pruty na lenošku

Týpí, polozemnice, wigwamy, longhousy,... stavba, táboření, tipy, zkušenosti, ...
Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 11, 2007 7:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Awe »

já jsem byl kdysi nakutat hlinku v lomu Amerika a daly se tam najít docela pěkné odstíny (třeba i taková cihlově červená).
Jinak jsem kdysi narazil na nějaký práškový barvivo do cementu (nebo co to bylo zač - až to najdu, tak se na to mrknu). Myslím, že to bylo přírodní a cenově dost zajímavý...
tomas
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 06, 2007 12:58 pm

Příspěvek od tomas »

Umton Decin vyraba /nemam pri sebe katalog/ okr paleny-tehlovo cervena, okr nepaleny- zlta, zelen zemita ceska, kostni cern, biela asi plavena krieda a aj modru maju sa mi zda nieco viac menej prirodne. Inak z Indie mi priniesli nejake pigmenty ostru cervenu a oranzovu s tym ze indovia svatosvate tvrdili ze je to cista priroda. Vraj Arapahovia mali nalezisko modrej niekde v blizkosti Kremmlin-gu v Colorade. Je tam aj Blue River ale sme sa pytali a nevedeli o ziadnom nalezisku hliny. Inak na hocake farbenie, sa mi zda, ze je dolezite aby farba bola mazlava a nie pieskovita lebo tie pieskovite nechytaju dobre ani na kozu ani na drevo.
Uživatelský avatar
Majkl
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 15, 2010 8:46 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Majkl »

Eagle-Eye píše:Spíš jsem to pochopil tak, že Honzovi nejde ani tak o to, čím natřít vrbové pruty, aby byly barevné. V tom má Dva hlasy pravdu, že stačí cokoliv, zředěná tuš, atd. Ale myslím, že Honza se spíše chtěl zeptat, čím to natřít, aby to bylo dobově košer, tedy jak to dělali indiáni za bizoních dob a jak to tady dělají lidé, co se tomu chtějí co nejvíce, přiblížit. A to už může být trochu "věda".
Napadá mě třeba vyvařit tabák nebo listy ořešáku a namočit to do barelu s tou vodou
Chceš-li v přírodě přežít drž si své nástroje a zbraně v pořádku a dobrém stavu.
Uživatelský avatar
Majkl
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 15, 2010 8:46 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Majkl »

Siky píše:A pak máme ještě železitou hlínu, kterou jsme osobně nakutali v bývalé cihelně. Namleli, avšak ne tak na jemno, barva je taková světle červená.
Chtělo by to ale jemněji namlet, aby to lépe chytalo.
Nicméně ten satinobr je kvalitnější.
Rozdíl 400,- , to by mě zajímalo, co do toho dávají za pigmenty (oni jsou některý tedy opravdu drahý). Tato obyčejná hlína - hlinka s železem je za babku.
Tu co ste nakutali dej do hmoždíře...trocha práce a je to najemno
Chceš-li v přírodě přežít drž si své nástroje a zbraně v pořádku a dobrém stavu.
Odpovědět