Dívčí šaty

Bederky, mokasíny, legíny, haleny, šaty, kabáty, čapky,.... Výroba, návody, rady, střihy, vzory, materiály
Námomóhtóhta
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: čtv dub 10, 2008 11:04 am

Příspěvek od Námomóhtóhta »

Ano to sice je, ale jsou např. evidentně starší, než ta co se postoval Píta a také z celkového kontextu jde o dost tradicionalistické osoby.

Nechci ale těmito fotkami zdůvodňovat výskyt všech šatů ze stuhami na našich táborech. Snažím se jen poukázat na to, že takové šaty nemusí být nutně zcela mimo mísu - jako výjimky.
Ovšem pro ctitele LH to zatím znamená velké párání. ;)
Kosovo je Srbsko!
Námomóhtóhta
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: čtv dub 10, 2008 11:04 am

Příspěvek od Námomóhtóhta »

Tak jsem se už posunul před rok 1900. Z 20. století jsem jich našel už několik, ale je asi zbytečné je sem všechny věšet.

První fotka je z roku 1878 a stuha kryje šev rukávu.

Druhá fotka je z roku 1880. Stuha je zde již v obvyklých místech až na to že na rukávech jí má ze všech tří volných stran.

Každopádně víc jak 1 proužek jsem zatím nikde na obyč. šatech neviděl (včetně těch z 20. století).
Přílohy
Spotted Fawn,girl of 13,1878.jpg
Spotted Fawn,girl of 13,1878.jpg (62.06 KiB) Zobrazeno 5162 x
Magpie(the wife of George Bent)-1880.jpg
Magpie(the wife of George Bent)-1880.jpg (53.06 KiB) Zobrazeno 5165 x
Kosovo je Srbsko!
Vichrice
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 34
Registrován: pát úno 09, 2007 10:06 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vichrice »

Druhý hlavní problém, vidím použitý materiálu stuh. Když koukám na fotky třeba z jarního táboření, vidím tu stuhy převážně saténové a né hedvábné. Tento problém se vyskytuje i u nás v lesích. Rozdíl použitého materiálu, je bohužel viditelný na první pohled. Já radím našim děvčatům, když nemáte hedvábné stuhy, raději sáhněte po lnu, nebo bavlně. Často slýchám a co viskózové stuhy? Když budete mít štěstí a tyto stuhy seženete, tak je to ta nejlepší náhražka hedvábí a okem se to nepozná. Viskóza na evropský přišla na trh začátkem začátkem 20. století. Říkám si, že by se raději měl řešit materiál a pak počet .-).
Ještě snad- Atlasová stuha je stuha, tkaná atlasovou vazbou a je hodně lesklá, tkalo se tak i hedvábí. Neznamená to pro nás, že se to nahradí lesklou saténovou stuhou/PES/. Bohužel i takové dotazy dostávám.
Sametová stuha, je také správná volba.
Námomóhtóhta
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: čtv dub 10, 2008 11:04 am

Příspěvek od Námomóhtóhta »

On se neřeší ani tak počet stuh (to už je až v druhém sledu), ale zda vůbec stuhy!

Hedvábné stuhy se dnes snad již zase sehnat dají ne?
Kosovo je Srbsko!
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Námomóhtóhta: Díky za ty fotky. Je to další střípek do mozaiky.

Hedvábné stuhy se dají dnes sehnat bez potíží a nejsou ani nějak výrazně drahé. Nedávno jsem kupoval celou řadu barev na čelenku a koupil jsem je na ebay.
Odpovědět