Ukončení šípu na tětivu

Výroba luků, šípů, indiánská lukostřelba, kopí, nože, šavle, palice, palné zbraně, ...
Dva hlasy
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 246
Registrován: pon úno 12, 2007 5:50 pm

Příspěvek od Dva hlasy »

vlk píše: neviem ci som to pochopil dobre, ide o to drzanie, ked sa sip drzi medzi palcom a ukazovakom a ostatne prsty su na tetive pod sipom a pomahaju ju natahovat?
Jo. Konec šípu mezi skrčeným ukazovákem a palcem (jak to instinktivně chytí každý, kdo drží luk poprvé), prostředník a prsteník položíš pod šípem na tětivu a taháš celými prvními články prstů. Ukazovák a palec drží ten šíp zafixovaný na tětivě a taháš hlavně jen těmi dalšími prsty. Dá se tam přidat ještě malíček.
V tom Laubinovi je to nakreslené myslím dostatečně názorně a matně se mi vybavuje, že obrázek tohoto držení je ještě v Indiánské encyklopedii od M. Zeleného.
prorážečkostí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pát pro 11, 2009 11:51 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prorážečkostí »

ne, Dva hlasy, tak se to nedrzi.
prave to tam laubin ukazuje spatne.
ukazovak a dalsi prsty jsou natazene, a jakoby smeruji se shora k zemi, jsou jakoby pod sipem, to ano, ale pokrceny neni ani jeden prst vcetne palsce, az to pujde dam sem foto.
prave takhle to nikdo nedrzi, neni to tezky zpusob, ale musis si vypestovat spravne mozoly, aby to sedlo do ruky...
Dva hlasy
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 246
Registrován: pon úno 12, 2007 5:50 pm

Příspěvek od Dva hlasy »

Tak jsem si schválně teď šel natáhnout luk, abych si to trochu osvěžil.
Je to tak, ten ukazovák míří taky dolů. Holt jsem už dlouho nestřílel :?
Ty prsty si o to řeknou víceméně samy jak se mají poskládat, s tím úplně pokrčeným ukazovákem je to dost krkolomější varianta.

Tady jsem něco našel
http://www.kumeyaay.info/indian_bows_ar ... Indian.jpg
prorážečkostí
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pát pro 11, 2009 11:51 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prorážečkostí »

Dva hlasy píše:Tak jsem si schválně teď šel natáhnout luk, abych si to trochu osvěžil.
Je to tak, ten ukazovák míří taky dolů. Holt jsem už dlouho nestřílel :?
Ty prsty si o to řeknou víceméně samy jak se mají poskládat, s tím úplně pokrčeným ukazovákem je to dost krkolomější varianta.

Tady jsem něco našel
http://www.kumeyaay.info/indian_bows_ar ... Indian.jpg
jj, to je ono, on ale to asi jen ukazuje na fotak, jinak se tetiva tahne 3 prsty aby se dal utahnout silnejsi luk
Odpovědět