Zajimavé videa

Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 287
Registrován: čtv úno 15, 2007 9:48 pm
Bydliště: Zrnětín

Příspěvek od Sapazi »

S tím Michalem Hýbekem co to natáčel jsem se jednou potkal, stavěl jsem mu týpí. Podle něj se tam událo opravdu to slehání techniky a podobně jak vysílali na Nově. Víc prý se nědělo nic,docela je to vystrašilo a jeli pryč. A věřím mu. Přišlo mi že to není žádný turista-duchovní hledač, ale jen prostě student Famu co si vybral toto téma. Nedávno jsem slyšel že Michal už nežije.
Uživatelský avatar
JCC
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pon říj 08, 2007 4:21 pm
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Chief Oren Lyons speaks about Climate Change

Příspěvek od JCC »

*****Don't eat yellow snow...*****
Jiri
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 38
Registrován: pát črc 27, 2007 8:29 pm
Bydliště: Uherský Brod/Újezdec

šamanismus

Příspěvek od Jiri »

Jiri
Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 11, 2007 7:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Awe »

Jiri: super dokument, diky za odkaz...
...a do CT pochvala - prislo mi to jako az nezvykle vyvazeny a celkem objektivni pohled...
Námomóhtóhta
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: čtv dub 10, 2008 11:04 am

Příspěvek od Námomóhtóhta »

Souhlas.
Já se tam konečně dozvěděl co se to v těch Skřidlech děje. Zatím jsem znal jen kvanta reklam z PSVK....
Kosovo je Srbsko!
Uživatelský avatar
Píta Ominí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 373
Registrován: pon úno 05, 2007 8:44 pm
Bydliště: Přílepy (u Holešova)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Píta Ominí »

Zatím jsem znal jen kvanta reklam z PSVK....
No PSVK odbírám, ale nepamatuju si, žýe by tam na něco takového byly reklamy
Jinak dokument moc dobře udělaný, nicméně hodně vypodvídající o tom, jak je ten náš svět pošahaný. Nejvíc se mi líbilo, jak mluvil Mnislav Zelený, protože věděl, o čem mluví. Ale ten "šaman" z toho statku - osobně ho neznám, takže si netroufám říci, co je zač a třeba je to moc fajn člověk, jen jak sám uvedl - dělat obřady pto atmosféru, že to je to stěžejní, proč tohle dělá a pořádá workshopy, mi přijde šílené. "Šamanem" pro to, aby lidé z konzumního světa mohli mít duchovní zážitky. Jen by mě zajímalo, od koho čerpá, kdo ho učil, kde je předání. Jednou dělá indiánskou potní chýši (přitom indiánská potní chýše je blbost, je to stejné jako říci evropské Velikonoce - jiné u nás, jiné v Německu, Španělsku a pod- je lakotská potní chýše, šajenská, atd. a každá má své zvyklosti a způsoby. Pak zase dělá Indii a chůzi po žhavém uhlí, prostě mišmaš z celého světa. Potom ale moc nechápu lidi, co se mu svěří do léčení. Raději bych si zajem za nějakým konkrétním šamanem do konkrétní země, než měl všechno v jednom u někoho, koho to nejspíš ani indiáni, Indové či lidé ze Sibiře nenaučili. Dokument nese název Šamanismus aneb návrat ke kořenům - ale k jakým, když je tam mix všeho možného?
Pustit to medicinmanům ze Sibiře, Ameriky, Indie atd., tak úplně vidím, jak z toho budou smutní a nebudou chápet, proč se raději někdo nejede učit konkrétní věci ke konkrétnímu národu, člověku, a pak, ať to tady klidně dělá, budel i mu to umožněno, svoleno těmi lidmi a bude toho schopen, ale v návaznosti na konkrétní tradici a zvyklosti, ne stylem "posbírejme z celého světa, co se nám líbí a udělejme si hezké duchovní zážitky"
Dobrý dokument, ale hrozně smutný ....
LBH - Sedící Býk : Custer 1:0
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Já bych nebyl tak příkrý. Asi bych na nějaká Skřidla nikdy nešel, necítím tu potřebu, ale chápu, že dneska lidé něco podobného hledají.

U nás je hlavním duchovním proudem (stále ještě) křesťanství, které je ale v poslední době hodně silně diskreditováno a zdiskreditováno (z různých příčin).

A lidé, kterým křesťanství z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje se snaží hledat jiné cesty samy k sobě. A šamanismus je pro mnohé atraktivní, protože pracvuje s osobním prožitkem, na rozdíl od institucionálního křesťanství.

Nezavrhoval bych ty lidi, jako povrchní konzumenty, kteří hledají rozptýlení, věřím, že řada z nich hledá upřímně.

Stejně tak chápu toho "šamana", on potřebuje tyto rituály a techniky nějak provozovat v praxi a na to je potřeba nějaká inspirace. A vzhledem k tomu, že v naší tradici byl šamanismus vymýcen již dávno, musí se inspirovat jinde. Tak se inspiruje tam a tuhle a tady.

Jemu nejde o formu, ale o obsah. Ten je hlavní. Třeba má vnitřní vedení a to mu říká, že to má dělat zrovna takhle. Co my víme??

Duchovní podstata je jenom jedna a všemu společná. Neexistuje nic odděleného a všechny šamanské techniky jsou pouře vnějším vyjádřením poznání jisté vnitřní úrovně.

Pokud je člověk dost silný, nepotřebuje k poznávání nitra žádné průvodce ani vedení (ale to je ve skutečnosti málokdo). Může se uvnitřňovat sám a sám procházet různé stupně vnitřních úrovní, poznávat je a dělat si vnich pořádek.

A nemusí k tomu potřebovat ani žádné "primitivní" rituály (jinak ale nic proti nim). vše se dá odbýt více "kultivovaně" a také rozumně vysvětlit.
hanes
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte bře 18, 2008 5:31 pm

Příspěvek od hanes »

Myslím,že absolutně nejdůležitější aspekt této věci je ten,a Osni se mnou bude (jsem si jist) naprosto souhlasit,že si většinou tihle lidé (Skřidla a spol.) zahrávají s něčím, očemž nemají ani páru....a i v případě,že to myslí dobře,JE TO VELICE VELICE NEBEZPEČNÉ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Martin Hill
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte zář 29, 2009 4:15 pm

Příspěvek od Martin Hill »

hanes píše:Myslím,že absolutně nejdůležitější aspekt této věci je ten,a Osni se mnou bude (jsem si jist) naprosto souhlasit,že si většinou tihle lidé (Skřidla a spol.) zahrávají s něčím, očemž nemají ani páru....a i v případě,že to myslí dobře,JE TO VELICE VELICE NEBEZPEČNÉ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
taky si to myslím. jestli někde nahoře něco tahá za nitky jakože si myslím že jo tak obřady nebo jiný způsob spojení s něčím "víc" se nesmí brát na lehkou váhu.
"Den před večerem nechval, meč chval, až ho vyzkoušíš, děvče až se vdá, led až jej přejdeš a pivo až ho ochutnáš."
Uživatelský avatar
II
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: sob úno 17, 2007 9:33 am
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od II »

hanes píše:Myslím,že absolutně nejdůležitější aspekt této věci je ten,a Osni se mnou bude (jsem si jist) naprosto souhlasit,že si většinou tihle lidé (Skřidla a spol.) zahrávají s něčím, očemž nemají ani páru....a i v případě,že to myslí dobře,JE TO VELICE VELICE NEBEZPEČNÉ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
naprosto se ztotožňuju a jak jsi to výstižně napsal, tak se pod to můžu podepsat
hanes
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte bře 18, 2008 5:31 pm

Příspěvek od hanes »

Stačilo mi vidět ten dokument,abych si udělal obrázek o tom,co se ve Skřidlech děje....
Varuju všechny....není to žádná prdel......
Myslím,že by to tam mohl někdo pěkně od......
Jiri
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 38
Registrován: pát črc 27, 2007 8:29 pm
Bydliště: Uherský Brod/Újezdec

Atapana

Příspěvek od Jiri »

kdyby nekoho zajimal vic Mnislav Zelený tož tu mate nejake rozhovory

Čerský rozhlas Sů tam 3 rozhovory, méno v popisku pořadu.

a tady jeden na Vltavě

Kdyby nekdo nevěděl jak sa hleda nejaký text, tak stačí dat Ctrl + f a napsat co hledate. když to chcete hledat znova tak to nemosite psat znova do Ctrl + f, ale stačí Ctrl + g
Podstatně ulehčuje hledání 8)
Naposledy upravil(a) Jiri dne ned čer 27, 2010 3:16 pm, celkem upraveno 1 x.
Jiri
Uživatelský avatar
Píta Ominí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 373
Registrován: pon úno 05, 2007 8:44 pm
Bydliště: Přílepy (u Holešova)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Píta Ominí »

Výborné rozhovory s Mnislavem Zeleným, díky.
LBH - Sedící Býk : Custer 1:0
Uživatelský avatar
JCC
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pon říj 08, 2007 4:21 pm
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JCC »

malinko si přisadím tímto videem

http://edition.cnn.com/video/data/2.0/v ... ssion.html

asi nejsme jediná země světa, kde se něco takového provozuje...
*****Don't eat yellow snow...*****
Uživatelský avatar
Píta Ominí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 373
Registrován: pon úno 05, 2007 8:44 pm
Bydliště: Přílepy (u Holešova)
Kontaktovat uživatele:

Spirits for sale

Příspěvek od Píta Ominí »

LBH - Sedící Býk : Custer 1:0
Odpovědět