Koláčky na malování suroviny

Vše o surové kůži a výrobcích z ní. Parfleše, krabice, tašky, cylindry, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Koláčky na malování suroviny

Příspěvek od Eagle-Eye »

Bohužel jsem se nedostal na RH kurz, přesto bych se ale zeptal na zkušenosti s pigmento/klihovými koláčky, zkušenosti, rady, ideálně fotky, atd.
Naposledy upravil(a) Eagle-Eye dne pon srp 11, 2008 5:20 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 465
Registrován: ned úno 04, 2007 2:58 pm

Příspěvek od Savage »

Ty kolacky co jsme vyrobili tam, sice pekne malovaly,ale nebyly zcela idealni v tom, ze obsahovaly prilis pigmentu,takze to bylo spise podobne kride-dost se otiraly.Cili-malo klihu v nich.Jeste s tim hodlam experimentovat,ale ted zrovna nejak nemam chut se s tim patlat.
*****A má ryba vodotěsnou p.del?*****
Uživatelský avatar
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 465
Registrován: ned úno 04, 2007 2:58 pm

Příspěvek od Savage »

Tak se mi myslim podarilo vyrobit funkcni kolacek, ktery se nedrobi a pritom maluje. Nalil jsem si do misky trochu opuncioveho vyvaru :roll: a nechal nekolik dni stat, neco vody se odparilo a na dne zustalo huste cosi.Konzistenci i barvou bych to prirovnal(utlocitnejsi prominou) k ryme. Do toho jsem pridal trochu hlinky a rozmichal. Vytvorila se jakasi mekka hrudka ktera na prstech lepila, proto jsem to nechal jeste nejaky cas stat, aby se odparil zbytek vody. Pote z hmoty sel bez problemu vytvarovat disk aniz by se lepil na prsty. Vysledkem je disk, ktery se neotira, na suchou kuzi sotva maluje, ale na vlhkou cmara vyborne.
*****A má ryba vodotěsnou p.del?*****
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Měl jsem zato, že se ty koláčky dělaly z klihu. Ale každá zkušenost dobrá. Jinak jsem se chtěl zeptat, jestli někdo nemá VHS nebo DVD od Brewerů, mělo by to jít někde na webu koupit. Je to kompletní HOW-TO ohledně rawhide. Nebylo by od věci to sehnat.
Uživatelský avatar
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 465
Registrován: ned úno 04, 2007 2:58 pm

Příspěvek od Savage »

To je jedno co pouzijes za pojivo,mam za to , ze se vice pouzivala ta opuncie popr jiny kaktus, nebot je s pripravou mene prace nez s vyrobou klihu.
*****A má ryba vodotěsnou p.del?*****
Odpovědět