Zajímavosti

Pokec o všem možném i mimo Indiány
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 287
Registrován: čtv úno 15, 2007 9:48 pm
Bydliště: Zrnětín

Příspěvek od Sapazi »

Nenaděláš nic...takový jsou dějiny- kdo je nahoře, určuje tón. Kdysi byli nahoře bílý, ale dnes jsme svědky vyklízení pozic.
Například v Bruselu letos raději nebudou na náměstí vztyčovat vánoční strom, aby se jiná etnika necítila dotčena křesťanskou tradicí.
A chvíli nato čumím na bednu a v dětské soutěži Věříš si soutěží dívčina se šátkem přes hlavu.
To jsem zas byl dotčenej já
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Jo jo, je to přesně, jak píše Sapazi. Každej chvilku tahá pilku. Tak už to chodí na tomto světě.
Uživatelský avatar
Áhanátamao'o
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: pát kvě 16, 2008 8:35 am

Příspěvek od Áhanátamao'o »

Chápu, že to do tématu nepatří, ale k tomu se nedá mlčet. Nevadí mi, že každej chvilku tahá pilku, vadí mi pojetí světa jako střetu civilizací založených na rasovém principu. I když jsem jinak skalním zastáncem kulturní rozmanitosti, někdy si říkám, že při nedostatku tolerance by bylo lepší, aby se ty tisíce kultur slily v globální kulturu a lidé se nenávratně pomíchali tak, že jednotlivé antropologické typy už nikdo nerozezná. Pak už bychom mohli bojovat jen o zdroje a ne o náboženství, rasovou čistotu a kulturu.

Právě dočítám knížku o jihošajenské komunitě v Hammonu na západě Oklahomy (Kay Schweinfurthová - Nish'ki: Cheyenne Grandmothers, Pillars of Strenght). Nepředstavitelná bída, nezaměstnanost a úmrtnost, předsudky bílé komunity, šikana ve státní škole, šikana ze strany místní policie, a to všechno ještě v roce 2008. Tihle opravdu pilku netahají. Indiáni se ozývají, někdy i hystericky, protože jsou frustrovaní situací, do které je dostalo 140 let bezpráví, vydírání a netolerance.
NEKUPUJME ČÍNSKÉ ZBOŽÍ! Čína nehraje fér.
Nepřispívejme vládcům vládnoucím pomocí LŽÍ, VYDÍRÁNÍ a NÁSILÍ.
DON'T BUY CHINESE GOODS! China doesn't play fair.
Uživatelský avatar
Píta Ominí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 373
Registrován: pon úno 05, 2007 8:44 pm
Bydliště: Přílepy (u Holešova)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Píta Ominí »

Oki,
tady si můžete stáhnout dokument od Poltikoviče, kde se různých duchovních vůdců a osobností z celého světa ptají, co to vlastně je osud a jestli něco takového je a do jaké míry se dá ovlivnit. Párkrát tam mluví i Pablo Russell z kemen Černonožců, zrovna tak, jak ho mám nejradší, když je v té své klidové poloze plné míru a lásky.
Tady to je:
http://www.uloz.to/xHMV6utg/v-poltikovi ... i-film-mp4
LBH - Sedící Býk : Custer 1:0
koloprsk
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 4
Registrován: pát črc 13, 2012 8:06 pm

Příspěvek od koloprsk »

edit by koloprsk:

puvodni příspěvek jsem po zrale uvaze cely smazal, neb by zde mohl způsobit mnoho zle krve.
Naposledy upravil(a) koloprsk dne čtv črc 18, 2013 10:11 pm, celkem upraveno 6 x.
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Koloprsk: Máš pravdu, ale tady, ani jinde mezi podobně laděnými lidmi s tímto postojem nepochodíš.

To už mám vyzkoušeno dlouholetou praxí :wink:
koloprsk
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 4
Registrován: pát črc 13, 2012 8:06 pm

Příspěvek od koloprsk »

Eagle-Eye píše:Koloprsk: Máš pravdu, ale tady, ani jinde mezi podobně laděnými lidmi s tímto postojem nepochodíš.

To už mám vyzkoušeno dlouholetou praxí :wink:
Ja vim, ze zde budu za kacire a ze jsem na dobre ceste byt exkomunikovan z "komunity eurorudochu", ovšem me postoje to nezmeni.

btw, Srdecne Te zdravim, konkretne Tebe. Sice se nezname, ovsem Tve prispevky si zde vzdy rad prectu.
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Koloprsk: Také Tě zdravím. On člověk může mít svoje postoje, ale někdy je skoro lepší, nechat si je pro sebe. Já to chápu, ono to svádí, dělat lidem zrdcadlo, ale nakonec se to nevyplatí.

Lidé žijí ve svých iluzích a přdstavách a stavějí si z nich svá já. Stále hledají jakýsi "ideál" a projektují ho do různých forem. Pro některé je ideální čistý a idealistický "árijec", pro druhého je to zase civilizací neposkvrněný indián. Obojí však vyjde zhruba nastejno.

Každopádně ještě dodám, že ne všichni, kdo se u nás zajímají o indiány jsou nutně radikálně levicoví exponenti a/nebo naivkové, jak by se mohlo zdát. Skoro bych řekl, že je takových menšina. Většina jsou rozumní lidé a realisté. Jenom ta první skupina je více vidět, díky své vnitřní i zevní hlučnosti.
Uživatelský avatar
Píta Ominí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 373
Registrován: pon úno 05, 2007 8:44 pm
Bydliště: Přílepy (u Holešova)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Píta Ominí »

Petice proti ropným vrtům na posvátné hoře Černonožců - Chief Mountain
Pokud byste se chtěli přidat, na odkazu níže je možno podepsat petici proti ropným vrtům na posvátné hoře Černonožců - Chief Mountain. To je asi tak jediné, co pro to můžeme momentálně udělat. Děkuji všem za sdílení.
http://petitions.moveon.org/sign/stop-d ... by=8562763
Přílohy
26-08-2008-02-Chief-Mountain_730.jpg
26-08-2008-02-Chief-Mountain_730.jpg (85.62 KiB) Zobrazeno 3104 x
LBH - Sedící Býk : Custer 1:0
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

koloprsk píše:edit by koloprsk:

puvodni příspěvek jsem po zrale uvaze cely smazal, neb by zde mohl způsobit mnoho zle krve.
Je to škoda, ale chápu Tě. Také už nepíšu kontroverzní příspěvky. Většina lidí, co se zajímá o indiány mnohdy lpí na svých názorech a přesvědčeních. A když někdo napíše něco, co se jim nehodí do krámu, začnou uvnitř sebe běsnit a budou ti posílat negativní energii a to tě zatíží. Nestojí to za to.
Uživatelský avatar
Píta Ominí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 373
Registrován: pon úno 05, 2007 8:44 pm
Bydliště: Přílepy (u Holešova)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Píta Ominí »

Většina lidí, co se zajímá o indiány mnohdy lpí na svých názorech a přesvědčeních. A když někdo napíše něco, co se jim nehodí do krámu, začnou uvnitř sebe běsnit a budou ti posílat negativní energii a to tě zatíží. Nestojí to za to.
Jj, jako bys mluvil i ke mě. Býval jsem přesně takový a trvalo mi dlouhou dobu, než jsem pochopil, že to nemá smysl. Snažil jsem se bojovat s větrnými mlýny, snažil jsem se druhé přesvědčovat o svých názorech či informacích ( a je to přesně tak, každý si myslíme, že máme tu svou pravdu), které jsem získal, ale byla to cesta do pekel. Pár lidí to třeba zaujalo nebo oslovilo a začali přemýšlet jinak, pár pěkně naštvalo :-) Co si myslím a snažím se teď dělat je to, co už tu od více lidí zaznělo, prostě žít, jak sám za sebe cítím, že je dobré, a buď svým příkladem někoho inspiruji a ten sám přijde a bude chtít vědět, co je za tím, nebo prostě ne, a to vůbec nevadí. Hlavně nemá smysl řešit druhé. Člově může skutečně změnit jen sám sebe, druhé nikoliv.
LBH - Sedící Býk : Custer 1:0
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Píta: jo jo. Lpění na názorech je mnohem horší, než lpění na majetku. A také je mnohem subtilnější a tudíž hůře rozpoznatelné.

Všechny spory světa jsou v konečném důsledku zapříčiněny lpěními na názorech. Více či méně na nich lpí všichni lidé na světě. Pokud se někomu podaří toto pouta zcela odstranit, stane se téměř osvíceným, je to však nadlidský výkon.
Dano
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: úte úno 06, 2007 10:27 am

Příspěvek od Dano »

Píta Ominí píše:Petice proti ropným vrtům na posvátné hoře Černonožců - Chief Mountain
Ci vado, na Chiefovi idu tazit? Som isiel pred dvomi rokmi okolo neho, nadherna hora. Chodi tam kopa ludi, su tam dva narodne parky Waterton Lakes a Glacier. Asi tam bude viacej ludi proti....
Uživatelský avatar
Píta Ominí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 373
Registrován: pon úno 05, 2007 8:44 pm
Bydliště: Přílepy (u Holešova)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Píta Ominí »

V to doufám. Je to velmi krásné a silné místo a neustále tam Černonožci někoho vodí na Hledání vize. Je to místo plné duchů. Těžko si představit, že by tam měli někde vrtat.
LBH - Sedící Býk : Custer 1:0
Uživatelský avatar
Píta Ominí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 373
Registrován: pon úno 05, 2007 8:44 pm
Bydliště: Přílepy (u Holešova)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Píta Ominí »

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 930&type=1

17.8.. 2013 proběhne u Chief Mountain setkání, modlitby, zpěvy za zachování posvátné hory Černonožců. Pokud budete chtít, připojte se, prosím, s modlitbami ze svých domovů Akce začne v 11 hodin dopoledne kanadského času, takže u nás bude 19.hodin. Děkuji všem za podporu.

WE WILL NOT STAND FOR THE TRIBAL COUNCIL TO CONTINUE TO RUIN WHAT WE HOLD AS SACRED... THEY HAVE DESTROYED FAMILIES AND NOW THEY ARE STARTING ON THE LAND...STAND AND LET THEM KNOW THAT THE DECISIONS THEY MADE TO LEASE LAND AT CHIEF MOUNTAIN IS WRONG AND NEEDS TO BE STOPPED. DONT LET THEM SAY THAT IT IS ALL GOOD BECUASE WE ALL KNOW THAT IT ISN'T. KEEP TUNED WE ARE GOING TO MEET OUR RELATIVES FROM STAND OFF, BROKETT AND SIKSIKA TO LET THE BTBC KNOW ENOUGH IS ENOUGH
Anna BullShoe
Přílohy
1001221_10200279498365750_1843966949_n.jpg
1001221_10200279498365750_1843966949_n.jpg (75.47 KiB) Zobrazeno 3031 x
LBH - Sedící Býk : Custer 1:0
Odpovědět