Oděv Winnetou

Bederky, mokasíny, legíny, haleny, šaty, kabáty, čapky,.... Výroba, návody, rady, střihy, vzory, materiály
Odpovědět
mir77
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 2
Registrován: čtv říj 24, 2013 5:47 pm

Oděv Winnetou

Příspěvek od mir77 »

Zdravím všechny fandy indiánů :) Táta je velkej fanda do kovbojek, indiánek a téhle tematiky obecně a úplně nejvíc miluje Winnetoua a nedávno projevil přání mít stejnej oblek. Hledal jsem něco na internetu, co by se dalo objednat, ale bohužel většinou se jedná o dětské kostýmy a tak jsem si říkal, že se zkusím zeptat tady, jestli nemáte někdo povědomí o tom, kde sehnat něco takového nebo na koho se obrátit.
Tak díky za rady ;)
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Winnetou bude dětský kostým vždy. Winetou je vymyšlený, v podstatě jde o pohádku.
mir77
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 2
Registrován: čtv říj 24, 2013 5:47 pm

Příspěvek od mir77 »

Děkuji za odpověď. Že je to "pohádka" samozřejmě vím, to však nutně neznamená oděv pouze pro děti ;) Odkaz krásný, již jsem na to koukal, ale cena hooodně mimo co se vánočního dárku týče :D
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

Tak většinu té ceny dělá výšivka. Ono vyšít takové pásy korálky je práce tak na měsíc a půl, kdybys pracoval 8-10 hodin denně.

Takže buď si koupíš dětskou náhražku z látky s pásama z bavlnky, nebo oblek z jelenice s reálným beadworkem, za který dáš z tvého pohledu ranec.

Každopádně obojí je dost mimo realitu oblečení indiánů 19.století.
Honza
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř kvě 27, 2009 11:29 am

Příspěvek od Honza »

Vyděl sem všechny díli Vinetoua a proč ne si pořídit jeho oblečení, ale nevím pokud někdo touží po indánské stylovosti tak u Vinetoua narazí..
Sou Apačové v rezervaci kteří sou rádi za tento film - děj je na straně utlačovaných.. Samozřejmě někdo film o Vinetuovi uznává a někdo ne.. Je to každého věc..Já se konkrétně u filmu Vinetou rád učím co je stylové a co ne , třeba že nemá Apačské mokasíny, nebo zda pozadí Apačských výšivek - pásů má být bleděmodré jak je patrné u jížních prérijních Siouxských kmenů a zda vůbec používali Apačové pási..A nejsem si jist zda předrezervační Apačové měli i kalhoty jako Vinetou.Apačové sou hodně, hodně, hodně , hodně na jihu od Siouxsů.. Nevím kde Apačové žili před rezervačním období.. Ale kmeny prérijních jížních Siouxsů na pozadí používali jak sem se už zmínil a to bleděmodré korálky..Jenže tito dnešní Siouxsové i gdyž sou z jížních prérijích sou pořád hodně, a hodně daleko od dnešních Apačů..Siouxsové sou poblíž Canady a Apačové dole u Mexsika...Což sou odlišné kultury..
Děkuji Vám....
Bie
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 14, 2016 9:37 pm

Vinnetou

Příspěvek od Bie »

Dobrý den,
pořádáme dětský letní tábor a letošní téma je Vinnetou. Rádi bychom ušili kostýmy pro vedoucí. Ale tápu při hledání vhodné látky. Kůže je samozřejmě krásná, ale přece jenom hodně drahá. A taky v létě při těch teplotách i dost nepraktická. Takže hledám nějakou jinou vhodnou látku, ze které by šlo na konci oděvu vyrobit i třásně. (Tak aby se to příliš nepáralo). Mohl by mi prosím někdo poradit?
Odpovědět