Mokasíny

Bederky, mokasíny, legíny, haleny, šaty, kabáty, čapky,.... Výroba, návody, rady, střihy, vzory, materiály
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Nebo může jít o bizoní rawhide s hnědým epidermis, i když tady to skutečně může být komerční hovězina. Každopádně 99,9% podrážek 2 dílných mokasínů mělo podrážku ze suroviny.
Honza
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř kvě 27, 2009 11:29 am

mokasíny

Příspěvek od Honza »

Leštěná kůže, hlazenice, komerční hovězina to je ta kůže používaná na svářecké brašny ? Mam kůži, hnědou tuhou o tloušce 0.5 cm, připomíná mi kůži na šicí řemeny šicích strojů...Rád bych si zní udělal podrážky, ale nevým jak je přišít ke svršku? Zda šít přes hranu do kola či rovně a zachovat rub? Prostě neobracet mokasíny z rubu na líc, jak to přišít aby vydržel stech ? Je to asi nestylové, ale nemohu sehnat silnější surovou kůži na podrážky :cry:
Děkuji Vám....
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Honza
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř kvě 27, 2009 11:29 am

Mokasíny ze dvou kusů kůže...

Příspěvek od Honza »

Ano, jak ušít mokasíny je moc hesky napsáno na www.buffalodays.cz Doufám že mi při čtení těch stránek nic neuniklo od Eagle-Eye, jak z bočním všem tak ze dvou kusů kůže. Ale nevím, zda lze použít hlazenici když se ušitý mokasín obracuje v líc ? Hlazenice asi nezměkne máčením aby šli mokasíny obrátit ? Ale zmiňujete se i o šití mokasínů po rubu a mokasín se neobrací, jestli se nepletu..Sapazi, prosím skus mi o tom něco víc napsat.. Omluvám se, ale asi je to záludná otáska stou hlazenicí na podrážky a ani nevím zda je to stylové zda bych na euroindiánském táboře uspěl ?...Eagle-Eye pokud je to nestylové, prosím, si skušenější řekni mi to ! Já bych rád u Vás uspěl při táboření....
Naposledy upravil(a) Honza dne úte dub 24, 2012 11:35 am, celkem upraveno 1 x.
Děkuji Vám....
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Hlazenice stylová moc není, ale když ji použiješ, tak se svět nezboří. Dvoudílné mokasíny se šijí z rubu a pak se obrátí, hlazenice je víceméně měkká, tu obrátíš jako nic i bez namáčení.

Já mám pocit, že ty mokasíny moc řešíš, už jsem ti to jednou psal, jestli budeš všechno takhle složitě řešit, tak se v životě nikam neposuneš. A to jsou jenom mokasíny, co teprve ostatní věci, které budeš potřebovat?
Honza
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř kvě 27, 2009 11:29 am

mokasíny

Příspěvek od Honza »

To že to pořád hrotím, konkrétně u mokasínů je tím že chci co nejvýce napodobyt dobová indiánská řemesla.. Pokud chci dělat věci dobové ? Abych to nedělal tak jak se to dělat nemá a nedělal nepoužitélné věci a co je Vaší samozřejmností je promě něco nového !
Ani nevím jakým 100% tukem mám napouštět - potírat , mokasíny.. Omegou ?
:wink: Děkuji..
Děkuji Vám....
Uživatelský avatar
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 465
Registrován: ned úno 04, 2007 2:58 pm

Příspěvek od Savage »

Žádným, tuk ti proti protečení vody nepomůže. Za zelených let jsem se s tím něco naexperimentoval. Jedno fungovalo, ale tu prasečinu sem ani nemohu napsat, aby to nedejbože někdo nezkoušel. Protože pak máš sice věc celkem nepromokavou, ale 100% neindiánskou. Ti kluci rudí to moc neřešili, mokasiny bylo spotřební zboží, měli jich fůru do zásoby, taky moc neřešili mokré nohy, no co uschnou a poslední věc je, že na tom jejich písku v prérii se zkrátka kaluže nedělají.
*****A má ryba vodotěsnou p.del?*****
Uživatelský avatar
Spící Medvěd
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 42
Registrován: pát bře 23, 2007 7:37 am
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Spící Medvěd »

Nu, ani chlapci z lesů impregnaci moc neřešili, zvlhnout můžu, uschnout musím :P
Jinak , napustit hovězím lojem a zaudit.
Honza
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř kvě 27, 2009 11:29 am

impregnace mokasínů

Příspěvek od Honza »

Děkuji Vám za cené informace! A hovězí lůj seženu kde ? Lze použít něco jiného.. :cry:
Děkuji Vám....
Uživatelský avatar
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 465
Registrován: ned úno 04, 2007 2:58 pm

Příspěvek od Savage »

Popros mamku až půjde pro hovězí na polévku, ať vezme nějaký tučnější kousek. Ale nic si od toho promaštění neslibuj.
*****A má ryba vodotěsnou p.del?*****
Honza
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř kvě 27, 2009 11:29 am

Modrý pruch minulosti na patě mokasínu?

Příspěvek od Honza »

Nevíte jakou barvu semínkových korálků použít na jeden řadoví stech, vertikálního umístění, jedním směrem vzadu na patě mokasínů ?
Zakrývá stehy na patě... V knize dvou divoších od spisovatele p.Setona je pruh minulosti modrý, ale nevím jestli bledě modrý, modrý či tmavě modrý ? Pro mě sou Dva Divoši knihou kterou sem vyrůstal v děctví a má užitečné znalosti až na některé chyby ?... a proč zní z opatrnosti nečerpat zkušenosti i kdyby kniha měla pravdu jen v jediném odstavci..Kniha mě v mnohém pomohla k radosti v životě a o radost de, radost je základ....
Děkuji..
Děkuji Vám....
Uživatelský avatar
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 465
Registrován: ned úno 04, 2007 2:58 pm

Příspěvek od Savage »

Použij jakou máš či chceš. Neexistuje pro to žádné pravidlo. Btw Dva divoši je knihou i mého srdce.
*****A má ryba vodotěsnou p.del?*****
Michal
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: úte úno 06, 2007 8:00 pm

Příspěvek od Michal »

Ahoj je tu niekto kto by sa podelil o zbierku strihov na mokasíny lesných indiánov ( indiánov vychodných lesov ) ? Stále používam tento strih http://irokezove.unas.cz/navody/mokasky/mokasiny.htm a chcelo by to už nejakú zmenu ?
Na cestě sa chovej tak, jako bys se plížil za zveří, nepřítele musíš spatřit první
thate win
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: pát lis 06, 2015 6:23 pm
Bydliště: Malá Čausa

stihy na lesacke mokasíny

Příspěvek od thate win »

Ahoj, no skús do "gúglu " napísať niečo ako " pattern for woodland moccasins a "vypluje ti aj strihy aj mokasíny... :)
thate win
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: pát lis 06, 2015 6:23 pm
Bydliště: Malá Čausa

mokasíny

Příspěvek od thate win »

Zdravím, keď sa dívam na rôzne dobové fotky mokasín, málokedy (ak vôbec) je uvedené,či ide o ženské alebo mužské mokasíny. Sú nejaké prvky, na základe ktorých sa to dá identifikovať ? len mi nevravte, že podla velkosti nohy... :D... ďakujem
Odpovědět