Ženské legíny

Bederky, mokasíny, legíny, haleny, šaty, kabáty, čapky,.... Výroba, návody, rady, střihy, vzory, materiály
Wiyaka
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: stř úno 14, 2007 7:28 am
Bydliště: Košice

Příspěvek od Wiyaka »

Tie "Sioux Yanktonai 1840-50" sú také divné, že by som ich určite nezaraďoval pred rok 1850 a tiež by som ich neprisudzoval Yanktonaiom. Tie fakt "Šajenské" sú nádherné. Kde si na nich narazil, Oyunke ?
Uživatelský avatar
Witko
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 232
Registrován: pon úno 05, 2007 4:21 pm

Příspěvek od Witko »

no, me se ty arapažský nezdají moc arapažský. posílám tu ještě adresu košile z branly, zdá se mi to podobný styl. jsou popsaný jako mandanhttp://www.quaibranly.fr/cc/pod/pleinec ... &n=Tunique
yunb ye nah
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 72
Registrován: ned dub 13, 2008 8:07 pm

Příspěvek od yunb ye nah »

Uchwatna kosile -- nevis aka je datace?? -- je to ve stylu starych lesu /teoreticky ete kdyz tam zevlili planaci/ ty odnjimatelne rukavy
yunb ye nah
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 72
Registrován: ned dub 13, 2008 8:07 pm

Příspěvek od yunb ye nah »

Hmm... kosile je datovana na 18stol pravdepodobne severni plane - ciste o mandanech neni zminka
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

maruska píše:ahoj,
chtela jsem se zeptat, jak je to s damskymi leginami?
jsou nutne pod platene saty?
dekuji
Áhanátamao'o píše:Nevím, jaká bývala situace u jiných kmenů, ale žádná dobře vychovaná šajenská holčička, dívka nebo žena by bez holenic a šatů s dlouhou sukní a rukávy paty z týpí nevytáhla. Neslušelo se ukazovat cizím mužům lýtka nebo ramena. Kouzlo čádoru nebo burky naštěstí šajenští puritáni neobjevili :wink:.
maruska píše:aha,takto mam jeste co delat..
mas prosim nejake obrazky techto holenic,nejlepe i s navodem na jejich vyrobu?
nebo muzes nejak poradit?
dekuji M.
Áhanátamao'o píše:Základní střih je pouhá roura, která se uvazovala řemínkem těsně pod kolenem a přečnívající část se ohrnula dolů. U šajenských jelenicových holenic se často ponechával cíp, který visel až ke kotníkům, a téměř všechny byly obarvené žlutou hlinkou, občas i červenou. Zajímavým fíglem jsou dvě dírky u dolního okraje holenice, kterými se provlékly tkaničky mokasínu. Holenice pak držela na místě a nepřetáčela se.
maruska píše:Dekuji moc za inspiraci!
Sehnala jsem jelenici,ale nedokazu si predstavit,jak to strihnout,aby mi vznikl ten hezky cip jak u druhe varianty holenic.ty se mi zamlouvali nejvic, i kdyz nestihnu do soboty asi moc vysivky,spichnout by se snad daly :)
Zadam te timto jeste o nacrt strihu techto holenic,jestli mas sim nejake dostupne, ci vlastni,
budu ti nesmirne vdecna :)
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Maruska: hlavně si to chce rozmyslet, jaké holenice budeš vyrábět, mezi jednotlivými kmeny a obdobími jsou rozdíly.
Odpovědět