sashe

Bederky, mokasíny, legíny, haleny, šaty, kabáty, čapky,.... Výroba, návody, rady, střihy, vzory, materiály
Odpovědět
Raiden
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 22, 2007 6:49 pm

sashe

Příspěvek od Raiden »

Zdravím, otázka do pléna: máte-li kdo zkušenosti s tkaním sashí?
Po prvních úspěšných experimentech dle návodu na lesáckých stránkách jsem se pustil do šerpy, aby měla aspoň 3- metry. Mám nastříhanejch 80 vlákem po cca 5,5 metru, ale nějak nedokážu zabránit tomu, aby se z toho nestala změť zašmodrchaný příze. I když pracuju jenom s polovinou, pořád je to něco přes dva metry krát 80. Neexistuje na to nějaká vychytávka?
Napadlo mě ty vlákny prostě rozpůlit, pracovat s kratším kusem, a potom na každý vlákno prostě navázat tu ustřiženou druhou půlku. Akorát si nejsem jistej vlivem na výslednou pevnost.

(tak a teď doufám, že to z toho zmatenýho popisu někdo pochopí...)
Uživatelský avatar
zelenyoko
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 17, 2007 7:49 pm

Příspěvek od zelenyoko »

Já když jsem se taky o ně pokoušel , protože mladej si vzpomněl že bude dělat lesy , tak jsem si je namotal na klacíky každou vlnu samozřejmě zvlášť a docela to šlo , ale nervy strašný .Tak hodně trpělivosti a dílu zdar . Jinak vcelku je dobrej návod v THE BOOK OF BUCKSKINNING je to ale v angličtině mrkni na tyto stránky dá se objednat nebo se poptej po známých kdo ji má jestli půjčí jsou tam i fotky různých stylů . čauk dopsal jsem :D
matho odseve maecha
Dano
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: úte úno 06, 2007 10:27 am

Příspěvek od Dano »

lepsie by bolo na zaciatok zacinat s niecim kratsim, nie? Ak by si chcel ale robit seš z 18. st., tak si pozri ten buckskinning a techniku oblique, to je nieco ine.
Raiden
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 22, 2007 6:49 pm

Příspěvek od Raiden »

Kratší už mám, teď potřebuju šerpu. Nicméně děkuji za ohlasy. Při čtení výšeuvedeného mi došlo, že řešení je až trapně jednoduchý - prostě nebudu operovat s volnejma vláknama, ale každý bude na onci stočená do klubíčka a zajištěný (např. spínacím špendlíkem) a postupně se bude odmotávat.
Už to zkouším a skutečně to jde - sice o něco hůř, než metrová sash, ale dá se to zvládnout.
Ale jinak je to pakááárna.... :twisted:
tomas
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 06, 2007 12:58 pm

Příspěvek od tomas »

Volakedy davno som plietol laso asi 15m a mal som spagat zbaleny do klbiek a to som mal v platennom pytliku stiahnutom remienkom a bolo to super lebo som nemusel spendliky odopinat zapinat. Proste som si vytiahol kolko bolo treba
Dano
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: úte úno 06, 2007 10:27 am

Příspěvek od Dano »

myslim si ze sa to nemusi vobec stacat do klbiek. neviem akym stylom to pleties, ale to je v podstate jedno ked si tie "ciastocne zapletene" vlakna vytahujes priebezne, tak sa ti nic nezamota aj pri dlzkach cez dva metre. pri "beznych" serpach. laso je samozrejme ina kategoria. pozri si na webe njke obrazky ako to byva uchytene na obidvoch koncoch pri dlhych serpach ked chces vychytavku.
napr. tu:
http://www.nativetech.org/seminole/sash ... ctions.php
Viki
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 10
Registrován: pon bře 23, 2009 12:52 pm
Bydliště: Kuřim ( Brno )

Tumplin

Příspěvek od Viki »

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli nemáte někdo návod na Tumpline nebo mi nemůžete poradit jak na něj. Co jsem tak viděl a mluvil s Awem tak ta prostřední část se tká na tkalcovským stavu nebo tak nějak podobně a zbytek se dělá stejně jako sash? a jaký používáte materiály? Viděl jsem z vlny a jeden možná z nějakýho sisalu nebo tak něco.
Pokud mi můžete poradit budu moc rád.

Díky moc Viki
Michal
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: úte úno 06, 2007 8:00 pm

Příspěvek od Michal »

No najlepší materiál je asi konopný povraz, ale sú tu fundovanejší, aby sa ti vyjadrili ...
Na cestě sa chovej tak, jako bys se plížil za zveří, nepřítele musíš spatřit první
maťo
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: sob říj 24, 2009 4:38 pm
Bydliště: ďaleký východ

Příspěvek od maťo »

Vedel by mi niekto poradiť, kde nájdem vzory?
Odpovědět