skupina E: Pro ochranu života, zdraví nebo majetku

* od 21 let
* držitel je oprávněn nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie A na kterou mu byla udělena výjimka, zbraň kategorie B, na kterou mu bylo uděleno povolení nebo zbraň kategorie C
* nabývat do vlastnictví střelivo do zbraně, kterou je oprávněn držet
* nosit nejvýše 2 zbraně, které nesmí nosit viditelně
prorážečkostí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pát pro 11, 2009 11:51 am
Kontaktovat uživatele:

zakon

Příspěvek od prorážečkostí »

Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Kopnuty konem píše:

Pekna...Takze s nakupem kitu je to bez problemu? Nekde jsem cetl, ze amici maji spis problem s posilanim zbrani na "divoky vychod".
Stavebnice by neměly vadit, hotová puška by už asi byl problém. Tam bych doporučoval se obrátit na nějakého importéra zbraní s licencí.

U toho kitu ovšem záleží na tom, na jakého narazíš celníka. Většina to asi nechá projít, ale když narazíš na blbce, nebo se špatně vyspí, tak máš smolíka, nebo minimálně problém.

To platí u všeho. Zboží, které jednou projde bez problému příště třeba nepustí. Například bizoní kůže, x krát to projde a myslíš si, že je to OK, a najedou ti přijde další várka a máš problém. Je to o lidech a o tom, jakou mají zrovna náladu, než o zákonech.
Uživatelský avatar
Kopnuty_konem
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: čtv bře 15, 2007 1:45 pm
Bydliště: Beskydy

Příspěvek od Kopnuty_konem »

Eagle-Eye píše:
Kopnuty konem píše:

Pekna...Takze s nakupem kitu je to bez problemu? Nekde jsem cetl, ze amici maji spis problem s posilanim zbrani na "divoky vychod".
Stavebnice by neměly vadit, hotová puška by už asi byl problém. Tam bych doporučoval se obrátit na nějakého importéra zbraní s licencí.

U toho kitu ovšem záleží na tom, na jakého narazíš celníka. Většina to asi nechá projít, ale když narazíš na blbce, nebo se špatně vyspí, tak máš smolíka, nebo minimálně problém.

To platí u všeho. Zboží, které jednou projde bez problému příště třeba nepustí. Například bizoní kůže, x krát to projde a myslíš si, že je to OK, a najedou ti přijde další várka a máš problém. Je to o lidech a o tom, jakou mají zrovna náladu, než o zákonech.
Hm, casto je to o lidech.
A u stavebnic je to s tormentaci jak? Bere se to tak, ze kdyz je od profi vyrobce ( i kdyz ve forme stavebnice ) tak je ok nebo je potreba?
Odpovědět