Pokec o všem možném

Pokec o všem možném i mimo Indiány
Odpovědět
Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 11, 2007 7:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Konečně a oprava

Příspěvek od Awe »

EAGLE-EYE píše:
Awe píše:
EAGLE-EYE píše:páč tyhle lidi se nestydí účtovat 800 Kč/hodinu a podobně
to je holt dneska za odbornou práci standard :?
Ale jenom v Praze, ne?
to je jak v čem. Tady si těch 800,- účtujou třeba i některý elektrikáři, což pochybuji že bude i mimo Prahu, ale divil bych se, kdyby se tak výrazně lišily po republice ceny kolem IT.
Jen tak mimochodem hodinová taxa ti stejně nic neřekne. Dělal jsem pro jednoho známýho něco za 1/2 cenu než je na trhu běžný, ale jelikož jsem se neflákal, tak jsem u toho na standardní hodinovou taxu dosáhl.
Takže profík se pozná podle toho, že ačkoli si účtuje dvakrát více za hodinu, odvede svou práci dobře a za poloviční dobu :wink:

ale myslím, že to je úplně OT, takže to můžeš promazat :wink: :D
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Awe: Hmmm, no tady na J.Moravě berou řemeslníci tak kolem 200,-/hod. ale odvádí za to často mizernou práci. Jediné v čem jsou špičky je právě ta vysoká cena a schopnost přiúčtovat si neexistující materiál a nejrůznější příplatky.
Ogen
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: úte úno 06, 2007 9:56 pm

Historie-moje vize

Příspěvek od Ogen »

Ahoj všichni! Pro začátečníka je důležité se umět orientovat v historii Indiánů, aby danou otázku věděl řádně fundovaně definovat. Např.:
A) - Doba předkolumbovská před rokem 1492.: zase rozdělení
B) - Doba pokolumbovská - éra španělská 1492-do, - éra francouzská od-do, -éra anglická od-do
C) - Doba po vyhlášení nezávislosti USA: 1) doba dobívání západu po řeku Mississippi od-do:, kmeny: charakteristické obrázky místa, vesnice týpí, oblečení; 2) doba dobív. západu od řeky Mississippi dále na západ přes Pláně od-do, viz. rozdělení jako bod 1)
D) - Doba objevování indiánství v SA - E.T.Seton od-do
E) - Doba Euroindiánství - zfilmování první Mayovky od-do současnosti

Nebo: 1) Doba předrezervační - doby A), B), C); 2) Doba porezervační - doby C), D), E)

Nejak tak anebo jináč, nepřísluší mi tuto chronologii dělat, ale mít možnost, si na tu kterou dobu kliknout a rozbalit si všechno to, co začátečníky zajímá i s obrázky.
Rozdělení kmenů, jejich rozmístění (v SA státě, jaká krajina), co se s nimi pak stalo. Jejich odev- mužú, žen, dětí: - mokasíny, -legíny, -košile, -halena, -kabát, -váček, -náhrdelník, atd..., jejich zvířata hlavné koně, bizony, psi, jeleně orly, atd,... a pod.
Důležitá věc, aby si toto mohli doplňovat i opravovat i samotní přihlášení uživatelé.
Tak, a aby toho nebylo dost, nějaká ta střílečka do wačičunů :D, lov bizonů, zápasení s grizlym :shock:, potní lázeň :oops: , kouření dýmky 8) a udělování vyznamenání a to všechno v třírozměrném světě!!! :lol: :lol: :lol:
Omlouvám se za štábní kulturu!
Naposledy upravil(a) Ogen dne pát úno 23, 2007 7:55 am, celkem upraveno 2 x.
Ogen
m?
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 08, 2007 9:42 am

Příspěvek od m? »

:evil:
Naposledy upravil(a) m? dne pát čer 01, 2007 10:15 am, celkem upraveno 1 x.
Ogen
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: úte úno 06, 2007 9:56 pm

Příspěvek od Ogen »

Mo?kohtávenótaxe píše:Encyklopedii hledat na fóru? :shock:

Zkus Wikipedii. :wink: Tady jsou třeba Šajeni a můžeš doplňovat jak je libo. :twisted: :twisted:
Nejatraktivnější hledání na internetu je klikání na obrázky i pro děti a taky potřeba myslet na jejich poučení a aby se sem rády vracely. Postupné rozlišení úrovně indianistiky, což je v konečném důsledku to nejlepší pro nás, a naše vzájemné informování. Takže tato INDIANI.CZ DISKUSE musí brát do úvahy tyto ůrovně a být vlastně vysoce odborná pro samotné odborníky, kterí budou hledat fakta k napsání knihy nebo scenáře viz. nějaké nesrovnalosti z filmu Tanec s vlky a tady by si mohli najít např. na obr. jak to má být i když poradci u filmu byli a budou. Proč by to nemohlo postupně být zrealizováno tady :D !!!
Ogen
Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 11, 2007 7:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Awe »

Ogen píše:Proč by to nemohlo postupně být zrealizováno tady :D !!!
...ale mohlo... tak se do toho dej :wink:
Ogen
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: úte úno 06, 2007 9:56 pm

Historie, už ne moje vize

Příspěvek od Ogen »

Už jsem se do toho dal :), pokud administrátor vytvoří podmínky, aby všichni, kteří mají námitky proti výše uvedené Historie-moje vize, mohli opravovat přímo text zaregistrovaní uživatelé (nevím, ale jak by se dalo zabránit vymazání už napsaného textu :shock: ). Ale nutno začít s hrubým nárysem chronologie, který by mohl administrátor odsouhlasit a zajistit proti vymaźání, a oprávněné zásadní doplnění nebo opravy už jen po konzultaci na těchto stránkách a následné doplnění administrátorem.
A ledy by se hnuly :shock: :oops: :D :D :D
Ogen
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Ogene, tvoje vize není špatná a jistě se někdy realizuje. Zatím můžeš začít dávat dohromady požadované informace. Až jich budeš mít za pár let dostatek a na patřičné úrovni, může se s tím začít něco dělat.

Zatím tu na podobné věci nemáme kapacity. Tím bych tuhle věc rád uzavřel a už se k ní nevracel. Díky. :!:
Ogen
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: úte úno 06, 2007 9:56 pm

Příspěvek od Ogen »

Ahoj všichni! Moc se všem omlouvám, kterých jsem se dotknul a s tou historii, myslel jsem to dobře, čas všechno prověří.
Ogen
Dano
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: úte úno 06, 2007 10:27 am

Příspěvek od Dano »

páni asi idem znovu robit prerijakov .....
http://www.splendidheritage.com/LargePh ... 049-A.html
Uživatelský avatar
Kopnuty_konem
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: čtv bře 15, 2007 1:45 pm
Bydliště: Beskydy

Příspěvek od Kopnuty_konem »

:lol: :lol: :lol:
Wiyaka
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: stř úno 14, 2007 7:28 am
Bydliště: Košice

to Dano

Příspěvek od Wiyaka »

Dano, to by si mal. Super fotka, aky to je kmen ?
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Tak to je mazec, jenom nevím, jestli to jsou oba chlapi, nebo chlap z ženskou.
Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 11, 2007 7:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: to Dano

Příspěvek od Awe »

Wiyaka píše:Dano, to by si mal. Super fotka, aky to je kmen ?
Čerokí :wink:
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

A safra.. :?
Odpovědět