skalp

Odpovědět
Zdenek
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 01, 2007 11:46 am

skalp

Příspěvek od Zdenek »

Ahoj, tak sem dostal od kamoša, když se po letech ostříhal jeho vlasy, chtěl byh z nich vyrobit skalp, ale čéče, ňák moc nevím jak nato. Nemohl byste mě s tím někdo poradit? Děkuju.
Uživatelský avatar
Píta Ominí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 373
Registrován: pon úno 05, 2007 8:44 pm
Bydliště: Přílepy (u Holešova)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Píta Ominí »

Já jsem to kdysi dělal tak, že jsem napnul kolečko surové kůže za mokra do kroužku z prutu, a až to celé vyschlo, přilepil jsem (tuším nějakým chemoprenem) část vlasů od sředu kruhu (kůže) směrem k hornímu okraji a totéž od středu směrem dolů, no a až to zaschlo, tak jsem ty vlasy co šly nahoru přehnul směrem k těm pramenům, co šly dolů, a převázal kouskem provázku. Takže vy výsledku nebylo poznat, že ba to bylo nějak lepené. Jen doufám, že to z toho popisu pochopíš .-) Kdyby ne, tak napiš a pokusím se udělat nějaký nákres, ale teď mc nestíhám.
LBH - Sedící Býk : Custer 1:0
Zdenek
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 01, 2007 11:46 am

Příspěvek od Zdenek »

No, chápu to tak, že si ten kroužek z kůže pomysleně rozdělím na dvě poloviny, jednu polovinu polepím vlasy v jednom směru, druhou polovinu v protilehlém směru a pak to v podstatě musím stáhnout řemínkem do culíku, aby nebylo vidět to lepení. Jo, tento způsob ani nevypadá tak složitě, děkuju. Ale ještě se chci zeptat, zda není nějaký způsob, kde by ten skalp nemusel být v culíku a přesto nebylo vidět lepení...
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Osobně by mě výroba skalpu taky zajímala, nicméně ten postup s lepením mi přijde strašně primitivní.
Jistě existují i kultivovanější metody. Tuším, že Savageho nebo Hanesova žena jsou kadeřnice, tak by mohly něco poradit.
Uživatelský avatar
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 465
Registrován: ned úno 04, 2007 2:58 pm

Příspěvek od Savage »

Pravdu díš Bobku. Existuje mnohem sofistikovanější způsob který nepoužívá lepení, nicméně je dost pracný. Je to v podstatě stejný princip jaký se používá k výrobě headroach. To se tak blbě popisuje, že si budete muset někde najít obrázek. Výsledná šňůra se stočí do spirály, okraje se přišijí ke kolečku kůže a je to.
*****A má ryba vodotěsnou p.del?*****
Uživatelský avatar
OyunkeThanka
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: úte úno 06, 2007 7:40 am

Příspěvek od OyunkeThanka »

Savage píše:Pravdu díš Bobku. Existuje mnohem sofistikovanější způsob který nepoužívá lepení, nicméně je dost pracný. Je to v podstatě stejný princip jaký se používá k výrobě headroach. To se tak blbě popisuje, že si budete muset někde najít obrázek. Výsledná šňůra se stočí do spirály, okraje se přišijí ke kolečku kůže a je to.
Sice jsem to nedělal, ale pokusím se ti to popsat. Natáhni si hlavní vlákno(tenký řemínek, provázek) na které budeš navazovat vedle sebe jednotlivé prameny vlasů. Pokud bys měl rozdílně dlouhé prameny tak postupuj z jedné strany od nejdelších k nejkratším. Jak navázat pramínky zobrazují fotky. (na fotkách jsou sice ostny z urzona, ale ty použiješ vlasy). Vznikne ti na vodícím řemínku "záclona" z vlasových pramínků. Tu potom našiješ na kolečko kůže. Začni uprostřed kolečka a postupuj od těch delších pramínků a ve spirále našívej řemínek ke kolečku. Popisuje se to fakt blbě, ale snad to pochopíš.

Zde je návod na headroach. Z něj vychází výše psaný popis. Je tam víc obrázků, mrkni i na to.
http://oaceremonies.org/Documents/Regal ... 0Roach.pdf
Přílohy
způsob uvázání pramínku 2
způsob uvázání pramínku 2
headroach3.JPG (293.39 KiB) Zobrazeno 3729 x
způsob uvázání pramínku 1
způsob uvázání pramínku 1
headroach2.JPG (212.62 KiB) Zobrazeno 3729 x
pramínky na vodícím provázku
pramínky na vodícím provázku
headroach1.JPG (222.72 KiB) Zobrazeno 3729 x
OyunkeThanka
Zdenek
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 01, 2007 11:46 am

Příspěvek od Zdenek »

Jo, tak tohle vypadá pochopitelně a přehledně, dík.
Odpovědět