Indiánský pes

Pokec o všem možném i mimo Indiány
Uživatelský avatar
Wolf loner
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 4
Registrován: stř zář 12, 2012 4:46 am
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf loner »

S tou Wayou mě to jen tak napadlo... protože celkově je vlků v ČR (mimo ZOO) jako šafránu - zhruba tak, co by oběma rukama člověk na prstech napočítal. Těch co žijí s lidmi (bez beskydských), k tomu na stačí už jen jedna ruka. A na spočítání vlků, co jsou v přátelském kontaktu se psy, na to stačí jenom palce :wink:.
Díky za trpělivé zodpovězení mých otázek... ...a pohlaď za mě své čtyřnohé přátele.
Uživatelský avatar
Amaroq
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 12
Registrován: stř úno 22, 2012 10:30 pm

Příspěvek od Amaroq »

Vzhledem k tomu, že tu byl dotaz na křížence seveřanů se švýcarským bílým ovčákem, dovoluju si dát odkaz na jednoho krasavce z frýdlantskýho útulku Azyl Pes. Třeba by se někomu hodil...

Obrázek

Obrázek
Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 11, 2007 7:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Awe »

Tak jsem právě dodával knihu o nějakých retrívrech a byl jsem zákaznicí informován, že prý mají taky původ u indiánů.
Základ pro plemeno Nova Scotia Duck Tolling Retriever je od Mikmaků, kteří vyšlechtili psa, jež láká kachny podobným způsobem jako liška. Navíc vodu miluje, takže pro aportování střelených kachen ideál.
Tady je to trochu vidět, jak se za ním kachny otáčí
www.youtube.com/watch?v=TFgp5cRHicI
www.youtube.com/watch?v=ZWPwsMHDJmk
Awe
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 11, 2007 7:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Awe »

Uživatelský avatar
Amaroq
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 12
Registrován: stř úno 22, 2012 10:30 pm

Příspěvek od Amaroq »

No on by podle výzkumu mitochondriální DNA (tj. tý, která se dědí po matce) měl bejt původ všech psů v Asii, konkrétně v Číně. Tady abstrakt, celej článek jsem myslím někde měl, pokusím se to dohledat.

edit: celej článek (kdybych rovnou líp koukal :roll: ) i s možností stažení v pdf
Odpovědět