Barvení peří

Odpovědět
zeli
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 04, 2008 7:55 pm

Barvení peří

Příspěvek od zeli »

Chci pro děti udělat orlí pera z bílých krocaních. Neznáte někdo nějaký jednoduchý způsob a přitom aby to dobře vypadalo? Díky předem za odpověď.
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Kdysi jsem to zkoušel dělat, na mnoho způsobů, ale žádný způsob se moc nevydařil. Nejdříve jsem to stříkal sprejem na kůži, ale to prapor ztvrdne. Pak jsem zkoušel tuš, duhu, barvy Iberia, ale ani to nefungovalo.

Pak mi někdo poradil, že to tajemství spočívá v barvě na vlasy, tak jsem to zkusil, ale výsledky více než mizerné.

Nakonec jsem nakoupil hromadu již hotových, obarvených per z USA. Mají to udělané v solidní kvalitě. Jediný problém je transport přes celnici. Veterinářům z veškerého peří naskakují pupínky po těle. Dokonce jsem musel některé zásilky vracet.

Pokud bys měl zájem, mám tu ještě balík těch US per, pro který nemám již využití. Jsou to pěkná bílá krocaní pera s profi obarvenými špičkami na černo. Délka cca 30cm. Cenu napíšu v případě zájmu do SZ nebo emailu.
Uživatelský avatar
II
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: sob úno 17, 2007 9:33 am
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od II »

Barvil jsem duhou nějaký káňata na červeno a docela se to povedlo. Malinko ztvrdly, ale o mnoho mnoho míň než když to uděláš např. tuší.

Wagner prodává 12 imitací orlích per za 65 ojro- což je nějakých 130Kč za kus. http://www.hudsons-bay.de/kaufen-bestel ... 4_0_0.html

No a někde jsem viděl knížku, která se podrobně zabývá výrobou těchto zdařilých imitací. Ale zaboha si nemůžu vzpomenout kde, jestli taky u Wagnera nebo ve Státech. Nepamatuju si to, protože mě imitace nezajímali, když si u náš můžeš opatřit za 100-200Kč krásné pravé...
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 287
Registrován: čtv úno 15, 2007 9:48 pm
Bydliště: Zrnětín

Příspěvek od Sapazi »

Viděl jsem jak kámoš Scott vyrábí orla z krocanů. Použil spraj na auta, normální email ale fígl bude v technice stříkání. O tom více nevím, jen to že za chvíli měl pár krásných per hotových a neměl žádný extra udělátory, jen ten sprej, kus papíru na zakrývání bílých ploch a brka. Jo a ještě to pero předtím vyžehlil. Výsledek supr, takže to je asi rukama.
Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 11, 2007 7:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Awe »

II píše:No a někde jsem viděl knížku, která se podrobně zabývá výrobou těchto zdařilých imitací.
jj, ta kniha je od Eagle's View Publishing, ktery se zabyva vydavanim podobnych "hobbystickych" publikaci... ale na presny nazev si taky z hlavy nevzpomenu
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

II píše: Wagner prodává 12 imitací orlích per za 65 ojro- což je nějakých 130Kč za kus. http://www.hudsons-bay.de/kaufen-bestel ... 4_0_0.html
Tyhle pera asi neměl Zelí úpně na mysli. Jsou to pěkná pera, každé je pečlivě vybrané, žehlené, zastřžené a ručně barvené pero z bůhvíčeho (pochybuju, že jde o krocana).

Obyčejní bílí krocani, kde se pouze špička načerní namočením přijdou na nějakých dvacet korun kus a i tohle někomu připadá dost na to, že je to pro děti, které to za chvíli zničí, či zahodí.
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

II píše: Nepamatuju si to, protože mě imitace nezajímali, když si u náš můžeš opatřit za 100-200Kč krásné pravé...
Za takovou cenu jsem kupoval ocasní pera ze skalního orla před cca 10-12 lety. Tím neříkám, že se nedají dnes koupit za takovou cenu, ale bude to spíše náhoda, než pravidlo.

Btw. Na Německém ebay jsem viděl ocasní pero ze skalního orla s platným certifikátem CITES, aktuální nabídka byla 460 EUR :!: a to zbývalo několik dní do konce dražby. No ale proti gustu....
zeli
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 04, 2008 7:55 pm

Příspěvek od zeli »

EAGLE-EYE píše:
II píše: Wagner prodává 12 imitací orlích per za 65 ojro- což je nějakých 130Kč za kus. http://www.hudsons-bay.de/kaufen-bestel ... 4_0_0.html
Tyhle pera asi neměl Zelí úpně na mysli.
Přesně tak. Mám těch krocaních docela dost a chci to udělat sám s co nejmenšími náklady. Jinak díky za všechny rady, už jsem taky něco zkoušel, asi zůstanu u duhy nebo iberie. Možná zaexperimentuju s tím autosprejem, to vypadá zajímavě.
zeli
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 04, 2008 7:55 pm

Příspěvek od zeli »

EAGLE-EYE píše:
Pokud bys měl zájem, mám tu ještě balík těch US per, pro který nemám již využití. Jsou to pěkná bílá krocaní pera s profi obarvenými špičkami na černo. Délka cca 30cm. Cenu napíšu v případě zájmu do SZ nebo emailu.
Díky za nabídku, ale zkusím to sám.
maťo
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: sob říj 24, 2009 4:38 pm
Bydliště: ďaleký východ

Příspěvek od maťo »

Sapazi píše:Viděl jsem jak kámoš Scott vyrábí orla z krocanů. Použil spraj na auta, normální email ale fígl bude v technice stříkání. O tom více nevím, jen to že za chvíli měl pár krásných per hotových a neměl žádný extra udělátory, jen ten sprej, kus papíru na zakrývání bílých ploch a brka. Jo a ještě to pero předtím vyžehlil. Výsledek supr, takže to je asi rukama.
to žehlenie by ma zaujímalo, ako to žehlil?
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 287
Registrován: čtv úno 15, 2007 9:48 pm
Bydliště: Zrnětín

Příspěvek od Sapazi »

Zkus si to a uvidíš. Já to teď už dělám běžně. Žehličku na mírný stupeň, a jde se na věc. Někdy se vyplatí trochu pero pokropit vodou.
Při troše šikovnosti se dají dělat i takové švindly jako otočit pero na druhou stranu nebo vyrobit křídlák z ocasáku- tedy pera jsou i ohýbat
Odpovědět