PIS

Fórum Vran
Uživatelský avatar
vlk
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 305
Registrován: stř bře 28, 2007 11:41 am
Bydliště: Slovensko/Prešov

Příspěvek od vlk »

OFF TOPIC: niektore zuby ano, niektore nie. na niektorych je vidno stopy po zivici, ktorou imitovali pozostatok dasni na zuboch, niektore su na pohlad originaly (vacsinou tie mensie zuby). kostene imitacie sa v tak ranych dobach robili velmi dokonale, ako tvrdi Bill Holm, niektore sa daju rozoznat az ked ich mate v rukach...

co sa tyka tych nositok, postli tam viac obrazkov, vsetky sa zdaju byt s pouzitim recyklovanych vysivok...
je ľahké byť odvážny z diaľky...
Uživatelský avatar
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 465
Registrován: ned úno 04, 2007 2:58 pm

Příspěvek od Savage »

Nemohu se měřit s našimi americkými kolegy, ale nedomnívám se, že konkrétně na této fotce je to recyklát. Vedou mě k tomu dva důvody.
1.- výšivka je v nejširším místě stejně široká jako ramena holčičky.Moje devítiletá dcera (ta na fotce je mladší=menší) má v ramenou 31 cm což je 15,5 cm na šířku gun case. A i to se mi zdá dost úzké.
2.- ve vzoru, pokud bychom ho otočili o 90 stupňů by chyběli dvě čáry rozdělující jednobarevnou plochu mezi diamanty.
Je to jen takový můj pocit, že tohle zkrátka recyklát není.
*****A má ryba vodotěsnou p.del?*****
Uživatelský avatar
vlk
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 305
Registrován: stř bře 28, 2007 11:41 am
Bydliště: Slovensko/Prešov

Příspěvek od vlk »

Erikina sesternica zijuca v Kanade povedala, ze pre indianske zeny je typicke, ze maju maly zadok a siroke plecia, takze mozno su tie nositka sirsie ako sa nam zda... :twisted:

ale vazne, nejako som sa na to takto detailne nezameral, ale povedal by som, ze ak to je recyklat z puzdra na pusku a ma to priblizne rozmery ako uvadza Savage, tak by to mohla byt vysivka z opacneho konca puzdra, teda od hlavne (aj ked je asi netypicky zuzena). na origo puzdre by bola prelozena vertikalne, cize tie dva tenke pruhy by boli priecne na chrbte puzdra. ak sa nemylim, pride mi taka kompozicia povedoma.
ale tiez sa mozem mylit...
je ľahké byť odvážny z diaľky...
Uživatelský avatar
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 465
Registrován: ned úno 04, 2007 2:58 pm

Příspěvek od Savage »

Abych se přiznal, taky mě to napadlo, ale zase mám nějaké proti:
1.-aby byly u hlavně z boku vidět celé diamanty je neobvyklé, častěji je vidět jen půlka, tedy dlouhý nízký trojůhelník
2.-myslím, že výšivka na kolébce byla myšlena tak jak je nikoli přeložená a pootočená neboť v tom případě by bylo nejlepší aby diamant byl co nejdelší a úzký, což je tady záměrně potlačeno těmi dvěma pruhy se šrafováním,které opticky výšivku snižují/zkracují
3.- na výšivkách kolem hlavně bývá velice často na hřbetu proužek vyšitý líným stehem dělící výšivku na dvě poloviny, zde není

Tak, uvědomuji si, že to nejsou nějak zásadní argumenty a dají se snadno přejít tím, že původní pouzdro bylo trochu neobvyklé, ale takhle to cítím já. A možná mě jen baví se v tom vrtat.
*****A má ryba vodotěsnou p.del?*****
Uživatelský avatar
vlk
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 305
Registrován: stř bře 28, 2007 11:41 am
Bydliště: Slovensko/Prešov

Příspěvek od vlk »

tak to mame spolocnu zabavu... :wink:

jeden z najvacsich argumentov, preco sa priklanam k nazoru, ze je to recyklat je fakt, ze keby to bolo robene origo na tie nositka, tak by to po bokoch pekne kopirovalo okraj, ako sme zvyknuti u preciznej Vranej prace...
je ľahké byť odvážny z diaľky...
Odpovědět