kopule

Týpí, polozemnice, wigwamy, longhousy,... stavba, táboření, tipy, zkušenosti, ...
Odpovědět
Martin Hill
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte zář 29, 2009 4:15 pm

kopule

Příspěvek od Martin Hill »

Chtěl bych se zeprat nekoho kdo ma se stavbou kopule zkušenosti jak dlouhé "tyče" potřebuju na menší kopuličku :D

dostal jsem návod na stavbu ale problém je v tom že rozměry jsou:

průměr 10-16m

a tyče pokud jsem dobre pochopil 12 stop(12feet)
"Den před večerem nechval, meč chval, až ho vyzkoušíš, děvče až se vdá, led až jej přejdeš a pivo až ho ochutnáš."
Honza
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř kvě 27, 2009 11:29 am

Příspěvek od Honza »

Skoupeli jsem se u indiánů nesetkal, leda spotní chýši..Nevým jak to mislíš stou koupelí, vanu či co cosi jiného ? :)
Děkuji Vám....
Martin Hill
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte zář 29, 2009 4:15 pm

Příspěvek od Martin Hill »

http://www.woodcraft.cz/files/wallpaper ... _cz078.jpg

nektere knmeny lesnich indianu je staveli a pouzivali platy prezove kury misto celty
"Den před večerem nechval, meč chval, až ho vyzkoušíš, děvče až se vdá, led až jej přejdeš a pivo až ho ochutnáš."
nahkoxhaáhketa
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: pon dub 28, 2008 6:14 am
Bydliště: RK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nahkoxhaáhketa »

zly pejsek píše:http://www.woodcraft.cz/files/wallpaper ... _cz078.jpg

nektere knmeny lesnich indianu je staveli a pouzivali platy prezove kury misto celty
Ano někteří lesáci ji používali, ale to na co jsi jsem dal odkaz je inipi a ne kopule
Martin Hill
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte zář 29, 2009 4:15 pm

Příspěvek od Martin Hill »

sry (ale ma to stejny tvar :-D )
"Den před večerem nechval, meč chval, až ho vyzkoušíš, děvče až se vdá, led až jej přejdeš a pivo až ho ochutnáš."
Dva hlasy
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 246
Registrován: pon úno 12, 2007 5:50 pm

Příspěvek od Dva hlasy »

Najít patřičný obrázek není zas takový problém :roll:
Obrázek

Pejsku, vykašli se na návody a řiď se selským rozumem. Podle toho jak chceš mít to obydlí velké, tak dlouhé použiješ pruty.
Není nad to popovídat si o problému s někým kdo tomu hoví, tak říkajíc in natura. A HLAVNĚ :idea: praktickým cvičení se dobrat tomu co ti přijde jako nejlepší.
Uživatelský avatar
Spící Medvěd
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 42
Registrován: pát bře 23, 2007 7:37 am
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Spící Medvěd »

Délka tyčí ( prutů ) na vaginogan ( kopupe ) záleží na požadovaném průměru kopule. Já používám pruty kole 3 m na kopulku o průměru cca. 3,5 m. Ale jak píče Dva Hlasy, chce to ozkoušet, stejně bude výsledek pokaždé lehce jiný, neb stejných prutů pokaždé neseženeš.
Martin Hill
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte zář 29, 2009 4:15 pm

Příspěvek od Martin Hill »

Spící Medvěd píše:Délka tyčí ( prutů ) na vaginogan ( kopupe ) záleží na požadovaném průměru kopule. Já používám pruty kole 3 m na kopulku o průměru cca. 3,5 m. Ale jak píče Dva Hlasy, chce to ozkoušet, stejně bude výsledek pokaždé lehce jiný, neb stejných prutů pokaždé neseženeš.
takovy by byla okey jake rozmery plachty mas?? :)
"Den před večerem nechval, meč chval, až ho vyzkoušíš, děvče až se vdá, led až jej přejdeš a pivo až ho ochutnáš."
Uživatelský avatar
vlk
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 305
Registrován: stř bře 28, 2007 11:41 am
Bydliště: Slovensko/Prešov

Příspěvek od vlk »

len tak na margo:
myslim ze sa budem opakovat, ale podobne pristresky boli bezne aj na planach, pouzivali sa v pripade, ked sa niekde netahalo tipi (napr. vojnove vypravy).
je ľahké byť odvážny z diaľky...
Uživatelský avatar
Spící Medvěd
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 42
Registrován: pát bře 23, 2007 7:37 am
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Spící Medvěd »

zly pejsek píše:takovy by byla okey jake rozmery plachty mas?? :)
Plachet mám přehršel ( 4x tříyardovka, 1,4x10 m, 4,2x4,2 m , 3x3 m s kouřovým otvorem + malý shelter ) tínž pádem to stavím každou chvíli jinak a z jiných plachet ( 1,4x10 m a 3x3 s otvorem ) jsou ale stálice.
Martin Hill
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte zář 29, 2009 4:15 pm

Příspěvek od Martin Hill »

Spící Medvěd píše:
zly pejsek píše:takovy by byla okey jake rozmery plachty mas?? :)
Plachet mám přehršel ( 4x tříyardovka, 1,4x10 m, 4,2x4,2 m , 3x3 m s kouřovým otvorem + malý shelter ) tínž pádem to stavím každou chvíli jinak a z jiných plachet ( 1,4x10 m a 3x3 s otvorem ) jsou ale stálice.
a kterou pouzivas na tu 3.5 vp prumeru? vsechny? (dohromady? asi ne)
"Den před večerem nechval, meč chval, až ho vyzkoušíš, děvče až se vdá, led až jej přejdeš a pivo až ho ochutnáš."
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 287
Registrován: čtv úno 15, 2007 9:48 pm
Bydliště: Zrnětín

Příspěvek od Sapazi »

Tu úzkou plachtu omotat dokola a tu čtvercovou s otvorem nahoru a je kopulička hotová. No a k tomu pro sichr ještě nějakou další plachtičku, kdyby se stavba trochu víc nafoukla aby si to pokryl celé
Uživatelský avatar
Spící Medvěd
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 42
Registrován: pát bře 23, 2007 7:37 am
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Spící Medvěd »

Jo, jo, jak píše Sapazi, dlouhá dookola, pak nejlépe tři tříyardovky na střecho s vynechaným kouřákem a 3x3m s kouřovým otvorem navrch, Je to sice hafo plachet, ale mám téměř 100% jistotu nepromokavosti.
Odpovědět