Taneční styly

Vše o pow-wow
Uživatelský avatar
JCC
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pon říj 08, 2007 4:21 pm
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JCC »

Savage píše:Popravde ja ten tanec stale nepochopil.Pripada mi jako uplna anarchie a chaos, kazdy si dela co chce. Tetrivci tanci uzasne. Ale kdyz to nekdo umi opravdu dobre se na to kouka. Pristi rok to tam s Cikalou a tim Anglanem vystrihnem :-D
to se těším ;)
*****Don't eat yellow snow...*****
Uživatelský avatar
JCC
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pon říj 08, 2007 4:21 pm
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Headroach a jiné svině na hlavu

Příspěvek od JCC »

chci se zeptat jestli se u men's traditional na hlavě u tanečníků vyskytuje/vyskytovaly jen headroache a péřové čapky, nebo jste někdo někdy viděl (řeším USA/Can), slyšel, četl, o něčem jiném. Popř. pište všechno co víte o ozdobách hlavy u MEN'S TRADITIONAL od počátku věků do dnes...

Díkes,...
*****Don't eat yellow snow...*****
Uživatelský avatar
JCC
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pon říj 08, 2007 4:21 pm
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Headroach a jiné svině na hlavu

Příspěvek od JCC »

Takže jsem k tomu našel toto, vůbec se mi to nechce překládat, takže se omluvuju, nicméně je to negativní nález na cokoliv jiného než roach, sám bych to ovšem připodobnil k popisům kostýmů, jak jsou v Powwow News na našich pows - zběžná informace, zlatý střed, průměr..., neznamená, že se nic jiného nevyskytovalo,...
www.powwows.com píše:On his head the traditional dancer wears a roach. The longer porcupine hair is preferred because of it's movement. The roach spreader can be made of bone, metal, rawhide or leather. It can be carved, beaded, painted, etc. or just left plain. The roach feathers are inserted in sockets on the spreader, with two roach feathers being the usual number. The rocker spreader, popular with fancy dancers, is rarely seen. Occasionally one will see dancers wearing beaded headbands, often decorated with medallions or drops. Quilled wheels can also be worn in the hair.
takže pokud na něco přijdete, či víte, valte to sem,...
*****Don't eat yellow snow...*****
Uživatelský avatar
II
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: sob úno 17, 2007 9:33 am
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od II »

Dosud jsem žil s vědomím, že headroach je na amerických powwow povinný pouze v grass dance a fancy feather. Jestli už je povinný i v traditional fakt nevím. Např. v chlapeckých kategoriích narazíš většinou na jiný headdress. Nicméně na českých powwow se nosí kde co....
Uživatelský avatar
Píta Ominí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 373
Registrován: pon úno 05, 2007 8:44 pm
Bydliště: Přílepy (u Holešova)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Píta Ominí »

Fakt je, že si nevybavuju, že bych u men's traditional viděl na hlavě něco jiného, než headroach či čapku. Ale jinak souhlasím s tím, co uvedl Inyan. Je dobré, když roach je, protože to celkově dotváří efekt pohybu, ale když není, tak se svět nezboří :-) Radši tancovat bez rouche než vůbec. Já jsem dlouhá léta tancoval v men's tarditional pouze s pery vzadu ve skalpovce, roach mám tak poslední tři roky.
LBH - Sedící Býk : Custer 1:0
Uživatelský avatar
JCC
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pon říj 08, 2007 4:21 pm
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JCC »

Obrázek

Toto je, prosím, fotka z nějakého amerického, tuším denverského, powwow a koukněte, co má chlapík na hlavě, raoch to nebude ;) Odhadl bych to na nějakou vojenskou lodičku, zřejmě námořnickou, nebo snad klidně i jinou čepici s péřincem vzádu... no posuďte sami...

****************************

Obrázek
Další je z jiného powwwow (Red Earth 2009) a zde dva tanečníci, jeden s péřovou čapkou a druhý s liškou (kojotem)

****************************

Obrázek Obrázek Obrázek
Tyhle tři jsou od kamaráda z Polska, se kterým jsem to také probíral. Všichni tři jsou údajně soutěžní tanečníci. Víc k tomu nemám.
*****Don't eat yellow snow...*****
Odpovědět