Krocaní peří

Odpovědět
Ondřej
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: úte srp 30, 2011 9:02 am
Bydliště: Petrovice u Karviné

Krocaní peří

Příspěvek od Ondřej »

Ahoj-chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nechováte krocany, takové ty černé a neměli by jste nějáké peří na šípy-protože normálně se to prodává strašně draho...Díky
o.trojak@gmail.com
Uživatelský avatar
Áhanátamao'o
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: pát kvě 16, 2008 8:35 am

Příspěvek od Áhanátamao'o »

Trváš na krocaních perech? Šajeni například dávali přednost opeření z nejrůznějších dravých ptáků, takže ti stejně dobře může posloužit i pero z káně.
NEKUPUJME ČÍNSKÉ ZBOŽÍ! Čína nehraje fér.
Nepřispívejme vládcům vládnoucím pomocí LŽÍ, VYDÍRÁNÍ a NÁSILÍ.
DON'T BUY CHINESE GOODS! China doesn't play fair.
Ondřej
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: úte srp 30, 2011 9:02 am
Bydliště: Petrovice u Karviné

Příspěvek od Ondřej »

No myslím, že to by bylo ještě dražší ne ??
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Áhanátamao'o píše:Trváš na krocaních perech? Šajeni například dávali přednost opeření z nejrůznějších dravých ptáků, takže ti stejně dobře může posloužit i pero z káně.
To je sice pravda, ale sehnat dravčí pera bude pro 14 letého kluka ještě asi mnohem těžší, než sehnat bronzové krocany.

Ondra: domluv se se Sapazim, ten bronzové krocany doma chová a občas je i zabíjí, pokud vím, tak pero od něj přijde na cca 4-6 Kč za kus, od překupníků pak za 20,- Kč za kus.
Ondřej
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: úte srp 30, 2011 9:02 am
Bydliště: Petrovice u Karviné

Příspěvek od Ondřej »

Dobře-díky moc
Sapazi
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 287
Registrován: čtv úno 15, 2007 9:48 pm
Bydliště: Zrnětín

Příspěvek od Sapazi »

káňata se sehnat dají , i poměrně levně. Lítají velmi dobře.
Ale.
Práce s letkama je docela piplačka a kdybych já v začátcích neznal spoustu fíglů od zkušenějších a neměl po ruce krocany, asi bych s tím sekl. Měkký peří z menších ptáků se mnohem víc kroutí a trhá
Krocani jsou- u mě aktuálně cca 50ks živých ptáků, pět oškubaných. Jen díky stoupajícícm cenám krmiva to už nebude za čtyři ká, ale do dvacky je ještě daleko.
Uživatelský avatar
Áhanátamao'o
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: pát kvě 16, 2008 8:35 am

Příspěvek od Áhanátamao'o »

Vůbec mě nenapadlo, že by měl ta pera z kání někde kupovat. Kdo chodí po světě a dívá se, poměrně často nějaké najde, dokonce i celé uhynulé ptáky. Kdyby to k nám Ondra (pravděpodobně) neměl tak daleko, rád ho pozvu, aby si u nás nějaká vzal.

Pera z káně jsem použil na svůj první "dospělácký" šíp a potíže nemůžu potvrdit. Velmi rád jsem pracoval s klihem, protože opeření potom rychle a pevně drží. Taky není nezbytné trojstranné opeření. Stejný účel splní i dvoustranné a dobovým reáliím to neodporuje. A nebudeš potřebovat tolik per :lol:!
NEKUPUJME ČÍNSKÉ ZBOŽÍ! Čína nehraje fér.
Nepřispívejme vládcům vládnoucím pomocí LŽÍ, VYDÍRÁNÍ a NÁSILÍ.
DON'T BUY CHINESE GOODS! China doesn't play fair.
Odpovědět