Škrábání kůže za sucha v rámu

Činění kůží přírodní cestou
Ogen
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: úte úno 06, 2007 9:56 pm

Příspěvek od Ogen »

Mo?kohtávenótaxe píše:Tak že ti už neztvrdne :twisted: :twisted: :twisted:
Předpokládám, že máš zkušenosti a že jsi ji zkoušel namočit, předtím jak se vyudí a pak po uzení změkčené kůže! Chci mít jistotu, jak se projevuje v těchto fázích, abych dejme tomu předešel působení vlhosti, dešti nebo slabému vyuzení, když něco budu mít udělané a copak s tím udělat?
Ogen
wičaša hayčaša
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pát úno 23, 2007 12:42 pm

Příspěvek od wičaša hayčaša »

Co já vím,tak když je mozkovka dobře vytáhaná a vyuzená a zmokneš v ní,nebo ji namočíš,tak po uschnutí se dá lehce přes lano změkčit(nebo i v rukách).A namočení kůže před vyuzením,no nevím nevím.Nikdy jsem to nezkoušel a ani nebudu.Slyšel jsem,že pak kůže ztuhne a možná i ztvrdne.A můžeš začít od začátku :shock:
Uživatelský avatar
tom
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 348
Registrován: stř úno 14, 2007 10:42 am
Bydliště: Hůrka-Jeseník nad Odrou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tom »

nemusíš začínat znovu stačí když ji při usichání budeš přetahovat přes lano :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted: :wink:
na každů sviňu sa někde vaří voda
wičaša hayčaša
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pát úno 23, 2007 12:42 pm

Příspěvek od wičaša hayčaša »

Jasan,nemyslel jsem začít uplně od začátku(i s namočením do mozku),ale začít táhat kůži a taky v závěru jít na lano.Mám jednu špatnou zkušenost s mokrou kůží a lanem-kůže se trhá když je mokrá,tudíž doporučuji jít na lano až když je kůže skoro suchá.Na laně pěkně doschne.
stejně jsme všichni wašičuni
shekadeh
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 18, 2007 4:25 pm
Bydliště: dubovce

škrabka

Příspěvek od shekadeh »

Eagle-Eye píše:
Siky píše:Jinak jak jsem před časem preferoval škrabání strany srsti za mokra, začínám se v současné době stáčet k názoru a praxi škrabání za sucha, i přesto, že jsem tomu zpočátku nedůvěřoval.
Pokud byla kůže před tím dostatečně rozmočená a nechá se dostatečně proschnout, je k dispozici kvalitní škrabka, jde to relativně dobře.
Ostrá škrabka je tady opravdu kruciální. Vysoce kvalitní ostří je půl práce hotovo. Jako ostatně u všeho nářadí.
ja som si teraz vyrobil škrabku zo stareho vojenskeho sekačka na maso,po prerezani plexov som dostal dva kusy skvelo ostreho materialu a škrabanie s nim ide ako po masle!!!sen tam na kamenom brusku prejst a s chutou do prace.
shekadeh
majco
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 10, 2009 6:09 pm

Příspěvek od majco »

ahoj.

Tak hned na zaciatok vam musim povedat ze s dryscrape nemam ziadne skusenosti. S cinenim som len nedavno zacal a zatial skrabem len za mokra. Minule som ale dostal kozu z jelena ktoru som chcel namocit do KOH ale nakolko vonku mrzne vypol som ju do ramu a nechal tak. Na druhy den bola tvrda ako kost. V tejto suvislosti ma napadlo: Co si myslite, dala by sa takato zmrznuta koza oskrabat na sposob dryscrape? Nakolko zatial nemam skrabku na skrabanie za sucha, nemozem to vyskusat ale snad by to slo. Mate s tym skusenosti?
Uživatelský avatar
tom
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 348
Registrován: stř úno 14, 2007 10:42 am
Bydliště: Hůrka-Jeseník nad Odrou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tom »

:shock: A´T TĚ TO ANI NENAPADNE!!!!kůži tak akorád zmršíš a proškrábeš,vím o čem mluvím já se s tím tak loni vydrbal
na každů sviňu sa někde vaří voda
majco
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 10, 2009 6:09 pm

Příspěvek od majco »

Ok, diky za odpoved...
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 287
Registrován: čtv úno 15, 2007 9:48 pm
Bydliště: Zrnětín

Příspěvek od Sapazi »

Nevím jak jelen, ale já jsem škrábal bejka- pořádnýho- co málo vyschl a pak přišla zima a zmrzl. ale než stihl zmrznout tak jsem ho jakžtakž vypnul a výsledkem byla jeden z nejlepších rawhide co ode mě kdy vyšel.
Podotýkám že jsem škrábal stejnou technikou jako zasucha.
Ale třením škrabky to trochu zahřeješ a kůža taje, na škrabku se lepí tuk, no hrůza....
Uživatelský avatar
tom
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 348
Registrován: stř úno 14, 2007 10:42 am
Bydliště: Hůrka-Jeseník nad Odrou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tom »

Sapazi píše:Nevím jak jelen, ale já jsem škrábal bejka- pořádnýho- co málo vyschl....
no právě já dělal silné jeleny a povedlo se mi to tak ohoblovat že koža měla co dělat aby držela po kopě :lol:
na každů sviňu sa někde vaří voda
tomas
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 06, 2007 12:58 pm

Příspěvek od tomas »

My skrabeme casto zamrznute a ide to super rychlo len si treba dat naozaj pozor ked je ostra skrabka aby clovek nezhobloval prilis vela a neztensil tym velmi kozu
Odpovědět