Pytláctví

Pokec o všem možném i mimo Indiány
Odpovědět
Martin Hill
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte zář 29, 2009 4:15 pm

Pytláctví

Příspěvek od Martin Hill »

co říkate na tu změnu zákonů? že je pytláctví do 5000 přestupek?

mě se to moc nelíbí byl jsem dneska stopovat vysokou a: http://ovcz.wbs.cz/dsc00389.jpg

od 31.ledna se nestřílí

Ono se takový pytlák prej težko dohledá takže za tu nízkou pokutu mu to zpestření jídelnčku asi stojí.
Uživatelský avatar
Píta Ominí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 373
Registrován: pon úno 05, 2007 8:44 pm
Bydliště: Přílepy (u Holešova)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Píta Ominí »

Jo jo, četl jsem o tom na
http://www.novinky.cz/krimi/186258-pytl ... stavi.html
Já fakt nechápu, kdo ty zákony dělá, ale takhle to znamená, že si v podstatě kdokoliv může pytlačit jak o život, přilepšit si jídelníček, a pak se to zas bude hrotit, až se zjistí, že zvěře ubývá.
LBH - Sedící Býk : Custer 1:0
maťo
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: sob říj 24, 2009 4:38 pm
Bydliště: ďaleký východ

Příspěvek od maťo »

No, ja mám na pytliactvo svoj pohľad...v prvej polovici deväťdesiatych rokov minulého storočia bola napr. jelenia zver v niektorých oblastiach Slovenska natoľko premnožená, že boli veľmi badateľné degeneratívne zmeny z príbuzenského kríženia (na jednej poľovačke, ktorú si pamätám, bolo na výrade 8 kusov jelenej zveri, z toho 6 bolo s genetickou vadou)... a vtedy poľovníci, ale aj biológovia tvrdili, že stavy vysokej treba zredukovať, tak, aby ostal jeden kus zo štyroch....pytliaci stavy vysokej "zredukovali" podstatne viac...s jedným poľovníkom sme našli zbytky po 8 kusoch, strelených naraz, v noci a pravdepodobne samopalom vz. 58... z druhej strany...bývam cca 6 km od najbližšej obce, sneh mám teraz vyše kolien, takže ani myslieť, aby som sa dostal do obchodu :-)....takže ak sa pripletie nejaký ten srnec, uvidíme, čo dokážem lukom :lol:
Martin Hill
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte zář 29, 2009 4:15 pm

Příspěvek od Martin Hill »

Tak já se přiznám párkrát jsem chytal ryby...v boskovicích...na přehradě s pitnou vodou :D ale to je něco jiného tam jsou ryb tuny.

U nás na vesnici to bylo asi tak že kdyz jsem se sem před 8lety přestěhoval srnky mi dávaly dobrou noc. Teď nikde nic.
maťo
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: sob říj 24, 2009 4:38 pm
Bydliště: ďaleký východ

Příspěvek od maťo »

niekedy si pytliaci len prilepšovali domácu stravu....sem tam jeden kus, ktorý takpovediac nikomu nechýbal...dnes je pytliactvo "priemysel", zabíjajú vo veľkom a mäso predávajú....
nahkoxhaáhketa
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: pon dub 28, 2008 6:14 am
Bydliště: RK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nahkoxhaáhketa »

tak asi každý jednou chytal nějakou tu rybičku
maťo
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: sob říj 24, 2009 4:38 pm
Bydliště: ďaleký východ

Příspěvek od maťo »

nahkoxhaáhketa píše:tak asi každý jednou chytal nějakou tu rybičku
to patrí k normálnemu detstvu...a občas aj výprask od porybného :-)))
Uživatelský avatar
Witko
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 232
Registrován: pon úno 05, 2007 4:21 pm

Příspěvek od Witko »

no, zpátky k tomu zákonu. Bavil jsem se o tom s tátou, jenž je myslivcem, nějaký ten rok a říkal, že je to poněkud jinak, než se to presentuje. jsou murčité články, které zůstaly a ty se dají aplikovat na tuto záležitost bez ohledu na cenu uloveného kusu. Nechci se rozkecávat, pokusím se sehnat příslušná fakta a hodím je sem. už teď doufám, že nekecám 8)
veverka je nesvědomitý zákeřník
Odpovědět