Foukačky

Výroba luků, šípů, indiánská lukostřelba, kopí, nože, šavle, palice, palné zbraně, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
freebeast
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 4
Registrován: úte pro 23, 2008 1:53 pm

Foukačky

Příspěvek od freebeast »

Zdravím, nemáte někde zkušenost (praktickou nebo i teoretickou) s indiánskýma foukačkame? Teda myslím ty, které používají jihoameričtí pralesní indiáni (nevím jestli je používá ještě někdo jiný).

Zajímá mě výroba, druhy, použití atp.
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

O tom pochybuju, tady je to samý severoamerický a tam pokud vím, foukačky nebyly.
Uživatelský avatar
vlk
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 305
Registrován: stř bře 28, 2007 11:41 am
Bydliště: Slovensko/Prešov

Příspěvek od vlk »

no ja sa priznam, ze s fukackou skusenost mam. nie sice indianskou, ale klasickou profesionalnou fukackou na uspavanie zvierat. bola dlha asi 1,5metra a "strielali" sme z toho na univerzite normalne v ramci praktickeho vyucovania. nastastie pre zvierata to ale bola len cvicna strelba na chodbe do kozenkoveho kresla.
aj ked to vyzera jednoducho, nieje to ziadna sranda!
je ľahké byť odvážny z diaľky...
aenoheso
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 17
Registrován: stř úno 13, 2008 7:55 am
Bydliště: Havířov

Re: Foukačky

Příspěvek od aenoheso »

Krátký popis foukaček z encyklopedie.
Omluv ale kvalitu fotek, které nejsou v původní velikosti (moc s tím neumím pracovat), ale snad to přelouskáš :wink:

http://aenoheso.rajce.idnes.cz/M._Zeleny/
Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 11, 2007 7:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Awe »

Jak je v indiánské encyklopedii uvedeno, že ji používali Čerokíjové, tak to je poměrně známé, ale k používání Irokézi bych prozatím byl docela skeptický... kromě pár nepříliš konkrétních zmínek v pochybné literatuře jsem to nikde potvrzené nenašel...
Nedávno jsem v nějaké knížce viděl článek přímo o foukačkách + pár stran věnovaných výrobě... jestli si vzpomenu co to bylo zač, tak to sem napíšu... a ten článek jsem si tuším i fotil, tak snad někde najdu fotky a bude to čitelné
Vichrice
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 34
Registrován: pát úno 09, 2007 10:06 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vichrice »

Materiál na ně používaný - River Cane, šipky - trnovník akát, chmýří - bodlák.
Uživatelský avatar
Majkl
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 15, 2010 8:46 pm
Bydliště: Brno

Re: Foukačky

Příspěvek od Majkl »

freebeast píše:Zdravím, nemáte někde zkušenost (praktickou nebo i teoretickou) s indiánskýma foukačkame? Teda myslím ty, které používají jihoameričtí pralesní indiáni (nevím jestli je používá ještě někdo jiný).

Zajímá mě výroba, druhy, použití atp.
Foukačky používali celkem dost ninjové,dělali je např. z bambusu ale to je už trochu jinej obor než indiáni :D
Najdeš to např. v knížce Tygří svitek ninjů z Koga
Chceš-li v přírodě přežít drž si své nástroje a zbraně v pořádku a dobrém stavu.
Odpovědět