RED PIPES: INDIAN SMOKING PIPES OF THE AMERICAN FRONTIER

Odpovědět
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

RED PIPES: INDIAN SMOKING PIPES OF THE AMERICAN FRONTIER

Příspěvek od Eagle-Eye »

Awe píše:Rád bych upozornil na dvě, pro "indian hobbysty" dost důležité knihy, z nichž jedna před měsícem vyšla a druhá za měsíc vyjde...

Ta která vyšla, je "RED PIPES: INDIAN SMOKING PIPES OF THE AMERICAN FRONTIER". Už z názvu lze odvodit, že jde o rozšíření baldwinovy série monografií "... of the American Frontier" (předchozích šest dílů pojednávalo o nožích a pouzdrech; válečných palicích; sekerách a tomahavcích; lucích, šípech a toulcích; indiánských puškách, štítech, kopích; dýmkových vacích). Pokud si kniha uchová standard ostatních knih série, pak se bude pravděpodobně jednat o nejucelenější knižní přehled indiánských dýmek. Jedinou chybičkou, kterou však vytknou pouze knihomilové a estéti, je fakt, že z knih je na první pohled znát snaha o nacpání maximálního počtu artefaktů na minimální prostor a tak je více než 800 dýmek vtlačeno na pouhých 80 stran. Nicméně (ne)estetický zážitek z knihy rozhodně nemění nic na tom, že tento přehled by neměl chybět v knihovně žádného opravdu zapáleného hobbysty.
Early American Artistry, 2007; 80 stran; více než 800 obrázků dýmek a přes 130 historických fotografií indiánů s dýmkami
Obrázek


A ta druhá publikace, jež by měla být k dispozici až začátkem roku 2008, je druhá kniha s obrazy Roberta Griffinga. Od vydání jeho první knihy "Art of Robert Griffing: His Journey Into The Eastern Frontier" již uplynulo devět let a tak již bude novou knihu reprodukcí snad opravdu čím naplnit. Nová kniha se bude jmenovat THE NARRATIVE ART OF ROBERT GRIFFING. Kromě Griffingových obrazů se můžeme těšit i na text z pera Tima Todishe, jednoho z předních historiků zabývajících se koloniálními válkami 18.století.
přes 160stran; 135 barevných reprodukcí
Obrázek
Eagle-Eye píše:WOW, paráda, díky Awe za info. Na obě se moc moc těším. :P :P

Knihy od Baldwina patří k tomu nejlepšímu (a nejdražšímu), co člověk může k tématu sehnat a já je skutečně miluju. Sice mi trochu vadí mírně neprofesionální provedení (kvalita fotek, popisky, celková koncepce, ..), ale v počtu originálních artefaktů na stránku jsou bezkonkurenční.

No a Griffing, to je nádhera,...
Awe píše:
EAGLE-EYE píše:Sice mi trochu vadí mírně neprofesionální provedení (kvalita fotek, popisky, celková koncepce, ..), ale v počtu originálních artefaktů na stránku jsou bezkonkurenční
...naprostý souhlas. Tyhle knihy jsou VŽDY bezkonkurenčním přehledem, ale hned jak jsem poprvé jednu z nich otevřel neubránil jsem se pocitu, že nějakej pan Baldwin měl dobrej nápad na kterým trhne majlant (jsem rád že ten nápad měl a ty prachy mu za něj přeju :wink: ), ale aby z toho majlantu nemusel nic ukrajovat, tak se rozhodl, že všechno, od nafocení artefaktů až po samotné vydání knihy, zvládne sám. Poté zasedl ke svému Macintoshi a rozhodl si hrát na grafika :evil: a místy dokonce snad i umělce :twisted: ...no ale nebudu dělat soudce, když tu poslední knihu ještě nemám... mezi těma prvníma v sérii a třeba těma pipebagama, který vyšly jako předposlední, je i v úpravě znát trochu pokrok...
Odpovědět