Psychotropní látky měnící vědomí, drogy

Dýmky, dýmkové vaky, tabákové směsi, cigarety, doutníky
Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 11, 2007 7:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Awe »

...a je zaručeně nenávykové... možná by se dalo použít i jako substituce pro léčbu závislosti :twisted:
wičaša hayčaša
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pát úno 23, 2007 12:42 pm

Příspěvek od wičaša hayčaša »

Tak to asi vypadá,že je tohle téma předurčeno k ukončení.Myslím,že už se tu nic inteligentního nedozvíme.Dík všem "pozitivistům"i"negativistům".Mějte se :lol:
stejně jsme všichni wašičuni
Uživatelský avatar
vlk
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 305
Registrován: stř bře 28, 2007 11:41 am
Bydliště: Slovensko/Prešov

Příspěvek od vlk »

wičaša hayčaša píše:Tak to asi vypadá,že je tohle téma předurčeno k ukončení.Myslím,že už se tu nic inteligentního nedozvíme.
tak pod toto sa kludne podpisem!
(ziadne PS uz radsej nepisem, aby som zase nebol, uznavam ze pravdivo, obvineny z ironie...)
je ľahké byť odvážny z diaľky...
Uživatelský avatar
vlk
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 305
Registrován: stř bře 28, 2007 11:41 am
Bydliště: Slovensko/Prešov

Příspěvek od vlk »

este by asi trebalo prehodit prispevok, ktory napisal Oyunke (Zaslal: út leden 13, 2009 9:37 am) do temy "Tabák, Kinnikinnick, směsi ke kouření"
je ľahké byť odvážny z diaľky...
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

zly pejsek píše:na http://referaty-seminarky.sk/droga-rocnikova-praca/

stojí: ...Medzi Irokézskymi kmeňmi sa dokonca zachovali aj legendy o užívaní muchotrávok....

...V Mexiku a andskej oblasti patril k jednej z najznámejších drog durman. Jeho odvary dávali šamani často piť mladým mužom pri iniciačných obradoch...

co je na tom pravdy? ne že bych chtěl brát drogy a vymlouvat se na dobovost u indiánů :D
Přesunuto z duplicitního vlákna
Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 11, 2007 7:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Awe »

zly pejsek píše:...V Mexiku a andskej oblasti patril k jednej z najznámejších drog durman. Jeho odvary dávali šamani často piť mladým mužom pri iniciačných obradoch...
to je zajímavé, že se v Mexiku používal ke stejnému účelu jako u x 1000km vzdálených Irokézů...
Juice
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 2
Registrován: stř zář 28, 2011 7:28 pm
Bydliště: Lesy okolo Znojma

Petúnie

Příspěvek od Juice »

Dobrý den Chtěl jsem se zeptat. Slišel jsem že indiani kouřili petunii, konkretně květy, jinde sem se dočetl že lysty. Mohly byste mi říci zda je to pravda, popřípadě jaké byli učinky této drogy a jak se připravovala k užiti :twisted: Děkuji :)
Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 11, 2007 7:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Awe »

Petunie je záležitostí Latinské Ameriky. Patří mezi lilkovité, stejně jako třeba durman, tabák, rulík a blín, ... nebo taky brambory a rajčata :twisted: Je halucinogenní, vyvolává pocit létání.
Návod na užití sem žádný dávat nebudu, ostatně se jich na netu dá najít mraky. Jen upozorním, že u přírodních národů "návod k užití" vždy zahrnoval více než jen "chemicko-technologický postup přípravy". Užití psychotropních látek u přír. národů mělo vždy nějaký účel a garanta, jež zodpovídal za to, že vše proběhne správně - bezúčelné experimenty jsou nejlepší cestou jak se dostat na psychiatrii...
Juice
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 2
Registrován: stř zář 28, 2011 7:28 pm
Bydliště: Lesy okolo Znojma

Příspěvek od Juice »

Mnohokrad děkuji za odpově samozřejmě nemám v úmyslu experimentovat jedná se mi o pouhou zvědavost jak vše probýhalo. Nedávno jsem dočetl posledního mohikána a jako správného sídlikového indiána mne natchla sposta věcí........
Odpovědět