Nasazení nové verze PHPBB

Než napíšete první příspěvek, přečtěte si pozorně PRAVIDLA DISKUSE. Dále novinky, dotazy, technické záležitosti.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Nasazení nové verze PHPBB

Příspěvek od Eagle-Eye »

Již dlouhou dobu uvažuuju o nasazení nové verze PHPBB. To je program, na kterém běží tohle fórum. Tato verze je již zastaralá a existuje novější generace.

Případný přechod má však svoje pro i proti.

Přínosem by byly větší možnosti fóra, například připojování obrázků a příloh, bez nutnosti je mít někde nahrané na serveru. Prostě připojíte ke zprávě soubor, který máte u sebe v počítači.

Nevýhodou by byl složitý přesun stávajícího obsahu fóra na fórum nové. S tím mohou být potencionálně spojeny nějaké problémy.

Další nevýhodou bude, že si budou muset lidi zvyknout na nové prostředí. To nemusí být úplně příjemné.

Zatím se přikláním k variantě nechat to tak, jak to je, protože ty přínosy zase nejsou tak zásadní.

Ale i tak by mě zajímalo, co si o tom myslíte.
Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 11, 2007 7:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Awe »

Me osobne tady nic nechybi...
jediny zasadni prinos by bylo vkladani obrazku primo sem... umistovani nekam na web a nasledne odkazovani je asi jedina zasadnejsi nevyhoda pro vetsinu uzivatelu...
Uživatelský avatar
JCC
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pon říj 08, 2007 4:21 pm
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JCC »

Taky si myslím, že přechod na bbphp3, není nezbytný, o přenos dat bych strach neměl, spíš je nutno vzít v potaz ještě další vývoj trojky, protože to ještě není úplně ono. Mluvím z faktického hlediska i vlastní zkušenosti.

Rozhodně jsem pro ještě minimálně do podzimu počkat. Stávající verze nás nebrzdí, na druhou stranu nová ještě dospěje k drobným, leč užitečným změnám...
*****Don't eat yellow snow...*****
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 287
Registrován: čtv úno 15, 2007 9:48 pm
Bydliště: Zrnětín

Příspěvek od Sapazi »

Mě by se to vkládání obrázků líbilo, zatím jsem se to stávajícím způsobem nenaučil a vzhledem k tomu kolik dotazů na toto téma tu bylo tak myslím že nejsem sám
Uživatelský avatar
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 465
Registrován: ned úno 04, 2007 2:58 pm

Příspěvek od Savage »

Hlavně aby se stará verze, tedy informace tady shromážděné, při převodu někde neztratily.To by byla velká škoda.Jinak je mi to putna.
*****A má ryba vodotěsnou p.del?*****
Martin Hill
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte zář 29, 2009 4:15 pm

Příspěvek od Martin Hill »

Tak ty informace jdou zálohovat. Ale ta nová verze... je to jako mangos nasadíte novvou verzi a 40% nefunguje. musíte čekat na revize nebo to spravovat na vlastní pěst když počkáte tak už stáhnete spravenou verzi.
"Den před večerem nechval, meč chval, až ho vyzkoušíš, děvče až se vdá, led až jej přejdeš a pivo až ho ochutnáš."
Odpovědět