Počátek 20.století, kýče 19.století

Odpovědět
Honza
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř kvě 27, 2009 11:29 am

Počátek 20.století, kýče 19.století

Příspěvek od Honza »

Mam záludný otázky , snad jich není moc….
Ta kravata jsou lesy, Vrány, nebo Černonožci..? Jo a dííííííík Savage !
Za tu kravatu vyfocenou…atd..
S koumám jí.. Skládá se ze tří Kusu? A to kravata z našitou rozetkou a to celé se váže na límec ze předu? Nedokážu z fotky rozeznat zadní vázání…Podle mě není vázání vzadu ale vepředu..
Asi se ty dva kusy : Kravata z našitou rozetkou a límec se přivazují v předu? (Tak to chápu sté fotky, je to tak)?
Dělám prérie a sem rád když si něco udělám z návodů domorodých Američanů.
Nejvíce mě zajímají : SIOUX Dakota, Lakota, Teton, Oglala a Dakota Santee..( snad sem to napsal správně )
Lidičky co říkáte na ty kravaty malované cca r.1920 ( teprve je musím sem dát)
Mam pevnou 2 mm. tenkou přírodní kůži podobnou na opasky, koralkuji sní.. Tedy zatím mam zní vykorálkovaný pásek na bederku..
Tyto kravaty mají na límci vázání vzadu. Kravata visí dolů a je z většiny široká. Jsou ty kravaty v celku, dohromady s límcem z jednoho kusu kůže? A přišít flauš z rubu? Nebo se kravata skládá ze dvou kusů? Límec + přišít kravatu, nebo přivázat kravatu? Nevím jak bych stou kůží přišíval kravatu k límci či přivazoval. O korálkování nemluvě?.
Ochrání flauš kravatu před potem ? Nebude se kůže potem deformovat bez flauše?
Podle malovaných kravat je filc a na něj korálkovat, celtovina a látka.
Místo filcu na vykorálkovaní použiji kůži a asi ten flauš k ochraně kůže. Ale potu se při nošení kravaty asi nezbavím, nikdy sem kravaty nenosil?
POZNÁMKA : MALOVANÉ KRAVATY SE POKUSÍM SEM DÁT ! Neumím dávat fotky a obrázky....
Dodatek : Odpovět jak vkládat obrázky sem našel v Diskuze na Indiani.cz . Jak pracovat s diskuzí… Řeknu bráchovi, on rozumí počítači a možná vloží sem obrázek kravat o kterých píšu malovaných….
Věřím že to dokáže !
Naposledy upravil(a) Honza dne čtv lis 05, 2020 7:17 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 465
Registrován: ned úno 04, 2007 2:58 pm

Příspěvek od Savage »

Myslím, že kravaty počátkem minulého století nosilo hodně kmenů na pláních a k těm tvým Siouxům to půjde naprosto v pohodě.

Co se týká vlastní konstrukce. Zavazování a počet částí z kterých to poskládáš je na Tobě. Existuje nespočet variant, takže chybu neuděláš. Prostě límec a k němu připojená kravata. Jestli to přivážeš nebo přišiješ je fuk.

Kůže na opasky mi jako materiál na výrobu nepřijde nevhodnější. Klidně použij silnější plátno a okraj olemuj vlněnou látkou nebo stuhou a dosáhneš mnohem lepšího výsledku a navíc to bude naprosto autentické. Hodně zdaru při výrobě.
*****A má ryba vodotěsnou p.del?*****
Honza
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř kvě 27, 2009 11:29 am

Kravaty a představení se Vám kdo jsem..

Příspěvek od Honza »

Savage, děkuji za pro mne důležité rady!
Nemyslim tlustou pravou kůži co mají kožené opasky, klasické do kalhot. Jenom sem nevěděl jak tu kůži pojmenovat a nevim?! Kůže na opasky to není - je moc silná.. Omlouvám se Vám všem za nepřesné pojmenováni kůže! Je to ten (sami) kožený materyál , je dostatečně tenký, pevný a ne měký jako kožešiny. Kůže je silná 2 mm. A de snadno korálkovat.
Mam sté kůže koralkovaný pasek k bederce..
Kůži mam od prodejce kůží, kterého sem poprosil o přírodní nejtenčí kůži co má.. Samozřejmě bez chlupu.. Bohužel, zanedlouho už krámek zavřel..
Udělám kravatu z jednoho kusu, dohromady a přišiji z rubu flauš.. Prosím je nutný ten flauš? .Korálkuji umělou šlachou.. Dirky předpichuji šídlem a šiji řadovým stehem.
Děkuji za toto forum, nerad bych ho stratil…!Hodně mě to tady baví, jste jediný zdroj. Mam tu kamaráda ! A připadá my že mi všichni sme na jedné lodi.. Jste šikovní a trpelivý a poznávám Vás tady rád…!!!!!!!!!!
Vykam abych zachoval úctu k lidem, třeba kteří žijí po vzoru domorodých Američadů…RÁD BYCH S VÁMI TÁBOŘIL! Nemužu tábořit, sem postižený, můj mozek vnímá jinak než u ostatních lidí.. Nedokáže fungovat tak jako u zdravých lidí.. Chybí mi jedna látka v mozku, která je nutná abych vnímal jako vy !NEMUŽU S VÁMI TÁBOŘIT A TO MĚ MOC MRZÍ ! ANI TANCOVAT..
Kčemu mi budou mé výrobky? BEZ POUŽITÍ! RÁD JE VYRÁBÍM S VAŠÍ POMOCÍ,ALE NEMŮŽU JE NOSIT…. Hodně výrobků sem skazil a na co mi bude pásek s bedrkou, naco mi bude halena, naco mi budou mokasíny, naco mi bude bubínek ,, toho se bojím, toho bubnonání“
Naco mi budou pouzdra na nože, naco mi bude taneční závěs z per..
A mnoho dálších nádherných věcí abych je používal s Vámi....
Tím psaním tady sem se Vám představil a to v druhé polovině psaní, berte to prosím z nadhledem.. Sice mě to mrzí že sem nemocný, ale bojuji stím a třeba se trochu uzdravím....
Děkuji Vám !
Děkuji Vám....
Uživatelský avatar
Savage
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 465
Registrován: ned úno 04, 2007 2:58 pm

Příspěvek od Savage »

Vykat tady není třeba, všichni se tady známe osobně, nikdo nikomu nevyká, tak myslím, že ani ty nemusíš a nikomu to vadit nebude.
K tomu flauši. Použij ho jen k olemování výšivky ale celou zadní plochu tím nepodšívej. Indiáni to nedělali. Když na zadní straně budou vidět švy, ničemu to nevadí. Originální výrobky se šijí takovým stehem, že tam nitě nebo šlachy nejsou vidět, ale s tím bych se netrápil a u tebou zvolené kůže by to ani nešlo. Mnoho zdaru, taky zdraví a pak se pochlub fotkou.
*****A má ryba vodotěsnou p.del?*****
Honza
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř kvě 27, 2009 11:29 am

Příspěvek od Honza »

Děkuji Savage…..!
Mam další přání, nedám pokoj …? Mam hezky na papíře narýsovanou kravatu obdélníkovou… Ale Jiří Kohout – Wapaha, má kravaty nahoře kratší, a dole delší. Když už sem v tom dvacátém století r.1920.. Nechci sem do fora zavádět dvacáté století, ale lidičky kdyby to nevadilo. I dvacáté století je minulé století a indiáni též věřím že vyráběli hezké věci.. Přece doba de kupředu… Mě vyhovuje 19.stol. i to dvacáté, ale dnešní mi moc nic neřiká…asi z neznalosti..
Spíš se držim toho dvacátého století….. Ale udělat stylovku 19.stol., to by bylo něco !!!!!!!!!!!!!
Gdyž by bylo nevhodné sem do fora zavádět 20. století..Tak klidně nejsem proti…ale upřímně, rád si něco udělám i s toho dvacátého století…
Závidim vám táboření 19.století !!!!!!!!!! Je to mým snem..
Savage pokud se mi povede kravata, tak jí skusim sem šoupnout s pomocí bráchy, on tomu rozumí ALE JE ČASOVĚ ZANEPRÁZDĚN A MÁLO HO VÝDÁM, MÁ RODINU….
Děkuji Vám....
Odpovědět