Lukostřelecké rukavice

Výroba luků, šípů, indiánská lukostřelba, kopí, nože, šavle, palice, palné zbraně, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
krouziciorel
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 12
Registrován: stř led 30, 2013 10:09 am
Bydliště: Provodín
Kontaktovat uživatele:

Lukostřelecké rukavice

Příspěvek od krouziciorel »

Před nějakou dobou jsem si konečně pořídil indiánský krátký luk, je to trochu silnější kousek, takže po chvíli střílení docela bolí prsty - střílím klasickým způsobem, že šíp držím ukazováčkem a prostředníčkem, na který jsem zvyklý z Alexe. Nátepník ze surovky jsem si už vyrobil, nikde jsem ale nanašel žádné informace ohledně rukavic. Je mi jasné, že indoši pro tréning používali luk s menším nátahem a v boji nestříleli do terče, jak situaci řešíte, pořídili jste si rukavici klasickou typu
https://www.google.cz/search?q=lukost%C ... 7AbB0YOYAQ
?

Díky za jakékoliv návrhy
Naposledy upravil(a) krouziciorel dne čtv čer 11, 2015 8:05 am, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Eagle-Eye
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1244
Registrován: sob úno 03, 2007 9:44 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Eagle-Eye »

S ničím takovým jsem se u indiánů nikdy nesetkal a pochybuju, že cokoliv podobného kdy používali.
Uživatelský avatar
krouziciorel
Začínající přispěvatel
Začínající přispěvatel
Příspěvky: 12
Registrován: stř led 30, 2013 10:09 am
Bydliště: Provodín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krouziciorel »

Přesně tak, taky jsem v tomto směru nenašel žádné infomace, takže asi opravdu nic podobného neměli, bude to spíš záležitost evropského středověku. Zajímavé je, že ani u stepních mongolů jsem nic podobného nenašel, ti ale používali jednoduchý chránič prstů, takže to vyřeším právě jím.

Každopádně moc díky za reakci.
Odpovědět