Vydělávání králičí kůže

Činění kůží přírodní cestou
Odpovědět
Rao
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 3
Registrován: ned lis 29, 2009 2:34 am

Vydělávání králičí kůže

Příspěvek od Rao »

Zdravím všechny přítomné. Jsem zájemce o historický šerm a prohledával jsem net za učelem zvědění jak vydělat králičí kůže (9) tak abych zachoval chlup a zároveň to bylo proveditelné v bytových podmínkách a tak jsem narazil na Vás. Tolik úvodem.

O co mi jde a jak jsem se již ptal Eagle-Eye, mám ty nezpracované, nevydělané osychající kůže a chci je předělat na kožešiny. A tak se chci optat zdali mi poradíte jak. Chci zachovat chlup, nemám k dispozici mozek, ale chemická cesta mi nevadí ba jí dávám přednost. Případně reference na http://irokezove.unas.cz/navody/cineni.htm . Jo vím že se nechají najít lidé co to za pár korun udělají/dá se koupit vydělané, ale chci to zkusit sám :) jo a má to být prvoplánově kožešinový lem na plášť a podobné věci.

Se ale naotravuju, co? :D

S díky Rao
Šermíř; Smrt se na nás usmívá, smějme se i my na ni.
maťo
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: sob říj 24, 2009 4:38 pm
Bydliště: ďaleký východ

Příspěvek od maťo »

Je to uz pekne davno, co som cinil kralika...ale kedysi boli v drogeriach k dostaniu supravy na cinenie kozi...v baliku boli vsetky chemikalie, tak narychlo si spomeniem len na kyselinu mravciu...alebo sa skus opytat na zvaze drobnochovatelov, ked to este funguje...
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Rao: no mně není úplně jasné, na co se vlastně ptáš, v tom návodu je to, myslím, popsáno dobře.
Rao
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 3
Registrován: ned lis 29, 2009 2:34 am

Příspěvek od Rao »

No jedná se mi jak o reakce na ten návod, tak případně i jiné způsoby. Našel jsem jeden osmistránkový manuál kde bylo ke každému kroku několik variant i vypsáno proč a jak každou věc dělat a metoda ocet a sůl byla jen jako jeden z kroků...
Šermíř; Smrt se na nás usmívá, smějme se i my na ni.
maťo
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: sob říj 24, 2009 4:38 pm
Bydliště: ďaleký východ

Příspěvek od maťo »

8 strán manuálu k chemickému čineniu králičiny???? tak trochen moc :-)
Rao
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 3
Registrován: ned lis 29, 2009 2:34 am

Příspěvek od Rao »

Hehe, našel jsem to, tado to je: http://syry.xf.cz/files/kozesiny.doc
Šermíř; Smrt se na nás usmívá, smějme se i my na ni.
Odpovědět