Jelenice činěné mozkem

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sukawikasa
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 44
Registrován: čtv dub 08, 2010 9:55 am

Jelenice činěné mozkem

Příspěvek od Sukawikasa »

HAU KÓLA!
Chtěl bych si pořídit nějakou jelenici činěnou mozkem na vyrobu jednoho párů mokasín a pokud zbyde tak i bederni roušky a opasku nebo alespon samotneho opasku.
V nabidce na xxxxx jsem uz zadnou nenasel

Bude zase nekdy nejaka k dispozici?
Nemáte doma někdo nějakou co by jste mi mohli "obetovat"?
Poradte prosim s velikosti kuze ktera mi na to bude stacit? Tu plosnou miru ktera je uvedena na webu(u prumyslove cinenych kuzi) si nedokazu prilis dobre predstavit.

Vřele dekuji!

Mejte se krásně!!!
Martin Hill
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte zář 29, 2009 4:15 pm

Příspěvek od Martin Hill »

já mám doma kůži na mokasky 65dm2 a postačí. Dávej ale pozor aby jsi ji nedostal dlouhou a málo širokou či naopak. Budeš muset chlopně přišívat zvlášť.

co se týče ostatních dotazů nemůžu odpovědět poněvadž mám kůži činěnou chemicky. :?
"Den před večerem nechval, meč chval, až ho vyzkoušíš, děvče až se vdá, led až jej přejdeš a pivo až ho ochutnáš."
Uživatelský avatar
Sukawikasa
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 44
Registrován: čtv dub 08, 2010 9:55 am

Příspěvek od Sukawikasa »

:shock: tolik na jedny mokasiny? tak to sem teda necekal... tak to budu muset jeste nejakou kacku posetrit...
...nebo vezmu luk a pujdu si nejakyho jelena radsi ulovit :lol: :lol: :lol: (humor)

kazdopadne diky za odpoved...

Mej se krasne!!!
Martin Hill
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte zář 29, 2009 4:15 pm

Příspěvek od Martin Hill »

já ti nevím ale podle mě chemicky činěná stačí. ona zezačátku nic moc ale když si je namažeš sádlem a proběhneš se po lese a pořádně je zašpiníš tak je to lepší. samozřejmě mozkem je víc autentická. jinak zkus kontaktovat myslivce. Oni ti tu kůži dají a při nejlepším když se "skamarádíš" s nima zajdeš a vezmeš si i mozek.
"Den před večerem nechval, meč chval, až ho vyzkoušíš, děvče až se vdá, led až jej přejdeš a pivo až ho ochutnáš."
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 287
Registrován: čtv úno 15, 2007 9:48 pm
Bydliště: Zrnětín

Příspěvek od Sapazi »

Jde o to že na mokasíny potřebuješ silnou kůži a když je zviřátko malý (65dm) tak z toho budou tak leda ponožky.
Slušnej jelen má přes sto decáků.
Můžeš samozřejmě sehnat kus kůže, tedy ne celého jelena, co bude silná dost.
A taky:
nedávejte sem odkazy na konkurenci, nebo ten bazar EE zase típne, jako vloni a máte po žižalkách
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

K těm kůžím:

pokud jsi úplný začátečník, tak je fakt mozkovka zbytečná, stačí obyčejná chemie. Sapazi má pravdu v tom, že není jelenice jako jelenice, na mokasíny potřebuješ silnou a pevnou, na bederku zase tenkou.

Co se týče uvádění obchodních kontaktů, to si můžete vyřídit soukromou poštou nebo mailem. Nejde o konkurenci, ale o propojení diskuse s obchodem obecně. Nedělá to dobrou krev, tak je lepší to rovnou odstřelit. Co si kdo komu nabídne nebo doporučí soukromě, to už je každého věc. Ostatně je to i v pravidlech.

A ohledně těch decimetrů, decimetr je 10x10cm, průměrný jelen má cca 100dm2 což je velikost asi metr na metr. Může být ale i o dost větší. Moje zkušenost je taková, že na jelenicovou bederku padne celý jeden takový jelen plus zbudou odřezky. Ze stejně velkého jelena se dají udělat tak troje větší svršky na mokasky, nebo i čtyři menší.

65dm2 je tak půlka jelena, to je tak na jedny až dvoje mokasíny, záleží na tvaru.
Uživatelský avatar
Sukawikasa
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 44
Registrován: čtv dub 08, 2010 9:55 am

Příspěvek od Sukawikasa »

Diky za rady.

Jen jedna vec: nechapu o jake konkurenci to mluvis? Byl to obchod ke kteremu je toto forum pridruzeno, mel jsem za to ze je v rezii administratoru a ze lepe bude kdyz "lide" konkretne uvidi na co se ptam...
holt sem se asi v necem spletl.

Mejte se krasne!!!
Martin Hill
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte zář 29, 2009 4:15 pm

Příspěvek od Martin Hill »

on myslel můj příspěvěk...

promiň lukáši.
"Den před večerem nechval, meč chval, až ho vyzkoušíš, děvče až se vdá, led až jej přejdeš a pivo až ho ochutnáš."
oglala
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 06, 2010 5:22 pm
Bydliště: Germany

Příspěvek od oglala »

Pokud někdo shání kůži z jelena ,tak bych mu ji mohl kolem podzimu dodat. Samozřejmě surovou. Jinak ted se střílí srnčí a já mám v plánu ještě nějakého srnce ulovit,takže srnčí by také nebyl problém. Většinou je nesuším, ale zamražuji. V případě zájmu mi napište na email. sioux-oglala@seznam.cz


Kůže neprodávám,když tak vyměním za drobnosti. :wink:
Odpovědět