PIS

Fórum Vran
Uživatelský avatar
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 465
Registrován: ned úno 04, 2007 2:58 pm

PIS

Příspěvek od Savage »

Dnes jsem na PISu objevil unikatni piktaky jezdcu z roku 1870,mrknete na to, osobne jsem netusil, ze chlapi jezdili v zenskych sedlech i drive jak v rezervacich.Patri k tomu i clanek od Cowdreyho a navazuje to na diskuzi z minuleho tydne o chlapech v zenskych sedlech.

http://tech.groups.yahoo.com/group/Plai ... sage/63947

Jinak bych chtel poprosit, pokud na PiSu neco zajimaveho,aktualniho najdete, hodte sem hlasku.Osobne tam nerad chodim protoze mi jejich styl diskuzniho fora pripada neprehledny.
*****A má ryba vodotěsnou p.del?*****
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Tak to je mazec, díky za upozornění.

Jinak mi ta forma taky moc nevyhovuje. Odebírám to jako emaily. První roky jsem téměř vše četl, teď už čtu jenom to, co má pro mě zajímavý název v předmětu zprávy. Takže je možné, že něco důležitého přehlédnu.

Taky bych bral, kdyby to někdo profiltroval a poreferoval o tom nejdůležitějším, ale pochybuju, že tu takový někdo je.
Uživatelský avatar
vlk
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 305
Registrován: stř bře 28, 2007 11:41 am
Bydliště: Slovensko/Prešov

Příspěvek od vlk »

ja sa priznam ze citam vsetko poctivo, len momentalne mam sklz tak 600 mailov koli dovolenke pri Baltiku (viete si predstavit kolko mam pier z cajok na quill? :wink: ).
tych 600 sprav pojde rychlo, vacsinou su to ich strasne kydy a pozdravy...
OK, ked budem aktualny a bude nieco zaujimave skusim davat echo...
je ľahké byť odvážny z diaľky...
filip
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 16
Registrován: pon črc 30, 2007 9:39 am

Příspěvek od filip »

Tak tohle je fakt bomba.
Nejenom ty sedla, ale taky ty bandoliry na tech obrazcich (tak si, Savage, ten svuj muzes vyjmout z "OTHER TRIBES" :lol: )
No , takze se zase muzeme pustit do diskuze "Jak to bylo s bandoliry, pasy na deku a vydrimi toulci" :)
pier
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Myslíš, že tam má fakt bandolír? Taky mě to zprvu napadlo, ale není tam vidět ten popruh přes rameno.

Kdyby to skutečně byl bandolír, bylo by to nejvýše zajímavé. Jiank fotek Vran s pásem na deku pár existuje, Curley, Plenty Coups, ...
filip
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 16
Registrován: pon črc 30, 2007 9:39 am

Příspěvek od filip »

Myslim si , ze to jsou urcite bandoliry,ponevac ty zavesy z cerveneho sukna (tak dlouhe) a s vysitymi klicovymi dirami se na nic jineho nedavaly.
Jinak stoji za to precist doprovodny text.Autor to jednoznacne taky povazuje za bandoliry.Neexistuje moc fotek z obdobi mezi 1864 - 1874, a od zacatku 70let vrany zacaly pouzivat zadovky ve vetsi mire a bandoliry pry trejdovali zapadnim kmenum.munice se potom nosila na opascich.
Jinak na vetsine tech piktaku co jsou na pisu je videt vrany s jakymi si taskami ze kterych visi dlouhy pruch cervene latky a nad nimi maji zavesene ruzky na prach...
pier
filip
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 16
Registrován: pon črc 30, 2007 9:39 am

Příspěvek od filip »

Jeste k tem pasum na deku.
Existuje jich mnohem vic (na fotkach).Myslim si , ze kdyz Vrany prokazatelne delaly quilovane pasy na bizoni pokryvky, tak nevidim duvod proc by zpusob zdobeni meli prestat pouzivat v dobe koralku.Jinak fotky z obdobi pred rokem 1978 ( a konec koncu i dnesni)ukazuji pouzivani pasu na dekach bezne ( fotky z crow fair)
toz tak.
pier
filip
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 16
Registrován: pon črc 30, 2007 9:39 am

Příspěvek od filip »

Myslim , ze se ziskani ruznych coupu se ruzne oznacovalo.
Prvni coup se tusim oznacoval liscim nebo kojotim ocasem.Takze za coupy se mohly nosit urcite odznaky.Treba prave toto je nejaky odznak.

PS:Vrani valecnik , ziskal li kazdy ze ctyrech prestiznich coupu , mohl se stat nacelnikem..
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Pánové, trochu jsem to tu rozdělil na jednotlivá vlákna, aby se to zpřehlednilo.
Uživatelský avatar
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 465
Registrován: ned úno 04, 2007 2:58 pm

Příspěvek od Savage »

Par informaci o taskach na mediciny http://tech.groups.yahoo.com/group/Plai ... sage/65665
*****A má ryba vodotěsnou p.del?*****
Uživatelský avatar
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 465
Registrován: ned úno 04, 2007 2:58 pm

Příspěvek od Savage »

19.10. se na PIS ve file photos objevili moc hezke obrazky medicinovych kamenu a jedna medicina z parohu.
*****A má ryba vodotěsnou p.del?*****
Uživatelský avatar
OyunkeThanka
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: úte úno 06, 2007 7:40 am

Plenty Coups

Příspěvek od OyunkeThanka »

Pokud vám to na PISu uniklo, tak se mrkněte na krátký film s Plenty Coupsem.
http://www.ina.fr/video/AFE00002079/le- ... ns.fr.html
OyunkeThanka
Uživatelský avatar
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 465
Registrován: ned úno 04, 2007 2:58 pm

Příspěvek od Savage »

To je hodně dobrá záležitost, děkuji. Jaké má ten borec hezké tričko pod halenou. :D
*****A má ryba vodotěsnou p.del?*****
Uživatelský avatar
vlk
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 305
Registrován: stř bře 28, 2007 11:41 am
Bydliště: Slovensko/Prešov

Příspěvek od vlk »

http://groups.yahoo.com/group/PlainsInd ... =1&dir=asc

pre tych, co su prihlaseny aj na PIHC, je tu foto Vranieho dievcata s nositkami pre babiku (nezvycajna hranata vrchna cast nositok), podla Billa Brewera recyklovana vysivka z puzdra na pusku.
je ľahké byť odvážny z diaľky...
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Tu fotku znám už dlouho, mám ji i na pohlednici. Ten recyklát z pušky je klidně možný.

Btw. na pohlednici je napsané, že jde o fotku z roku 1878. Ty zuby na šatech vypadají na originály.
Odpovědět