Látkové, bělošské košile v 19.století

Bederky, mokasíny, legíny, haleny, šaty, kabáty, čapky,.... Výroba, návody, rady, střihy, vzory, materiály
Uživatelský avatar
Spící Medvěd
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 42
Registrován: pát bře 23, 2007 7:37 am
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Spící Medvěd »

Eagle-Eye píše:Já mám dojem, že lidi moc přikládají hodnotu tomu, co vidí ve filmu. Jedna věc je jsou dobové reálie a jiná věc je film.

Reálie ve filmech jsou více či méně zkreslené a nelze je brát za bernou minci.

Buď chci dobově korektní košili z určitého období, a tady jsou střihy a materiály dané a není zde co řešit, nebo chci košili podle filmu a tady taky není co řešit, snad jenom najít nějakou švadlenu, která to umí podle požadavků ušít.
Zlatá slova.
Uživatelský avatar
Spící Medvěd
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 42
Registrován: pát bře 23, 2007 7:37 am
Bydliště: Kladno

Re: košela

Příspěvek od Spící Medvěd »

krik píše:Všetko by už bolo v podstate vyriešené až na menšiu komplikáciu ak sa veľmi dobre pozrieme na priložený obrázok, zistíme, že aj táto UNKASOVA košela zelená má kvietky len ich slabo vidno. V celom tom filme majú tie košele rôzni idniáni aj pár hurónov to tam malo a mali kvietky len oni nosili červené a tam to bolo výraznejšie.

V podstate je mi jedno či to je s kvietkami či bez ide skôr o to aby tá košela nejak tak vyzerala ako tam no zrejme to bude potom 19 storočie ak je naozaj záruka toho práve kvietkovaná látka.

Ak by aj ten strih nebol úplne presný to by nevadilo len aby to nebolo niečo úplne iné.
Tak že jestli jsem to pochopil správně, chceš košili podle filmu ? Neb film pojednává o době Francouzsko Indiánských válek, tedy století 18 a pokud má Unkas košili s drobnými kvítky je to opět invence režiséra, neb v té době látka s drobnými kvítky neexistovala .
Siky
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 100
Registrován: stř úno 07, 2007 11:08 am
Bydliště: Vysočina

Re: košela

Příspěvek od Siky »

Spící Medvěd píše: Film pojednává o době Francouzsko Indiánských válek, tedy století 18 a pokud má Unkas košili s drobnými kvítky je to opět invence režiséra, neb v té době látka s drobnými kvítky neexistovala .
Nebyl v tý době už na trhu modrotisk?!? Ten sice neni zelenej, ale kytičky tady jsou. :?
Vichrice
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 34
Registrován: pát úno 09, 2007 10:06 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vichrice »

v 18. století? Ne, nebyl, pro mnohé hobbysty je to velká čára přes rozpočet, je mě to líto, nebyl.-))) Tady někdo nedával pozor při přednášce o látkách.-)))
Odpovědět