Links - zajimavý linky na zajimavý stránky aneb kdo hledá...

Uživatelský avatar
Píta Ominí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 373
Registrován: pon úno 05, 2007 8:44 pm
Bydliště: Přílepy (u Holešova)
Kontaktovat uživatele:

Jak se daboval animovaný seriál do lakotštiny

Příspěvek od Píta Ominí »

Práce Thathanka Wičahčala - Honzy Ullricha (a nejen jeho) z Lakota language consorcium
http://www.youtube.com/watch?v=kIEJDH6E ... re=related
LBH - Sedící Býk : Custer 1:0
Uživatelský avatar
Witko
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 232
Registrován: pon úno 05, 2007 4:21 pm

Příspěvek od Witko »

pěkný stránky co jsem neznal
http://www.bobcoronato.com/pages/AmericanIndian
veverka je nesvědomitý zákeřník
Uživatelský avatar
Píta Ominí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 373
Registrován: pon úno 05, 2007 8:44 pm
Bydliště: Přílepy (u Holešova)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Píta Ominí »

Ahoj vsichni,

7. unora probehlo v Narodnim Muzeu Americkych Indianu (NMAI) symposium zabyvajici se rasovymi stereotypy a kluturni apropriaci Indianu a jejich kultury ve sportu. Podrobne informace a archivni video ze sympozia najdete tady: http://nmai.si.edu/connect/seminars-and ... a/archive/ Tohle symposium znovu ozivilo volani zkonceni uzivani indianskych maskotu a ofenzivnich jmen sportovnich tymu, jako jsou treba Redskins ve Washningtonu D.C.

Preposilam link k petici s vyzvou aby NFL ukoncilo pouzivani ofenzivnich nazvu a maskotu. Prosim, mate-li cas, podivejte se na informace k tomuto tematu na strankach NMAI a souhlasite-li s vyzvou, podporte ji vlastnim podpisem. Link k petici muzete najit zde:

http://signon.org/sign/change-washingto ... by=7084606
LBH - Sedící Býk : Custer 1:0
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

To je zajímavé, jaká malicherná témata nedají lidem spát.
Uživatelský avatar
Píta Ominí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 373
Registrován: pon úno 05, 2007 8:44 pm
Bydliště: Přílepy (u Holešova)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Píta Ominí »

Eagle-Eye píše:To je zajímavé, jaká malicherná témata nedají lidem spát.
To jo, to už jsou pak takové vleklé spory, mnohdy žabomyší války, ale docela je chápu. Když před zápasem Redskins - Rudochů pobíhá maskot jakože v indiánském oblečení a čelence a poskakuje tam a tancuje, tak by mi to přišlo přinejmenším také zesměšňující, být Indiánem. Zajímavé je, že se žádný americký sportovní tým nejmenuje třeba Běloši, nebo Bílé zadky :-) Teď mě napadá že by byl dobrý i tým Otrokáři a jako šou přes zápasem by tam poskakoval nějaký běloch a za sebou by měl pár černoušků v okovech. To by se zvedla nejen mediální vlna nevole, ale u Indošů to tak nějak nechávají být, už je to tradice. Jen si vezměme, jak jsme my hákliví, když nás v médiích ukazují jako blázny nebo naivky, co pobíhají po lese a hrají si na Indiány a z nějakého dokumentu,který by mohl být udělán dobře, nakonec vyjdeme jako banda blbců :-)
http://www.youtube.com/watch?v=BL-1XuPG ... =endscreen
LBH - Sedící Býk : Custer 1:0
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Průměrně sebevědomému člověku takovéhle malichernosti nevadí.

Mně osobně by vůbec nevadilo, kdyby se nějaký tým jmenoval například "Moravské huby" a poskakoval by tam nějaký maskot moraváka se slivovicí nebo juchačkou v ruce. Maximálně bych se tomu zasmál, ale pravděpodobně bych se to ani nedověděl, protože se o takové věci nezajímám.

Jestli mě někdo prezentuje jako infantila, který pobíhá po lese nahatý s tomahawkem, vůbec mi to nevadí. V podstatě má do jisté míry pravdu.

Pokud někomu něco vadí, je to informace o něm samotném, ne o předmětu, který ho pobuřuje. Každý pobouřený člověk je pouze nevyzrálý člověk. Svoje stíny a mentální projekce by si měl každý vyřešit sám v sobě a neobtěžovat s nimi druhé (v ideálním případě).
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Snaha o napravování údajných nepravostí světa je iluze. Člověk se tak staví do role nějaké morální autority, která si myslí, že může posuovat, co je správné a co není. A případně napravovat to, co si myslí, že je špatně.

Uniká mu tak, že by měl napravovat především sám sebe, zejména tedy své mindsety.

Chce po druhých, aby změnili svoje chování, ale sám je nevědomý.

Ten, kdo se umí ponořit hluboko do svého nitra poznává, že vše je správně právě tak, jak to je, netřeba nic měnit, nebo do něčeho vrtat, proti něčemu bojovat nebo protestovat.

Vše má svůj nekonečně hluboký smysl, i ty zdánlivě "špatné" věci. Stačí to pochopit, netřeba nic měnit.

Když už měnit, tak sebe a svůj přístup.
Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 11, 2007 7:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Awe »

Eagle-Eye píše:Mně osobně by vůbec nevadilo, kdyby se nějaký tým jmenoval například "Moravské huby" a poskakoval by tam nějaký maskot moraváka se slivovicí nebo juchačkou v ruce.
mě by to taky nevadilo... asi ho tady v PRAZE založíme... ale dovedu si pak ty "přáteláky" s Brnem a Ostravou představit :twisted:

Taky se mi boj proti maskotům zdá/l zbytečný. Na druhou stranu se nám jeví jinak, než těm, koho se dotýká. Objektivně je to banalita, ale subjektivně, pro někoho kdo již pouhým narozením dostal jakousi nálepku a nese si celoživotní stigma, to může být velmi citlivá půda. Takže ač tyto akce jsou mířené proti banalitám, jejich cíl je vyšší - narušovat stereotypní vnímání a předsudky, které značně ztěžují život. Z toho hlediska jsou smysluplné.
Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 11, 2007 7:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Awe »

Eagle-Eye píše:Když už měnit, tak sebe a svůj přístup.
to je nezbytná část, ale často pouze část.
Když mi za barákem čoudí uhelná elektrárna a mě se to nelíbí, je na místě snížit vlastní spotřebu energie. Fakticky to ale na problému nic nezmění a proto je namísto smíření se se situací (a pomalého umírání na otravu exhalacemi) v pořádku i akce vnější (protesty, právní a morální nátlak).
Pro svůj vlastní klid je smíření nejlepší, ale jsou lidé, kteří nežijí pouze pro sebe, ba i tací kteří nežijí vůbec pro sebe. Těm pak nezbývá, než smíření se situací jaká je, odmítnout... už proto, aby se s ní nemuseli smiřovat ostatní, a jejich děti, a děti jejich dětí,...
Uživatelský avatar
Píta Ominí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 373
Registrován: pon úno 05, 2007 8:44 pm
Bydliště: Přílepy (u Holešova)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Píta Ominí »

Eagle-Eye píše:Pokud někomu něco vadí, je to informace o něm samotném, ne o předmětu, který ho pobuřuje. Každý pobouřený člověk je pouze nevyzrálý člověk. Svoje stíny a mentální projekce by si měl každý vyřešit sám v sobě a neobtěžovat s nimi druhé (v ideálním případě).
Ten, kdo se umí ponořit hluboko do svého nitra poznává, že vše je správně právě tak, jak to je, netřeba nic měnit, nebo do něčeho vrtat, proti něčemu bojovat nebo protestovat.
Vše má svůj nekonečně hluboký smysl, i ty zdánlivě "špatné" věci. Stačí to pochopit, netřeba nic měnit.
Souhlasím
LBH - Sedící Býk : Custer 1:0
Skipin
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 2
Registrován: ned srp 28, 2011 11:46 am
Bydliště: Nivnice

Příspěvek od Skipin »

A to zas já mám rád Redskins hlavně kvůli jejich znaku :)
Zrovna v NFL bych řekl že každý tým je na svého maskota náležitě hrdý. Proto jsou v NFL týmy jako Eagles, Falcons, Lions, Jaguars, Giants, a taky Browns, Cowboys, Chiefs, nebo Vikings. Vlastně samé úctyhodné názvy :lol:
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 287
Registrován: čtv úno 15, 2007 9:48 pm
Bydliště: Zrnětín

Příspěvek od Sapazi »

Prej hokejistům ze zPlzně dělají maskoty nějací naši ( žeby Kohout a spol.? )
Styďte se , kucí Plzeňácí
Uživatelský avatar
Píta Ominí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 373
Registrován: pon úno 05, 2007 8:44 pm
Bydliště: Přílepy (u Holešova)
Kontaktovat uživatele:

Měsíční chýše - informace nejen pro ženy

Příspěvek od Píta Ominí »

Měsíční chýše - informace nejen pro ženy

přidávám odkaz na blog zejména pro ženy, který vytváří moje žena Peťka. Je tam spousta informací o tradičním přístupu žen k jejich měsíčním obdobím, tak i kdybyste věděli o dalších ženách a dívkách, které zajímá jejich cesta ženy a věci s ženskou silou spojené, klidně to přepošlete dál. Dle mého názoru to jsou to věci, které stojí za rozpomenutí.
http://mesicnichyse.blogspot.cz/
LBH - Sedící Býk : Custer 1:0
Uživatelský avatar
Píta Ominí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 373
Registrován: pon úno 05, 2007 8:44 pm
Bydliště: Přílepy (u Holešova)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Píta Ominí »

Rozhovor s Vladimírem Arniem Prachařem o Černonožcích a jiných kmenech a jeho pobytu v Kanadě
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2867528
LBH - Sedící Býk : Custer 1:0
Uživatelský avatar
II
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: sob úno 17, 2007 9:33 am
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od II »

Depp chce koupit Wounded Knee
prodávám, jak jsem nakoupil... nic víc k tomu nevím
http://indiancountrytodaymedianetwork.c ... ans-150359
Odpovědět