výroba čapky psích vojáků

Bederky, mokasíny, legíny, haleny, šaty, kabáty, čapky,.... Výroba, návody, rady, střihy, vzory, materiály
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Spolky ve znamení psa nejsou doménou jen Šajenů a to ani zdaleka, stejně jako ty ježaté čepice z peří.

Například u Vran existovaly Malí psi, Velcí psi a Šílení psi.

O čapkách ze stračího peří jsem četl na několika místech nezávisle na sobě, nicméně bych ty zdroje musel složitě vyhledávat, což se mi nechce.

Konkrétně jsem to četl o čapce Pehrisky Rhupy, vyobrazené na známém Bodmerově obraze.

Ocasní pera ze strak nejsou zelená, ale černá, pouze s jemně zeleným nádechem.

Hlavní rozdíl vidím v tom, že ocasní pera straky jsou tenká, úzká a dlouhá, vraní pera jsou spíše kratší a silnější (druhé letky), delší jsou pouze loketní letky, které jsou ale špičaté a velmi zkosené.

Na obrázku od Bodmera se spíše jedná o tenká a dlouhá pera s kulatými konci, stejně jako na obrázku níže.

Na obr. níže je jasně vidět, že se jedná o pera ze straky, zřetelně viditelný je i zelený nádech per, pera jsou dlouhá s kulatými konci. Tím neříkám, že tam nemohou být přimíchaná i pera z havrana. Klidně mohou.

Netvrdím, že nebyly čapky z havraních per, jistě ano, ale byly i ze stračích ocasů nebo kombinace obojího.

http://gallery.eagle-eye.cz/displayimag ... fullsize=1
Odpovědět