pruty na lenošku

Týpí, polozemnice, wigwamy, longhousy,... stavba, táboření, tipy, zkušenosti, ...
Uživatelský avatar
Witko
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 232
Registrován: pon úno 05, 2007 4:21 pm

pruty na lenošku

Příspěvek od Witko »

Má smysl jít ještě na pruty,když už jsem viděl první kočičky?na těch prutech myslím. witko
veverka je nesvědomitý zákeřník
Dva hlasy
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 246
Registrován: pon úno 12, 2007 5:50 pm

Příspěvek od Dva hlasy »

Proč ne? Ale musíš je řezat obsidiánovým nožem vykouřeným v čtyřprameném copu sladké trávy, za úplňku 29.února. Jedině takové a žádné jiné pruty se můžou používat na černonožskou lenošku, pokud už hrozí že na nich vyrazili kočičky.
Jo, málem bych zapoměl - jestli nad tebou nebude kroužit orel a za potokem houkat sovice sněžná, je to na nic a můžeš se jít domů dospat.
Métá?xestse Ohnéssese
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 151
Registrován: stř úno 14, 2007 12:43 pm
Bydliště: Pečky, Kolín

Příspěvek od Métá?xestse Ohnéssese »

Já loni byl na proutkách až po velikonocích, a v pohodě... Alespoň se lépe loupaly :wink: Ale nic nade mnou nelítalo, a za potokem řádily jen dvě hrdličky, tak nevím :cry:
Kdy děláte vlastní lenošku? Z čerstvých prutů, nebo po vyschnutí?
Já zkoušel obojí a za čerstva mi to šlo líp a i líp to dopadlo...
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 11, 2007 7:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Awe »

Métá?xestse Ohnéssese píše:Ale nic nade mnou nelítalo, a za potokem řádily jen dvě hrdličky, tak nevím :cry:
však jsi taky nedělal černonožskou, ale šajenskou, tam je to trochu jinak :lol:
Métá?xestse Ohnéssese
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 151
Registrován: stř úno 14, 2007 12:43 pm
Bydliště: Pečky, Kolín

Příspěvek od Métá?xestse Ohnéssese »

Awe píše:však jsi taky nedělal černonožskou, ale šajenskou, tam je to trochu jinak :lol:
Tak tos mně uklidnil :D
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
Uživatelský avatar
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 465
Registrován: ned úno 04, 2007 2:58 pm

Příspěvek od Savage »

Métá?xestse Ohnéssese píše: Kdy děláte vlastní lenošku? Z čerstvých prutů, nebo po vyschnutí?
Já zkoušel obojí a za čerstva mi to šlo líp a i líp to dopadlo...
Zkousel jsem taky oboji, ale kdyz jsem pruty nechal vyschnout, nedaly se oloupat a nepomohlo ani namaceni.Idealni je, je oloupat,napevno svazat do otepi ,nechat vyschnout a pak pokracovat v dile.
*****A má ryba vodotěsnou p.del?*****
Métá?xestse Ohnéssese
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 151
Registrován: stř úno 14, 2007 12:43 pm
Bydliště: Pečky, Kolín

Příspěvek od Métá?xestse Ohnéssese »

Savage píše:Zkousel jsem taky oboji, ale kdyz jsem pruty nechal vyschnout, nedaly se oloupat a nepomohlo ani namaceni.Idealni je, je oloupat,napevno svazat do otepi ,nechat vyschnout a pak pokracovat v dile.
To jo, mně se osvědčilo oloupat, vyrobit lenošku, smotat a pevně svázat, a nechat vyschnout... Přišlo mi to lepší, než je nechat schnout v otepích...
Ale je pravda, že jsem nikdy nedosáhnul absolutně rovných prutů (např. Bobříkovi lenošky vypadají jako soustružené, i když nejsou...), ale na sezení mi ten můj výsledek bohatě stačil :)
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
Dva hlasy
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 246
Registrován: pon úno 12, 2007 5:50 pm

Příspěvek od Dva hlasy »

Originály taky nejsou jak z IKEA.
Uživatelský avatar
Witko
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 232
Registrován: pon úno 05, 2007 4:21 pm

Příspěvek od Witko »

Tak Vám teda Ď. To bude dílo. I ptal sem se duchů lesa, kdy lenoška bude nejkrásnější, hlas jim zjihl a to tajemství nevyzradily. I ptal sem se duchů ryb, ani hláska. I zeptal jsem se skříňky ďáblovy a nalezl vytouženou odpověď. tvá chvíle přijde za 57 let, řekl On. Asi si pořídím rybářskou židličku, nebo coby vykuk, jsa od mládí nucen dělat kompromisy,vykouřím ji dvakrát. Jdu štípat obsidián, zlanařím sokolníky. Witko
veverka je nesvědomitý zákeřník
wičaša hayčaša
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pát úno 23, 2007 12:42 pm

Příspěvek od wičaša hayčaša »

Hoši DOBRÝ DOBRÝ DOBRÝ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Dlouho jsem se takhle nepobavil.DOBRÝ :lol:
wičaša hayčaša
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pát úno 23, 2007 12:42 pm

Příspěvek od wičaša hayčaša »

Jinak si myslím,že nejlepší čas jít na lenošku je jaro a léto-pruty se dají krásně loupat(samozřejmě za čerstva)a jsou dlouhé a tenké.Oloupaný pruty pak stáhnout do otýpky a nechat vyschnout.Pak už jen vyrovnat,provrtat,atd. atd. Jináč s těma sokolníkama ti přeju hoooodně štěstí :lol:
tebeiis
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 18
Registrován: stř úno 07, 2007 5:54 pm

Lenoška

Příspěvek od tebeiis »

Můžu někoho poprosit o radu jak barvit pruty u lenošek. Využíváte hlinky nebo rostlinná barviva? Moc díky Honza
Uživatelský avatar
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 465
Registrován: ned úno 04, 2007 2:58 pm

Re: Lenoška

Příspěvek od Savage »

honza píše:Můžu někoho poprosit o radu jak barvit pruty u lenošek. Využíváte hlinky nebo rostlinná barviva? Moc díky Honza
Osobne mam docela dobrou zkusenost s hlinkami a tukem.Neni od veci vysledny produkt lehce zaudit, pote se barva kupodivu ani nijak zvlast neotira a na drevu drzi. I kdyz na ty lenosky....hm je to asi vice namahane...no uvidime co nam reknou ti kdoz lenosky barvi.
*****A má ryba vodotěsnou p.del?*****
tebeiis
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 18
Registrován: stř úno 07, 2007 5:54 pm

Lenoška

Příspěvek od tebeiis »

Nenajde se někdo, kdo by poradil? Moc prosím a díky!!! Honza
Dva hlasy
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 246
Registrován: pon úno 12, 2007 5:50 pm

Příspěvek od Dva hlasy »

V čem je problém?? Prostě to něčím natři a uvidíš. Hlinky máš nejdostupnější a pokud se to dobře zafixuje, třeba za tepla tukem, nevidím důvod proč by to nemělo držet.
Jestli chceš, aby to sichr drželo a nebazíruješ na detailech, použij barevnou tuž nebo inkoust.

Tady to není Mateřídouška nebo Sluníčko. Předpokládal bych od zůčastněných trochu té vlastní iniciativy.
Odpovědět