Zimní mokasíny

Bederky, mokasíny, legíny, haleny, šaty, kabáty, čapky,.... Výroba, návody, rady, střihy, vzory, materiály
Honza
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř kvě 27, 2009 11:29 am

Příspěvek od Honza »

Kam aš sahají zimní dvouvrstvé mokasíny? Pod lítko nebo v ohybu pod koleni ? A to obě dvě vrstvi kam sahají ? Zimní taboření nemám pržité ani to letní táboření.. :(
Děkuji Vám....
Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 11, 2007 7:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Awe »

já bych je rozhodně dělal pod lýtko, resp. kousek nad kotník, tak aby nezavazely při pohybu. Když by z jakýhokoli důvodu nastala potřeba je mít vyšší, tak je prostě "nastavíš" tím, že jejich vršek a nohu nad nimi omotáš nějakou látkou, či kožešinou... alespoň ti pak dovnitř nebude padat sníh.
Honza
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř kvě 27, 2009 11:29 am

Příspěvek od Honza »

Awe píše:já bych je rozhodně dělal pod lýtko, resp. kousek nad kotník, tak aby nezavazely při pohybu. Když by z jakýhokoli důvodu nastala potřeba je mít vyšší, tak je prostě "nastavíš" tím, že jejich vršek a nohu nad nimi omotáš nějakou látkou, či kožešinou... alespoň ti pak dovnitř nebude padat sníh.
Děkuji ti příteli, Honza..
Děkuji Vám....
Honza
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř kvě 27, 2009 11:29 am

Příspěvek od Honza »

Dělá se jazik u první vrstvi zimních mokasínů z deky a pokud ano jak je dlouhý? Až na horu?A omotá se to koženou tkaničkou i ta první vrstva?
Děkuji Vám....
Tomáš
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: sob čer 19, 2010 6:51 pm

Příspěvek od Tomáš »

Nevíte,jestli lesní indiáni používaly i mokasíny ze 2 kusů kůže s podrážkou?
Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 11, 2007 7:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Awe »

V lesích pokud vím žádný z kmenů mokasíny se separátní podrážkou nepoužíval. V zásadě jsou pro lesy dvě základní možnosti - mokasíny z jednoho kusu se středovým švem; nabírané mokasíny, kde se svlášť všívá jazyk - z nichž se odvíjí několik alternativ lišících se již vpodstatě v detailech
Ondřej
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: úte srp 30, 2011 9:02 am
Bydliště: Petrovice u Karviné

Příspěvek od Ondřej »

Má dotaz-dá se (je paktické) použít na vložky do mokasín králičí kožešina?-mám ze psí kožešina kddysi vystřižené svršky ale nevím jestli je lepší k nim z kousků popřišívatpodrážky respektive přešít je na s očním švem a nebo vystřihnout nové z těch králičích?
Děkuji
Uživatelský avatar
Píta Ominí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 373
Registrován: pon úno 05, 2007 8:44 pm
Bydliště: Přílepy (u Holešova)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Píta Ominí »

Kdysi dávno jsem králík do mokasín také zkoušel, ale bylo to k ničemu. Králík se brzo trhá, zas tak nehřeje a nasaje hned vodu. Osvědčilo se mi mít na zimu větší mokasín z hovězí kůže (třeba i pevné svářečské, kovářské zástěry) a vevnitř vložku ve tvaru podrážky - z berana, a pak dva vnitřní mokasíny ušité z vlněné deky. Prstě na nohu navléct dvoje moasííny z vlněné deky a celé to obut do koženého mokasínu. Zkoušel jsem všelicos, ale tohle se mi osvědčilo a noha mi nemrzla. Ale stylové to moc není, nicméně praktické ano.
Přílohy
DSCF2097.jpg
DSCF2097.jpg (124.29 KiB) Zobrazeno 6064 x
LBH - Sedící Býk : Custer 1:0
Michal
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: úte úno 06, 2007 8:00 pm

Příspěvek od Michal »

Je tu niekto zo Slovenska kto má nadbytočné množstvo ovčej kožušiny ( stredne dlhý chlp ) a rád by sa podelil :-). Prioritne na mokasíny a časom aj na kožušinovú košeľu. Ďakujem
Na cestě sa chovej tak, jako bys se plížil za zveří, nepřítele musíš spatřit první
Odpovědět