Deky ako materiál na výrobu oblečenia

Bederky, mokasíny, legíny, haleny, šaty, kabáty, čapky,.... Výroba, návody, rady, střihy, vzory, materiály
Michal
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: úte úno 06, 2007 8:00 pm

Deky ako materiál na výrobu oblečenia

Příspěvek od Michal »

Zaujímalo by ma aký máte názor na výrobu vesty z vojenskej deky. Neviem ci sa také niečo na prériách nosilo skôr sa asi jedná o lesných indiánov. Budem rád za každú odpoveď.
Na cestě sa chovej tak, jako bys se plížil za zveří, nepřítele musíš spatřit první
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Michale, na pláních se z dek a nejen z nich vyráběly předevších kabátky. V lesích taky. Jak to bylo z vestama v lesích bohužel nevím, ale nepouštěl bych se do ničeho, pokud bych neměl nashromáždených vícero předloh (kreseb, fotek, atd.) respektive nějakých dobových textů, které by takové oblečení popisovaly.

Další otázkou je ta vojenská deka. Záleží jak vypadá. Některé jsou podobné těm starým, ale jiné vůbec. Tak pozor na to!
Michal
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: úte úno 06, 2007 8:00 pm

Příspěvek od Michal »

Mala by to byt deka ČSĽA. Strih mám, ale materiálom som si nie celkom istý. poznám ľudí čo z tejto deky majú ušité vesty a sú s nimi spokojný, ale poznám aj takých čo sa mi ju snažia vyhovoriť.
Na cestě sa chovej tak, jako bys se plížil za zveří, nepřítele musíš spatřit první
Dano
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: úte úno 06, 2007 10:27 am

Příspěvek od Dano »

Michal píše:Mala by to byt deka ČSĽA. Strih mám, ale materiálom som si nie celkom istý. poznám ľudí čo z tejto deky majú ušité vesty a sú s nimi spokojný, ale poznám aj takých čo sa mi ju snažia vyhovoriť.
miso uz sa konecne vys...r na tu vojensku deku. to je uplna hovadina a este by som pouzil zopar sprostejsich slov....kup si v uluve vlnene sukno a mas problematiku materialu vyriesenu na dlheeee roky. potom si mozes kupit latku z anglicka, pripadne americku....ale nasa vojenska deka??? ta neni dobra uplne na nic. jedine pre mole...
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Dano píše:
Michal píše:Mala by to byt deka ČSĽA. Strih mám, ale materiálom som si nie celkom istý. poznám ľudí čo z tejto deky majú ušité vesty a sú s nimi spokojný, ale poznám aj takých čo sa mi ju snažia vyhovoriť.
miso uz sa konecne vys...r na tu vojensku deku. to je uplna hovadina a este by som pouzil zopar sprostejsich slov....kup si v uluve vlnene sukno a mas problematiku materialu vyriesenu na dlheeee roky. potom si mozes kupit latku z anglicka, pripadne americku....ale nasa vojenska deka??? ta neni dobra uplne na nic. jedine pre mole...
Michale, tak to dilema vyřešil Dano za tebe :D :P :D :P :wink:
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Dano: a to vlněné sukno o kterém píšeš je 100% vlna? Sháním 100% vlněné sukno už dlouho. Mělo by mít přírodní barvu a mělo by být hodně silné a hutné. Možná, že u vás na Slovensku by takového něco měli mít. U nás to vyrábí jen Valaška to je mix tuším 80% vlna a 20% viskoza.
Dano
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: úte úno 06, 2007 10:27 am

Příspěvek od Dano »

EAGLE-EYE píše:Dano: a to vlněné sukno o kterém píšeš je 100% vlna? Sháním 100% vlněné sukno už dlouho. Mělo by mít přírodní barvu a mělo by být hodně silné a hutné. ....
presne ako pises 100% vlnene sukno, hutne. flaus je oproti tomu pijavy papir... :) hrubka je relativna, ale pouzivanim sa od novoty, kedy je povrch relativne hladky, zmeni na viacej nadychany a "našuchoreny". je to to sukno z akeho sa v minulosti vyrabali ludove gate, ako sucast kroja. mam z neho leginy uz asi rok a nemal som lepsi material.....
maju ho v bratislave na kupeckej v dome remesiel, predajna remeselnyckych potrieb, zvlast je predajna uluv. farbu si pametam bielu a ciernu, ale asi aj ine. cena od cca 900/meter, ale sirka je dvojita, len neviem kolko (140?).
Michal
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: úte úno 06, 2007 8:00 pm

Příspěvek od Michal »

Cau Dano,

Nibowaka ma na tu deku trosku iny nazor no co uz... Je moznost kupit to sukno aj cez internet, alebo jedine osobne v Blave. Dalo by sa to biele sukno nejakym spôsobom zafarbiť na zeleno. :oops:
Na cestě sa chovej tak, jako bys se plížil za zveří, nepřítele musíš spatřit první
m?
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 08, 2007 9:42 am

Příspěvek od m? »

:evil:
Naposledy upravil(a) m? dne pát čer 01, 2007 10:20 am, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 465
Registrován: ned úno 04, 2007 2:58 pm

Příspěvek od Savage »

Mo?kohtávenótaxe píše:Jinak Lukáši na LH se někde dobrali i 100% sukna v Čechii, ale nejsem schopen dohledat kde. Přeji příjemné hledání. Obrázek


Ve Vitka Brnenec jsem kupoval 100% vlnu. Druh se jmenuje Ultuna, ale maji ruzne typy s ruznou gramazi.
*****A má ryba vodotěsnou p.del?*****
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Dano píše:maju ho v bratislave na kupeckej v dome remesiel, predajna remeselnyckych potrieb, zvlast je predajna uluv. farbu si pametam bielu a ciernu, ale asi aj ine. cena od cca 900/meter, ale sirka je dvojita, len neviem kolko (140?).
To zní velmi zajímavě, díky za info. Nezbyl ti nějaký kousek té latky jako vzorek?
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Savage píše:
Ve Vitka Brnenec jsem kupoval 100% vlnu. Druh se jmenuje Ultuna, ale maji ruzne typy s ruznou gramazi.
Do Vitky jsem jednou zkoušel volat, nikdo mi to nebral, tak jsem tam mailoval a taky mi nikdo neodepsal. Asi to chce tam zajet osobně. Nevíš, jakou má ta látka osnovu? Mám pocit, že dělají jenom tu diagonální, nebo jak se tomu říká.
Uživatelský avatar
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 465
Registrován: ned úno 04, 2007 2:58 pm

Příspěvek od Savage »

*****A má ryba vodotěsnou p.del?*****
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Dikec
Ogen
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: úte úno 06, 2007 9:56 pm

Ahoj všetci!

Příspěvek od Ogen »

V UĽUV-e na internetu majů mimochodom zaujimavé brožúrky, nejaké som si nechal poslať :wink: .
Ogen
Odpovědět