Deky ako materiál na výrobu oblečenia

Bederky, mokasíny, legíny, haleny, šaty, kabáty, čapky,.... Výroba, návody, rady, střihy, vzory, materiály
Uživatelský avatar
Píta Ominí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 373
Registrován: pon úno 05, 2007 8:44 pm
Bydliště: Přílepy (u Holešova)
Kontaktovat uživatele:

sukno

Příspěvek od Píta Ominí »

Já brávám sukno z www.kroje.cz a zdá se mi hutné dost, jsem s ním spokojený
LBH - Sedící Býk : Custer 1:0
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Witko píše:tak co, pálils? :wink:
čas od času bychom mohli rozběhnout něco znovu nebo v tom zkusit pokračovat. za rok a půl se mohou věci pohnout
Věci se pohnuly tím směrem, že netrvám na tom, aby bylo sukno tak moc hutné. Vlastně nevím, proč jsem na tom trval, možná šlo o představu, že před 150 lety bylo sukno vždy velmi silné a tuhé.

Což asi není tak zcela pravda. Když jsem ošmatával látky na idno originálech, divil jsem se, jaké jsou to často tenké hadýrky. Samo, že látka časem trochu steří, ale ne zase až tak moc.
Michal
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: úte úno 06, 2007 8:00 pm

Příspěvek od Michal »

Vyrabajú sa ešte české napodobneniny HBC ? Ak áno v akých cenách sa pohybujú ?
Na cestě sa chovej tak, jako bys se plížil za zveří, nepřítele musíš spatřit první
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Pravděpodobně už ne. Vyráběly se do minulého roku, kdy zkrachovala fabrika, co je vyráběla. Teď se doprodávají poslední zbytky, už je jenom pár barev.
Michal
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: úte úno 06, 2007 8:00 pm

Příspěvek od Michal »

A len tak pre zaujímavosť v akej cene sa pohybovali ? Nenašla by sa tmavo zelená ?
Na cestě sa chovej tak, jako bys se plížil za zveří, nepřítele musíš spatřit první
Michal
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: úte úno 06, 2007 8:00 pm

Příspěvek od Michal »

Viem, že prérijny indiáni bežne používali na výrobu leggín aj vlnené deky, ale u lesných indiánov som sa s tím nestretol. Je teda možné, že lesný indián mal legginy z deky ?
Na cestě sa chovej tak, jako bys se plížil za zveří, nepřítele musíš spatřit první
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 287
Registrován: čtv úno 15, 2007 9:48 pm
Bydliště: Zrnětín

Příspěvek od Sapazi »

Michal píše:Vyrabajú sa ešte české napodobneniny HBC ? Ak áno v akých cenách sa pohybujú ?
Výroba se posunula víc na východ, ted hudsonbajky dělají Bulhaři. A jsou fakt hutné, mnohem festovnější deka než ty české. Bohužel zatím jsem viděl jen Union a Rainbow
Michal
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: úte úno 06, 2007 8:00 pm

Příspěvek od Michal »

Sapazi píše:
Michal píše:Vyrabajú sa ešte české napodobneniny HBC ? Ak áno v akých cenách sa pohybujú ?
Výroba se posunula víc na východ, ted hudsonbajky dělají Bulhaři. A jsou fakt hutné, mnohem festovnější deka než ty české. Bohužel zatím jsem viděl jen Union a Rainbow
A majú nejakú stránku ?
Na cestě sa chovej tak, jako bys se plížil za zveří, nepřítele musíš spatřit první
Michal
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: úte úno 06, 2007 8:00 pm

Příspěvek od Michal »

Na cestě sa chovej tak, jako bys se plížil za zveří, nepřítele musíš spatřit první
Wiyaka
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: stř úno 14, 2007 7:28 am
Bydliště: Košice

to Sapazi

Příspěvek od Wiyaka »

Sapazi píše:Výroba se posunula víc na východ, ted hudsonbajky dělají Bulhaři. A jsou fakt hutné, mnohem festovnější deka než ty české. Bohužel zatím jsem viděl jen Union a Rainbow
A v akých rozmeroch (koľko pointové) boli tie bulharské deky, ktoré si mal možnosť vidieť ?
Michal
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: úte úno 06, 2007 8:00 pm

Příspěvek od Michal »

Poznáte niekto tieto deky http://www.balkanova.cz/categories/?categoryId=1 aké máte s nimi skúsenosti ?
Na cestě sa chovej tak, jako bys se plížil za zveří, nepřítele musíš spatřit první
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Michal: docela jsou v pohodě.
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 287
Registrován: čtv úno 15, 2007 9:48 pm
Bydliště: Zrnětín

Příspěvek od Sapazi »

to jsou ti bulhaři :)
Dano
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: úte úno 06, 2007 10:27 am

Příspěvek od Dano »

Som cital, ze napr. Arikara, Cheyenne, Nez Perce, ale mozno aj Blackfoot vyrabali tkane deky z bizonej srsti: http://repositories.cdlib.org/cgi/viewc ... postprints

Odtial:
Some years ago Bushnell published (publikovane v american antropologist v 1909) an article which gave a resume of the data relating to the uses of buffalo hair in North America.8) It appears that blankets of this material were woven by the Arikara, the Cheyenne, the Nez Perce, and the "Osage and neighboring tribes."

8) David S. Bushnell, The Various Uses of Buffalo Hair by the North American Indians
Michal
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: úte úno 06, 2007 8:00 pm

Příspěvek od Michal »

Neviete presne z ktorej časti Bulharska sa dovážajú tieto deky http://www.balkanova.cz/categories/?subcategoryId=2 .
Na cestě sa chovej tak, jako bys se plížil za zveří, nepřítele musíš spatřit první
Odpovědět