Figura, rasa, brýle, účesy, postavy, ...

Indianhobby, jeho minulost, budoucnost, přínos.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Awe píše: zrovna u košil mě ani nenapadá v čem by kůže byla výhodnější...
Minimálně v tom, že nebudeš vypadat "blbě". Tedy, u lesáků je to asi o něčem jiném, ale je třeba si uvědomit, že člověk dělá jako "reecnactment" jinou rasu. Tedy my, většinou slovanští knedlíkáři, se vším, co k tomu patří děláme vlastně mongoly.

Když si dá knedlík na sebe dobovou látkovou halenu, tak vypadá jako Jánošík, respektive jako dublovanej knedlík a ne jako indoš. Když si dá knedlík koženou halenu, tak je tomu indiánovi přece jenom blíž.

Když si dá indoš bělošskou látkovou košili, tak je to pořád indoš v látkové košili.

Někdy, když se podívám na fotky z ČR táborů, tak někdy není poznat, jestli jde o indiánský reenactment nebo staroslovanský. Tj. jsem pro maximální využití jelenic a naopak co největší zavrhnutí hader.

Zbavit se syndromu Jánošíkování.
Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 11, 2007 7:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Awe »

Eagle-Eye píše:Někdy, když se podívám na fotky z ČR táborů, tak někdy není poznat, jestli jde o indiánský reenactment nebo staroslovanský. Tj. jsem pro maximální využití jelenic a naopak co největší zavrhnutí hader.

Zbavit se syndromu Jánošíkování.
K pláním se vyjadřovat nebudu, ale v lesích je situace diametrálně odlišná. A tím, že se leckdo snaží zavrhnout "hadry" z výše uvedeného důvodu (či prostě proto, že "dělat pravěk" je momentálně módní), tak často vznikají neuvěřitelné paskvily nemající s tím, co se v lesích před 400 a více lety nosilo, mnoho společného...
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 287
Registrován: čtv úno 15, 2007 9:48 pm
Bydliště: Zrnětín

Příspěvek od Sapazi »

tak tak, ale pokud chceš dělat pravěk, měl by si na sobě mít jen opravdu málo oděvu, jak bylo již uvedeno výše.
No a slovanská vyrkmená postavička, ikdyž si bedra zahalí kusem jelenice, bude pořád jen nahý bílý muž.
Obzvlášť působivě pak vypadají muži s pivním mozolem přes který plandá náprsenka,to je pak krása.
Odpovědět