Ozdoby do vlasů

Bederky, mokasíny, legíny, haleny, šaty, kabáty, čapky,.... Výroba, návody, rady, střihy, vzory, materiály
Odpovědět
Uživatelský avatar
Castor
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 12, 2011 11:30 pm

Ozdoby do vlasů

Příspěvek od Castor »

Chtěl bych poprosit o radu nebo inspiraci pro výrobu nějaké hezké ozdoby do vlasů. Vím, že pera měli u indiánů zvláštní význam, a proto bych to nechtěl zkazit. Sice nemám na svém kontě asi ty pravé činy, za které bych dostal coup, ale jsem nadšencem na rekreační úrovni.
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Myslím, že se ptáš moc obecně. Ozdob byly stovky, ne li tisíce druhů.
Uživatelský avatar
Castor
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 12, 2011 11:30 pm

Příspěvek od Castor »

No to je pravda:-D Měl jsem na mysli něco s rozetou... Někde jsem se dočetl, že je možné kůži i nabarvit, když si někdo netroufá na výšivku. Údájně tuší... Bylo by to možné..? A ještě k té rozetě... To je vlastně měkká kůže podšitá surovou?
Nevím taky jaké požít pero. Mám nějaká ocasní z krocana, neco mensího z dravce a pár imitovaných orlích. Asi to záleží jen na fantazii. Můj dotaz jsem myslel i tak, jestli by mi někdo nabyl ochotný mi poslat nějaké fotky, abych si udělal předsatvu...

Díky
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Už mě to nebaví moc opakovat stále dokola, ale napíšu to ještě jednou:

Buď děláš konkrétní dobu a kmen a jde ti o co nejvyšší dobovou autenticitu a pak poměrně přesně víš, co hledáš

NEBO

chceš jenom nějakou ozdobu v indiánském stylu, bez nějakého přesného rámce a v takovém případě to záleží čistě na tobě a můžeš si tam dát, co libo. Na internetu se musí fotek, které by tě mohly inspirovat najdeš přepokládám mraky.
Dva hlasy
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 246
Registrován: pon úno 12, 2007 5:50 pm

Příspěvek od Dva hlasy »

Mám nějaký splín nebo co, tak budu dnes vyjímečně ten hodnější polda :twisted:
Podle toho co ji tu Castore napsal je tvoje rekreační úroveň hodně hodně rekreační. Dá se myslím obecně říci, že vyšívané rozety (korálkové) se ve vlasech moc nenosily, ty si podle všeho moc netroufáš ani na to korálkování (ale jednou se začít musí :wink: ) takže bych ti nejspíš doporučil malování na surovou kůži přímo a tuší by to šlo. Moc to nepřeplácej barvami, stačí jedna nebo dvě, doprostřed udělej dvě dírky, protáhni řemínek, kde na jedné straně budou pověšená nějaká ta péra, z druhé strany ti zůstanou dva volné konce, kterými si to přivážeš do vlasů. A je to. Jestli na to pověsíš krocana, nějaké dravce nebo imitaci orlího pera je myslím v tomto případě celkem jedno.
Odpovědět