Eagle-eye

Pochlubte se, co máte nového, nechte si poradit, nebo třeba jenom inspirujte ostatní. Hlavně se nestyďte.
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Eagle-eye

Příspěvek od Eagle-Eye »

Eagle-Eye píše:Panelové legíny, Vrány cca 1870.

Pokud bude zájem, mohu napsat použité materiály a další detaily.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
vlk píše:ako si prisiel na sposob pripevnenia tych strapcov, mas to z nejakeho originalu? zda sa mi, ze by bolo lepsie, keby boli chytene na ten koralkovany pas. ale je to pekne, taketo nieco vidim prvykrat.
Eagle-Eye píše:Je to běžný způsob připevňování třásní u transmontánních věcí, třáseň je vlastně řemínek dlouhý cca 1m, který jde 1 dírkou dovnitř legíny nebo haleny a druhou zase ven. A je omotán quillem nebo vlněným vláknem.
Jinak jsem měl to štěstí prostudovat několik panelových vraních legín durchumdurch, tak jsem toho přirozeně využil a prošel je do posledního kvarku :wink: Zajímavé. Ty třásně jsou tam přesně takhle, případně můžu napostovat nějaká fota...
Savage píše:Napostuuj pls
Eagle-Eye píše:Tady, originál Vraní legíny, detail omotávky třásniček a sešití nití



Obrázek
vlk píše:hmmm, pekne ...
mozem sa opytat, kde sa nachadzaju tie leginy co si studoval? robim si spendlikami znacky na mape, kde sa mam zastavit... :lol:

mozem Ta poprosit, ci by si nepostol foto celej leginy?
vdaka!
Eagle-Eye píše:British Museum, Londýn, kat.č.: 1930.19



Obrázek

Obrázek
vlk píše:vdaka EE, paradne fotky!
vyzera to tak, ze by som mal British Museum zaradit na zoznam "musim vidiet". :D
Eagle-Eye píše:To rozhodně musíš. Jsou to nádherné legíny. IMHO jsou na pubertálního chlapce asi, odpovídá tomu velikost. Na dospělého by musely být větší. Ty moje jsem si dělal přesně na míru a mám je větší o cca 20-30% ve všech mírách, délka, šířka,...
Na fotce to není vidět, ale jsou špinavé jak čuně. V záhybech je vidět, jak byla látka původně čistá a zářivě červená. Je zajímavé sledovat origo oblečení, jak je uvnitř špinavé od malování těla, zejména je to vidět na jelenici. Holt se ty věci běžně používaly, jezdilo se v nich na koni, tancovalo, zabíjelo, že ...

BTW: Tohle je sekce na fotky nových výrobků, stále čekám, kdo další přinese kůži na trh...
Eagle-Eye píše:Poslední výtvor.


Obrázek
Obrázek
Obrázek
tygr.rk píše:Eye ty mokasiny jsou super :D :D :D
moc pěkná práce

Vlastní vzor? :?: :?: :D
Eagle-Eye píše:
tygr.rk píše:Eye ty mokasiny jsou super :D :D :D
moc pěkná práce

Vlastní vzor? :?: :?: :D
Ahoj Tygře, jsem moc rád, že se líbí. Vzor je vlastní, ovšem v rámci tradičního transmontánního designu druhé poloviny 19.století.
vlk píše:EE, co je to za cervene koralky? vyzeraju dobre...
OyunkeThanka píše:
vlk píše: co je to za cervene koralky? vyzeraju dobre...
Já bych si tipnul, že by to mohla být "brusinková červená" = Cranberry Red
Obrázek
Eagle-Eye píše:Ano, je to něco podobného, fialovorůžová transparentní.
vlk píše:Ano, presne to som tipoval, mame ju tiez doma, vyzera ako stara cervena, na tych Tvojich mokasinach je zvlast pekna...
tygr.rk píše:ta je nádherná EYE :D :D :D :D :D
Námomóhtóhta píše:Typuji spíš na ocasní žíně, než hřívové.
Eagle-Eye píše:Skutečně žíně z ocasu.
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Poudro na nůž, Lakota, přesná replika originálu z Tomsku ze Sibiře.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Lovecká taška asi Vraního původu, nalezená v Bruléském táboře po bitvě u Ash Hollow poručíkem G.K.Warrenem v roc 1855. Tedy její přesná replika.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Píta Ominí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 373
Registrován: pon úno 05, 2007 8:44 pm
Bydliště: Přílepy (u Holešova)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Píta Ominí »

Obojí moc pěkné. Takové pouzdro na nůž se mi líbí - i když se mi líbí quillové věci, tak mám fakt hodně rád právě to seadbeadové období a věci v tomto stylu dělané. Dneska je hodně moderní stará doba a občas se to předhazuje, že nic, krom staré doby, nestojí za řeč, ale já si své sead beads nedám vymluvit :-))). Jsou to krásné věci. I když uznávám, že takový Indián ve stylu Bodmera je rozhodně taky k pokoukání :-)
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Taky mám rád "starou dobu", i když to možná znamená pro každého něco jiného. Ty věci i indiáni v té době vypadali velmi divoce. Postupem času byla prérijní materiální kultura stále více ovlivňována bělochy a postupně ztrácela svoji divokost. Věci a vzory začaly být složitější. Ne vždy ovšem ošklivější.

Například transmontánní styl byl 2. polovině 19.století doveden do dokonalosti a troufám si říct, že co do designerské údernosti v mnohém předčí starou dobu stejného stylu.

Někdy mám pocit, u některých skalních vyznavačů staré doby (zdaleka ale ne u všech), že je to tak trochu póza, považovat vše, na čem jsou seed beads, za moderní, překombinované, či dokonce rezervační.

Je daleko jednodušší něco šmahem odsoudit, než se obtěžovat se tomu trochu otevřít, přijmou to, nastudovat a nasát.
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Vraní šaty na re-enactment

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
vlk
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 305
Registrován: stř bře 28, 2007 11:41 am
Bydliště: Slovensko/Prešov

Příspěvek od vlk »

EE: !!! si robis srandu?
fotka zeny v satach spolu s napisom re-enactment, kde zena NEMA OPASOK?!?!?! :evil:
ziadam o okamzitu napravu, a nafotenie s opaskom. :)

saty su inac OK, ale asi aj napriek stihlej modelke by som sa nebal ist do sirsieho strihu.
velmi pekne jelenie zuby (typujem ze to su tie zivicove, alebo su kostene?).
mozes prezradit, ako si nasival kliny? riesime teraz podobne saty s Erikou. kludne ako SZ.
je ľahké byť odvážny z diaľky...
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

S páskem máš pravdu. Naštěstí jde jenom o ukázku šatů v obývaku :wink: :P Pásek ještě nemáme, ale bude, takže ho taky předvedeme.

Co se týče zubů, tak jsou vyrobeny z jakési zubařské pryskyřice, či co. Nechytejte mě za slovo, vím, že tu jsou odborníci jako Chytrý z Nitry, fakt se nevyznám v těhle materiálech. Ale vypadají jako originál grandle, velmi dobře, včetně těch tmavých fleků.

Těma klínama předpokládám, že myslíš ty červené plochy. Je to vlastně jeden kus červeného sukna, našitý na to modré. Bílé seed beads potom zakrývají ten šev, tu hranici látek. Důležité je, aby byla hrana šatů u krku rovná a ne vykouslá kolem krku do oblouku. Je to tak na všech originálech. Také je důležité zachovat všechny možné poměry, pokud možno, aby to sedělo. Vychytávali jsme ten stříh a poměry hodně dlouho.

Dokonce jsem o tom naspal takový článek, viz.

http://www.eagle-eye.cz/sun/index.php?a=2
Uživatelský avatar
vlk
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 305
Registrován: stř bře 28, 2007 11:41 am
Bydliště: Slovensko/Prešov

Příspěvek od vlk »

pekny clanok!
kliny som myslel tie nasite na bokoch, ktore rozsiruju samotnu suknu. niekde sa spomina, ze sa nasivali do pasa, niekde ze az po rukavy a dokonca som sa stretol aj s udajom, ze zasahovali aj do rukava (nahradzali ten stvorcek, co sa do podpazusia nasiva zvlast).
je ľahké byť odvážny z diaľky...
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Tak to budu ještě jednou muset prostudovat svoje zdroje. Měl jsem za to, že klíny se dávají jenom na šaty lakotů, šajenů, arapahů, kajovů a dalších podobných.
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Pouzdro na pušku ve stylu 30.tých a 40.tých let 19.století. Vrány. Materiály: mozkovka, červené vlněné sukno, bílé a modré pony beads, šlacha.


Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Dýmka, styl Lakota cca 1850, catlinit, jasan, lněná nit, ostny, hedvábné stuhy. Délka hlavičky 15,5cm, délka troubele cca 65cm, celkem délka cca 78,5cm. Patina.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek[/img]
Uživatelský avatar
Witko
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 232
Registrován: pon úno 05, 2007 4:21 pm

Příspěvek od Witko »

čoveče, moc pěkný....
Uživatelský avatar
OyunkeThanka
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: úte úno 06, 2007 7:40 am

Příspěvek od OyunkeThanka »

Krása
OyunkeThanka
nahkoxhaáhketa
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: pon dub 28, 2008 6:14 am
Bydliště: RK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nahkoxhaáhketa »

paráda
Odpovědět