Kamenné palice

Výroba luků, šípů, indiánská lukostřelba, kopí, nože, šavle, palice, palné zbraně, ...
Ondřej
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: úte srp 30, 2011 9:02 am
Bydliště: Petrovice u Karviné

Příspěvek od Ondřej »

Ondřej
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: úte srp 30, 2011 9:02 am
Bydliště: Petrovice u Karviné

Příspěvek od Ondřej »

jo a ještě-štýlko má být na hoře rožštípnuté a v něm kámen?-nebo nějak jinak upravenné??
hanes
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte bře 18, 2008 5:31 pm

Příspěvek od hanes »

Ondřeji,Ondřeji.....
Pokud jsi to ty,co jsme si spolu už psali přes mail a pokud jsem to dobře pochopil,že jsi odněkud z Moravskoslezského kraje,tak už se vyprdni na nějaké zasílání dotazů a dojeď...vše ti vysvětlím a ukážu...kontaktní informace na mě máš...
Hanes
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 287
Registrován: čtv úno 15, 2007 9:48 pm
Bydliště: Zrnětín

Příspěvek od Sapazi »

Ondřej píše: že se jako surová kůže dá použít kost na hraní pro psa z buvolí rawhide
Popravdě se přiznám že můj první rawhide taky pocházel z tohoto zdroje, rozmočil jsem rozmočil jsem psí hračku ze zverimexu, nastřihal na řemínky a cosi s tím ovázal. Psal se rok 1990, nikdo tehdy nevěděl ani zbla o kůžích a bylo mi 13...., kvalita nanic, protože ta kůže je nějak pařená či něčím napuštěná.

Mícháš tu dva typy palic dohromady- buďto je štýlko nasazené v díře (viz tvůj první odkaz) nebo je řemínkem přivázané dokola(typ Pravěk, v tom návodu)
Zde je postup jak vyrobit ten první typ :
najdi kámen v řece a vyvrtej do něj díru tak 12mm , hlubokou skoro do půlky.radši sežeň tech kamenů víc, ne každý vrtání přežije.
do díry napevno naraž ten prut , musí být už suchý aby se později nesesychal.
Výsledek odnes k Hansovi, domluv se s ním dva dny dopředu aby dal rozmočit surovku a spolu už to nějak omotáte. Způsobů jak to omotat je spousta, záleží hodně na tvaru kamene a požadovaném stylu výrobku.
Pokud se s tím chceš prát sám, opatři si tu syrovou srnu jak psal EE.
Anebo mi dej adresu a já ti kus suroviny bezplatně pošlu.
Hlavně - rukama se naučíš mnohem víc než obrázkama!
Ondřej
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: úte srp 30, 2011 9:02 am
Bydliště: Petrovice u Karviné

Příspěvek od Ondřej »

Moc Vám všem děkuju za odpovědi-za Hanesem mám už dlouho v plánu zajet ale nedávno jsme se přestěhovali a tak teď není moc času ale hned jak to bude možné dám vědět a přijedu!
S palicí jsem se obrátil ještě na taťku a až si najdu kámen v řece dáme ho do kamenictví a tam je poprosíme o vyvrtání díra nebo se o to popřípadě pokusíme sami-Sapazimu děkuji za nabídku a napsal jsem mu mailem svou adresu-až bude palice hotová dám sem fotku!
Ještě jednou děkuju
Ondřej
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: úte srp 30, 2011 9:02 am
Bydliště: Petrovice u Karviné

Příspěvek od Ondřej »

Omlouvám se že se ještě ptám ale nechci tu práci zmařit-chápu to správně tak že si ze surovky odříznu cca dvakrát delší pruh než bude palice a přehnu to pře kámen a štýlko a na obou stranách zašiju???A pokud ano nevadí (autenticky i z hlediska pevosti) že to třeba v polovině ukončím a nadstavím tím že přišiju další pruh surovky=lze ta surovka nadstavovat???-na fotkách jsem to viděl?!
:oops:
Uživatelský avatar
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 465
Registrován: ned úno 04, 2007 2:58 pm

Příspěvek od Savage »

Rawhide indiáni v případě potřeby nastavovali. Kdyby jsi viděl třeba vraní sedla, z jakých kousků je to polepené.... Takže tohle je v pohodě.
*****A má ryba vodotěsnou p.del?*****
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 287
Registrován: čtv úno 15, 2007 9:48 pm
Bydliště: Zrnětín

Příspěvek od Sapazi »

Já bych to ale na kameni nenastavoval. Na štýlku jo, ale zrovna ten pásek kolem kamene raději vcelku
Ondřej
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: úte srp 30, 2011 9:02 am
Bydliště: Petrovice u Karviné

Příspěvek od Ondřej »

To jo!!!-díky
Odpovědět