Námomóhtóhta

Pochlubte se, co máte nového, nechte si poradit, nebo třeba jenom inspirujte ostatní. Hlavně se nestyďte.
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Námomóhtóhta

Příspěvek od Eagle-Eye »

Námomóhtóhta píše:Tak jsem si taky něco vyrobil: (fotky omluvte, moc to neumím)

ObrázekObrázek

Obrázek

Komentáře vítám. :wink:
Eagle-Eye píše:Ten pipebag vypadá jednoduše a velmi vkusně. Líbí se mi. Škoda těch fotek. Docela by mě zajímaly detaily. Takhle není ani poznat, jestli je to vyšité seed beads nebo pony (předpokládám, že seed).
Námomóhtóhta píše:
Eagle-Eye píše:Takhle není ani poznat, jestli je to vyšité seed beads nebo pony (předpokládám, že seed).
Je to seed až na obšívání plácaček tou jednoduchou "krajkou" ta je ponny.

A tady mám ještě nějaké dvě pochvičky:

Obrázek Obrázek
tygr.rk píše:moc pěkné :D :D
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Měl bych 2 poznámky k tomu poslednímu pouzdru na nůž. Moc mi tam nesedí proporce, ani tvar. Poměr výšky k šířce je cca 1:2, kdežto na většině originálů je to cca 1:3. Obecně jsou pouzdra vysoká a štíhlá.

To platí i u většiny indiáských výrobků: štíhlé, útlé věci, nikoliv tlusté a bachraté.

Upravil jsem to pouzdro ve PS, jak bych to udělal proporčně.

http://gallery.eagle-eye.cz/displayimag ... fullsize=1

Další poznámka se týká té pomalované suroviny. Nějak mi "nesedí" ta podkladová barva. Připadá mi příliš šedivá, ale možná je to jenom sníženou kvalitou fotky. Další věcí je samotná malba. Tady mi to připadá, jako u většiny hobbystů jako linkami přesně vymezené plochy vybarvené přesně a jednolitě barvičkami.

Tohle se na originálech ale většinou nevidí, jde spíše o ledabyle načrtnuté linky, často přerušené či přečmrkané a vnitřní plochy nejsou vybarveny exaktně, ale jde jakoby o ledabylé tahy těmi barvícími koláčky nebo klacíky.

http://gallery.eagle-eye.cz/displayimag ... fullsize=1
Námomóhtóhta
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: čtv dub 10, 2008 11:04 am

Re: Námomóhtóhta

Příspěvek od Námomóhtóhta »

Obrázek
Obrázek
Kosovo je Srbsko!
Námomóhtóhta
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: čtv dub 10, 2008 11:04 am

Příspěvek od Námomóhtóhta »

Eagle-Eye píše:Měl bych 2 poznámky k tomu poslednímu pouzdru na nůž. Moc mi tam nesedí proporce, ani tvar. Poměr výšky k šířce je cca 1:2, kdežto na většině originálů je to cca 1:3. Obecně jsou pouzdra vysoká a štíhlá.
Upravil jsem to pouzdro ve PS, jak bych to udělal proporčně.

http://gallery.eagle-eye.cz/displayimag ... fullsize=1
To ovšem není vždy. Znám několik pochev které mají naprosto stejný poměr, jako ten který jsem udělal.
Dobře jsi ale asi odhadl, že jde o mou vlastní invenci. :wink:
Ve skutečnosti jde o recyklát. Výšivka pochází ze starší o něco větší pochvy a je použita na nový korpus jehož velikost byla přizpůsobena konkrétnímu noži.
Souhlasím s tebou, že nejde o zrovna typický tvar, ale jsem přesvědčen o tom, že to není sci-fi.
Eagle-Eye píše:Další poznámka se týká té pomalované suroviny. Nějak mi "nesedí" ta podkladová barva. Připadá mi příliš šedivá, ale možná je to jenom sníženou kvalitou fotky. Další věcí je samotná malba. Tady mi to připadá, jako u většiny hobbystů jako linkami přesně vymezené plochy vybarvené přesně a jednolitě barvičkami.

Základní povrch té syroviny příliš posoudit nemohu. Asi by to chtělo lepší fotografie, nebo to vidět naživo. Každopádně jde jen o oškrabanou a nijak nebělenou surovku. Není na ní ani aplikován žádný konzervační nátěr.
Co se malby týče, tak přesně kvůli téhle příliš povedené malbě se nakonec na té pochvě octla. Původně to totiž byl lakotský tubus (mělo jít o kopii). Odstín barev se povedl, ale provedení bylo příliš dokonalé (přesně jak píšeš). Takže jsem ho rozřezal a druhotně použil. Část na již výše zmiňovanou pochvu a část na podrážky mokasín.
U obojího předpokládám rychlé ošoupání a tím pádem zvýšení věrohodnosti. Přeci jenom jde o spotřebáky... :twisted:
Kosovo je Srbsko!
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

K tomu poměru stran: určitě máš pravdu, že se i mezi originály najdou věci, které vybočují z průměru, některé dokonce velmi. Ostatně by to bylo divné, kdyby to tak nebylo.

Potom tedy záleží na tom, co je vlastně cílem jaké repliky, či výrobku. Jestli je zde snaha o to, aby výrobek vypadal jako originál, aby byl hezký, vkusný a celkově sladěný, nebo oboje současně. Nebo jestli se jedná, jak píšeš, o spotřební věc. I tohle je legitimní přístup.

Proto je těžké tyhle věci hodnotit, jelikož vznikají z různé motivace.

Btw: zajímavá vestička, musela dát hodně práce, to máš na táboření?
Námomóhtóhta
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: čtv dub 10, 2008 11:04 am

Příspěvek od Námomóhtóhta »

Eagle-Eye píše:Potom tedy záleží na tom, co je vlastně cílem jaké repliky, či výrobku. Jestli je zde snaha o to, aby výrobek vypadal jako originál, aby byl hezký, vkusný a celkově sladěný, nebo oboje současně. Nebo jestli se jedná, jak píšeš, o spotřební věc. I tohle je legitimní přístup.
Proto je těžké tyhle věci hodnotit, jelikož vznikají z různé motivace.
To máš pravdu, asi jsem své výrobky měl trochu uvést, jelikož vyrábím různé věci. Některé k hojnému používání na táboření i harcech a tím pádem na vcelku rychlou likvidaci, kde je podle mne zbytečné si hrát na super dizajn. Stačí když takové věci budou splňovat zálkadní požadavky. A pak věcičky na jen občasnou příležitost či na vybavení týpí, kde tolik netrpí a kde má smysl si vyhrát s replikami.
Jestliže člověk za rok roztrhá troje mokasíny, má cenu dělat super tak maximálně jedny.
Eagle-Eye píše: Btw: zajímavá vestička, musela dát hodně práce, to máš na táboření?
Ano, je to sice pozdější záležitost, ale zde jsem si vyhrál, aby to bylo co nejlepší.
Rozměr je samozřejmě upravený na mne (originál byl o něco užší).
Vestička je lakotská datovaná rokem 1890.
Kosovo je Srbsko!
Námomóhtóhta
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: čtv dub 10, 2008 11:04 am

Příspěvek od Námomóhtóhta »

Stejně jako Uhmi i já moc rád dělám pochvy. Tady jsem vyrobil jednu jako "zakázku" (není určená na prodej!) pro jednoho mého známého.
Obrázek
Jde o částečnou kopii do které jsem vložil svou invenci v podobě požadovaného jeleního motivu. Originální lakotskou pochvu odhaduji tak kolem roku 1880.
Obrázek
Materiál: surovka, mozková jelenice, skleněné korálky, plechové kornoutky, šlacha, bavlněná niť, klih a ursoní chlupy.
Rozměry jsou: 7.3 x 24,3 cm (bez přívěšků).
Kosovo je Srbsko!
Uživatelský avatar
Uhmi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 141
Registrován: sob čer 28, 2008 6:17 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Uhmi »

Nádhera!!!
HOWGH !
Dva hlasy
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 246
Registrován: pon úno 12, 2007 5:50 pm

Příspěvek od Dva hlasy »

Dneska se tady s tím
Uhmi píše:Nádhera!!!
roztrhl pytel.

Mohli by jsme kolonku přejmenovat na "Vzájemné poplácávání po zádech".
Námomóhtóhta píše:Jde o částečnou kopii do které jsem vložil svou invenci
To teda byla invence jako kráva, vždyť to je úplně jiné pouzdro :lol:
Částečná kopie teda podle mne vypadá úplně jinak.
Ale kol kolem - pěkné :wink: .
Námomóhtóhta
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: čtv dub 10, 2008 11:04 am

Příspěvek od Námomóhtóhta »

Dva hlasy píše:To teda byla invence jako kráva,
Né kráva, jelen to byl. :twisted: :twisted:

Ale děkuji za pochvaly. :)
Kosovo je Srbsko!
Uživatelský avatar
OyunkeThanka
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: úte úno 06, 2007 7:40 am

Příspěvek od OyunkeThanka »

Zajímalo mě jak tam ten jelení motiv zakomponuješ.
OyunkeThanka
Námomóhtóhta
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: čtv dub 10, 2008 11:04 am

Příspěvek od Námomóhtóhta »

OyunkeThanka píše:Zajímalo mě jak tam ten jelení motiv zakomponuješ.
A jak jsi s výsledkem spokojen?

Na vysvětlenou ostatním Oyunke mi pomohl s podklady pro vzory s jeleny u Lakotů. Čímž mu ještě jednou velice děkuji.
Kosovo je Srbsko!
Wiyaka
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: stř úno 14, 2007 7:28 am
Bydliště: Košice

Příspěvek od Wiyaka »

OyunkeThanka píše:Zajímalo mě jak tam ten jelení motiv zakomponuješ.
Ono to nie je az take iste, ze to je jeleni motiv, ak sa jedna o to, co ma Námomóhtohta vykoralkovane v puzdre na zelenom podklade. Niektori autori pisu, ze u Lakotov sa jedna o zobrazenie vidloroha.
Uživatelský avatar
OyunkeThanka
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: úte úno 06, 2007 7:40 am

Příspěvek od OyunkeThanka »

Námomóhtóhta píše:
OyunkeThanka píše:Zajímalo mě jak tam ten jelení motiv zakomponuješ.
A jak jsi s výsledkem spokojen?

Na vysvětlenou ostatním Oyunke mi pomohl s podklady pro vzory s jeleny u Lakotů. Čímž mu ještě jednou velice děkuji.
Myslím, že se ti to povedlo. Jelen je citlivě upravený, nenásilně zakomponovaný. Prostě vyvážený vzor.
OyunkeThanka
Uživatelský avatar
vlk
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 305
Registrován: stř bře 28, 2007 11:41 am
Bydliště: Slovensko/Prešov

Příspěvek od vlk »

Wiyaka píše:
OyunkeThanka píše:Zajímalo mě jak tam ten jelení motiv zakomponuješ.
Ono to nie je az take iste, ze to je jeleni motiv, ak sa jedna o to, co ma Námomóhtohta vykoralkovane v puzdre na zelenom podklade. Niektori autori pisu, ze u Lakotov sa jedna o zobrazenie vidloroha.
...nehovoriac o tom, ze podla debaty na PIS by mohlo ist aj o symbol "Vodnej prisery" (Water monster)!
je ľahké byť odvážny z diaľky...
Odpovědět