Uživatelé diskuse

Pokec o všem možném i mimo Indiány
micaco-chise
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 49
Registrován: pon bře 17, 2008 12:20 pm
Bydliště: ostrava/usa

Příspěvek od micaco-chise »

Dva hlasy píše:
micaco-chise píše: sem tady napsala "ahoj" a nikdo ani nezareagoval

ani na Corralu se se mnou nikdo nebavi
Uvědom si že na tomto fóru se lidi z 80% znají, většinou řeší nějaký specifický problém a pro takové účely to zde bylo založeno. Pokud chceš nezávazně tlachat, budeš muset jinam. Nebo osobně.
Diskuze na corralových stránkách je technicky naprosto nevyhovující. Je to spíš takový vzkazovník. Jak napsal admin - dej jeden z těch tisíců dotazů a uvidíš. Pokud to ovšem nebude takové to:
Ahojky, potřebovala bych pěkné indiánské jméno pro svého koníka, poradíte někdo?
:twisted:
Diky za reakci, mela jsem pocit, ze prestoze se vetsinou znate, novacky uvitate, tak jako vsude, z jinych for jsem zvykla, ze prijdu, vsechny pozdravima predstavim se a ostatni pak reaguji tim, ze reknou ahoj, vitej, ptej se na co chces....tak to alespon z me zkusenosti vzdycky zacalo...pokud jsi nabyl dojmu, ze chci proto jen tlachat do prazdna, tak je mi to uprimne lito, protoze to tak neni.

preju hezky den!
Uživatelský avatar
Hawran
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 35
Registrován: čtv bře 27, 2008 10:34 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

co sa mi nepaci

Příspěvek od Hawran »

ahoj
zda sa mi ze tato diskusia je len pre vyvolenu smotanku indianov(urcite su tu aj vynimky - je to vidno,ale asi mensina - moj osobny nazor), ktori nosia pysne nosy hore, za to ze vedia toko o tom indianskom narode, ze ich predstavy o indianoch uz vobec nie su zidealizovane. a pre obycajnych zaujemcov o indiansku kulturu, ktori prave zacinaju a mozno maju (pre znalych) trapne otazky, sa nebudu obtazovat odpovedat, lebo co...je to pre nich ponizujuce???
nepaci sa mi, ako posielate micaco-chise do ...,kazdy je iny, kazdy ma ine chapanie, niekto potrbuje vysvetlit, inemu to dojde samo.
na zaciatku ste jej napisali ptej se... kto bude chtit odpovi
jej posledne otazky boli komentovane "fuck of bia"
neviem myslim ze sa to da aj inak
ak takyto ludia otravuju preco je tato diskusia pre verejnost, radsej si ju uzavrite budte si sami pre seba

nikoho som nechcel urazit, le neviem ci spravnie niektorych nie je trochu urazlive???
Uživatelský avatar
vlk
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 305
Registrován: stř bře 28, 2007 11:41 am
Bydliště: Slovensko/Prešov

Příspěvek od vlk »

dovolim si k tomu niekolko poznamok:

treba si uvedomit, ze toto nieje platena poradna, ludia Vam odpovedaju na ukor svojeho volneho casu, ktory mozu venovat svojej rodine, vyrobe sipov, vysivaniu pasu na deku, dalsiemu zdokonalovaniu sa ...
kazdy si musi odpoved zasluzit, ak uz nicim inym, tak aspon trpezlivostou, slusnostou, spravnou formulaciou otazky...

dalsia vec je to, ze ja napr. rad napisem svoj nazor na nejaku problematiku a poskytnem fakty ktore poznam, alebo svoje teorie, rad si vypocujem nazory inych, ale urcite s nikym nepojdem do nejakej konfrontacie a dalsieho presviedcania v style "snaz sa, lebo stale si ma nepresvedcil".
presviedcanie s radostou prenechavam Svedkom Jehovovym. :twisted:

niektore temy, ako konkretne napr. Spiritualita, su kazdeho osobna, ba az priam intimna vec. a nie kazdy bude o intimnych veciach pisat na verejnych webovych forach, aj ked nieje vylucene, ze pri osobnom rozhovore za vhodnych podmienok bude bez problemov ochotny sa o svoj pohlad na svet a tieto veci podelit.

ak niekto na nieco neodpoveda, moze to byt aj preto, ze sa proste neciti byt povolany odpovedat na danu temu, alebo konkretny problem.

snaha niektorych ludi, najma mladsej generacie (nehnevajte sa na mna pre toto generalizovanie) o co najmenej namahave ziskavanie vsetkeho, vratane informacii, hranici casto az z lenivostou a drzostou (nehovoriac o pomerne usmevnom "vymahani" si odpovedi). len tak pre zaujimavost by ma zaujimalo, skusili ste pred tym, ako sa tu nieco opytate, zadat to do googla, alebo ineho vyhladavaca, ci pozriet do wikipedie? informacii je kopec volne pristupnych, a ked Vam nikdo neodpoveda, moze to byt aj preto.

co sa vyvolenej smotanky tyka...
je proste typicke pre vsetky bytosti, ktore sa spajaju do skupin (ludia, psy, kone, ...), ze nejaka hierarchia musi v kazdej skupine byt, ak ma fungovat.
ste zaciatocnici a chcete uctu a respekt aku maju "borci"? go ahead! je tu kopec oblasti, v ktorych sa mozete realizovat. ale ratajte s tym, ze za dve hodiny sa hrdinom stanete len v americkom filme...
proste najprv treba nieco dokazat (ci uz v povodnej indianskej komunite, v armade, v motorkarskom gangu, alebo vramci indianhobbistov...)
len tak pre ujasnenie, ja sam sa citim byt niekde v spodnej casti "indianistickej pyramidy", ale snazim sa!

posledna poznamka je skor rada. lepsi ako tisic prispevkov na diskusnych forach je osobny kontakt...
je ľahké byť odvážny z diaľky...
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Nenapsal bych to lépe, než Vlk. Má naprostou pravdu.

Zejména souhlasím s tím, že mnoho lidí dnes, zejména mladých chce vše hned a bez námahy, včetně rychlého přístupu k informacím.

Jenže opravdové věci potřebují svůj čas a také námahu, či oběť.

Sám, když mám například dotaz ohledně čehokoliv, nedovolil bych se většinou ptát jen tak z placu, že mě otázka prostě napadne, ale nejdříve vypracuji jak se říká "domácí úkol", projdu internet, dostupné knihy a další zdroje, vyzkouším postupy a když už opravdu nevím, tak se zeptám.

Jinak bylo tohle fórum původně zamýšleno jako board pro indianhobbysty, tedy praktiky, což je již docela úzká skupina lidí, která se možná na věc dívá svým specifickým pohledem.

Tedy ne pro všechny zájemce o indiánskou kulturu. Sice to tu není napsané, nicméně se nacházíme na doméně indianhobby.cz, což se mi zdá samovysvětlující.

Původně jsem se chtěl spirituálním otázkám vyhnout, protože zkušenosti z podobně zaměřených diskusí ukazují, že tohle téma právě vede k mnoha konfliktům.

Nicméně nejsem proti tomu, aby se tu probírala spiritualita, pokud u toho budeme dodržovat určitá pravidla, jako úcta k druhým a jejich názorům, snaha být co nejvíce konkrétní a v ideálním případě uvádět zdroje informací.
Uživatelský avatar
Hawran
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 35
Registrován: čtv bře 27, 2008 10:34 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hawran »

nechcel som komentovat ziadnu diskusiu samanizmu, ktora sa rozprudila, nemyslel som ani na to ze toto je pohodlne zistovanie informacii - tak preco to nerobite??? chcel som len naznacit, ze sa mi mozno nepaci trochu sposob akym bola micaco-chise odstrcena.
ja sa uz viac rokov zaujimam o indianov ich kulturu, daval som to do googlu a pod, nemozem povedat, ze som sa tomu venoval na vysokej urovni, lebo zaroven som sa venoval aj inym veciam, ale aj tak mam v mnohych veciach co sa tyka chaos - staci si pozriet diskusiu na temu samanizmus - vznikla asi preto ze je vela informacii skreslenych, zidealizovanych atp. - a tie vidno lepsie ako tie ostatne ktore su relevantnejsie. a tie relevantnejsie su predpokladam vacsinou v AJ, takze ak niekto zacina a neovlada AJ - ma smolu (samozrejme je to jeho problem)
ale myslel som si ze tato diskusia mohla byt odrazovym mostikom k dalsim poznatkom - ja nieco neviem - spytam sa - ty povies o com to asi je, udas zdroj - a mna to pohne ze sa budem ucit AJ (toto bol priklad) mozno blby neviem


a co sa tyka toho ze kazdy tu pise na ukor svojho casu - nikto nemusi odpovedat ak nechce, ale... na temy ktore otvorila micaco sa akosi vela ludi ozyva na to ze to niekoho otravuje - asi na tom daco bude
Wiyaka
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: stř úno 14, 2007 7:28 am
Bydliště: Košice

Příspěvek od Wiyaka »

Hawran píše: a tie relevantnejsie su predpokladam vacsinou v AJ, takze ak niekto zacina a neovlada AJ - ma smolu (samozrejme je to jeho problem)
Suhlasim, ze vacsina kvalitnych informacii je v anglictine, ale slusne mnozstvo zaujimavych knih (konkretne urcite aj tie, ktore odporucal tusim Dva Hlasy) uz je dnes k dispozicii aj v cestine, takze vobec si nemyslim, ze kto zacina a nevie poriadne anglicky ma smolu.
micaco-chise
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 49
Registrován: pon bře 17, 2008 12:20 pm
Bydliště: ostrava/usa

Příspěvek od micaco-chise »

vlk píše: ste zaciatocnici a chcete uctu a respekt aku maju "borci"? za dve hodiny sa hrdinom stanete len v americkom filme...
rada bych uvedla na pravou miru nektere veci...opravdu vnimam, ze nektere veci, ktere jsem nejakym způsobem napsala, byly tak nejak spatne pochopeny..cemuz se vlastne nedivim, protoze sama jsem zastancem rozhovorů z oci do oci...nicmene nikoho kdo by se o tuhletu tematiku zajimal neznam, a proto jsem se prihlasila tady....

nebrala jsem to jako poradnu, vim, ze spoustu informaci najdu na internetu a dokonce ovladam i anglictinu...proc se ale ptam tady...zajímaly me názory lidi, kteri jsou v tomhletom jsou tak nejak hloubeji...rozhodne to tady nepovazuju za "zdroj informaci". V případě, ze toto forum bylo původne urceno pro "hobbysty", pak by mozna nebylo od veci to tady nekde uvest, protoze jsem se opravdu mylne domnivala, ze je pro zajemce indianske kultůry, at uz to kdo ten zajem pojima jakkoliv, a tak, kdyz mi bylo receno ptej se, tak jsem se ptala....pokud jsem nekdy působila "urputne", tak se za to omlouvam...chapu, ze v nekterych pripadech jsem mohla budit ten dojem (vypada to, ze konverzace na foru je trosku narocnejsi a je treba peclive formulovat, aby to nekdo nepochopil spatne)....takze i co se tyce meho "nepresvedcili jste me", nebylo to mysleno, tak jak to vyznelo...jak uz jsem nekde uvedla, necekam, ze me nekdo bude presvedcovat..spis jsem to minila tak, ze "tomu porad moc nerozumim a potrebuju to vice vysvetlit" (chapeme se lepe?)

...a nechci uctu a respekt ktery maji "borci"...nejsem borec a ani si nemyslim, ze nekdy budu...ocekavam jen respekt a pochopeni jako kazdy prosty clovek.... :roll:
yunb ye nah
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 72
Registrován: ned dub 13, 2008 8:07 pm

Příspěvek od yunb ye nah »

Micaco-chise -- trefne
to Vlk -- hele uole -- s tim respektem trocha prestrel reklbych -- nelze zakladat budovat respekt len ne zaklade toho co natukas do fora -- rekl bych ze nejsem zadny novacek a vim ze nekteri z tech BORCU respekt proste nemaji a na zaklade toho jaci sou ani nebudou -- a hrdinove davno vymreli / okrem Witka to je kiler ja rikate u vas po picifasa
-------------------samozdrejme neber to nijak ve zlim :)) -------------------
Uživatelský avatar
vlk
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 305
Registrován: stř bře 28, 2007 11:41 am
Bydliště: Slovensko/Prešov

Příspěvek od vlk »

yunb ye nah píše: nelze zakladat budovat respekt len ne zaklade toho co natukas do fora
v mojom prispevku nieje nic o tukani do fora! :D
yunb ye nah píše: vim ze nekteri z tech BORCU respekt proste nemaji a na zaklade toho jaci sou ani nebudou
zaujimave je, ze som ani nenaznacil, kto su ti "borci"! myslim ze Bill Holm, Mark Miller a podobni su borci a maju uctu aj respekt. ale mas pravdu, az tak dobre ich nepoznam... :twisted:
myslel som to vseobecnejsie ako sa moze zdat! (preto aj ta armada a motorkari... :wink: )
je ľahké byť odvážny z diaľky...
yunb ye nah
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 72
Registrován: ned dub 13, 2008 8:07 pm

Příspěvek od yunb ye nah »

ook....sem to spatne pochopil -- tim padem mas recht
Zdenek
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 01, 2007 11:46 am

Příspěvek od Zdenek »

Ahoj, přečetl jsem si zprávy v tématu "Uživatelé diskuze". Od 7.2. 08 do 14. 2. 08 příspěvky vesměs vybízejí k jakýmkoliv dotazům a pozitivně motivují ty, kteří by se snad styděli, nebo se báli na něco zeptat. Teď mě příjde, že je třeba si dát na formulaci pořádný pozor, aby mě někdo neskrouhl s tím že to považuje za blbost, nebo, že si tuto informaci můžu vyhledat v pramenech. Na většinu dotazů se dá najít odpověď osvědčeným způsobem, jaký popsal EE "projdu internet, dostupné knihy a další zdroje, vyzkouším postupy a když už opravdu nevím, tak se zeptám." Ale u nováčků je celkem důležitý kontakt s lidmi se stejným zájmem o který začátečník, pokud si bude informace shánět sám příjde.
Taky může být těžké rozpoznat co zkušeňák považuje za dotaz vhodný . Pozná se to tím, že se dotaz vznese a pak buďto příjde odpověď nebo ne. Třetí možnost se názorně předvedla na micaco-chise, ovšem tento způsob na mě vzhledem k pravidlům diskuze působí celkem nešťastně.(pravidla diskuze:"diskuse na indiani.cz by měla sloužit především ke sdílení informací, konzultaci a vzájemné podpoře. Prosíme všechny účastníky, aby byli pozitivní, konstruktivní, tolerantní a kamarádští k druhým a šli v tomto duchu ostatním příkladem.")
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Zdenek píše:Třetí možnost se názorně předvedla na micaco-chise, ovšem tento způsob na mě vzhledem k pravidlům diskuze působí celkem nešťastně.(pravidla diskuze:"diskuse na indiani.cz by měla sloužit především ke sdílení informací, konzultaci a vzájemné podpoře. Prosíme všechny účastníky, aby byli pozitivní, konstruktivní, tolerantní a kamarádští k druhým a šli v tomto duchu ostatním příkladem.")
K tomu jenom pár poznámek: ta citace výše není nějaké striktní pravidlo, spíše přání, či prosba. Ostatně je to tam tako formulované, měla by. Tedy ne, že musí.

Ovšem relita není vždy ideální, nebo taková, jakou bychom mnozí chtěli. S tím je třeba se smířit.

Ne každý je úplně tak empatický, jak by měl a proto se někdy vyjadřuje tvrději, ovšem i to patří k životu.

Stejně tak mám pocit, že na tvrdší vyjádření bychom neměli reagovat nějak přecitlivěle, nebo si ji brát příliš osobně.

Abych to nějak uzavřel: vy zkušenější mějte trpělivost se začátečníky, každý nějak začínal. No a vy začátečníci mějte trpělivost s těmi, co ji zase moc nemají. Pokud je někdo příkřejší, neberte to osobně a přecitlivěle.

Zkrátka vyzývám k větší toleranci na všech frontách. :wink:
Honza
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř kvě 27, 2009 11:29 am

Příspěvek od Honza »

Děkuji Savagemu za radu v místnosti Vaření - dobové nádobí.. poděkování patří též Eagle-Egle a ostatním co mi poradili a radí, děkuji vám...!
Že by jsme stvořili děkovnou místnost ???? :D
Děkuji Vám....
Odpovědět